Інтелектуальна власність

Спеціальність: Правознавство
Код дисципліни: 7.081.01.M.013
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Міжнародне та кримінальне право
Лектор: Доцент Сорока Світлана
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Навчальна дисципліна “Інтелектуальна власність” розрахована на поглиблене вивчення правових відносин у сфері інтелектуальної власності, опанування правового механізмом їх регулювання, отримання необхідних навичок кваліфікації результатів творчої діяльності, захисту майнових і особистих немайнових прав авторів та володільників як в Україні, так і за її межами.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів освіти компетентностей: загальних: здатність правильно та ефективно тлумачити нормативно-правове забезпечення права інтелектуальної власності; здатність ефективного та якісного аналізу правовідносин в галузі інтелектуальної власності; здатність розуміти проблематику відносин в сфері інтелектуальної власності; здатність аналізувати діяльність державних інституцій в сфері інтелектуальної власності; фахових: здатність кваліфіковано тлумачити та застосовувати нормативно-правові акти та відповідні положення у сфері інтелектуальної власності; здатність давати кваліфіковані висновки та пропозиції щодо врегулювання спірних питань, пов’язаних з певними об’єктами права інтелектуальної власності; здатність до ведення дискусії з проблемних питань реалізації права інтелектуальної власності. За результатами вивчення навчальної дисципліни «Інтелектуальна власність», здобувачі овіти повинні, у обсязі, визначеному цією програмою знати: на понятійному рівні – основні тенденції розвитку інтелектуальної власності, методологічні концепції та доктринальні підходи до розуміння інтелектуальної власності; на фундаментальному рівні – характер правовідносин у сфері реалізації інтелектуальної власності; на практично-творчому рівні – дії при вирішенні спірних ситуацій, пов'язаних з правом інтелектуальної власності; варіації розробки договорів про передання прав на використання права інтелектуальної власності; нормативно-правову базу обґрунтування позиції у судах та органах державної влади при складанні процесуальних та інших документів.
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: 1. правильно визначати види, об’єкти і суб’єкти права інтелектуальної власності; 2. забезпечувати юридичне оформлення відповідних прав; 3. тлумачити та застосовувати нормативно-правові акти, судову практику з метою прийняття обґрунтованих рішень у спірних відносинах, що виникають у процесі використання інтелектуальної власності, та її захисту
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Актуальні проблеми кримінального права та процесу (судова практика) Доказування у кримінальному провадженні
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна «Інтелектуальна власність» передбачає вивчення теоретичних положень і набуття практичних вмінь з права інтелектуальної власності, які необхідні працівникам у сфері адвокатури, діяльності суду та правоохоронних органів.
Опис: Поняття права інтелектуальної власності. Суб’єкти права інтелектуальної власності. Авторське право та суміжні права. Право промислової власності. Засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг як об’єктів права інтелектуальної власності. Нетрадиційні об’єкти права інтелектуальної власності. Комерціалізація об’єктів інтелектуальної власності. Юридична відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності.
Методи та критерії оцінювання: Методами і критеріями оцінювання успішності навчання є: - усне опитування на практичних (семінарських) заняттях; - виступ на практичних (семінарських) заняттях (із рефератом, доповіддю, у дискусії тощо); - тестування знань студентів із відповідної теми лекційного курсу; - письмова контрольна робота (відповіді на питання лекційного курсу, вирішення практичних завдань (казусів), тестових завдань, тощо); - захист індивідуального письмового завдання; - виконання домашнього письмового завдання, - форма підсумкового контролю: залік Критерії оцінювання результатів навчання студентів. Поточний контроль (100 балів). Засобами поточного контролю є: усне опитування, виконання тестових завдань у ВНС ( 50 балів), написання рефератів; доповідей, участь у конференціях, контрольна робота(50 балів).
Критерії оцінювання результатів навчання: Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: «5» балів – («відмінно») виставляється за знання навчального матеріалу, включаючи: аргументовані відповіді на поставлені запитання, вміння аналізувати феномени, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і розвитку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання задач (казусів), коректне застосування відповідних норм вітчизняного законодавства, міжнародного та/або окремих іноземних держав, слідчої, судової практики, статистичних платформ, тощо; «4» бали – («добре») виставляється за, загалом, правильне розуміння навчального матеріалу, включаючи аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання задач (казусів), коректне застосування відповідних норм вітчизняного законодавства; «3» бали – («посередньо») виставляється за фрагментарні знання навчального матеріалу, мало аргументовані відповіді, не повне застосування теоретичних положень та відповідних норм вітчизняного законодавства, під час розв’язання задач (казусів); «2» бали – («задовільно») виставляється за фрагментарні знання навчального матеріалу, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за недостатнє застосування теоретичних положень під час розв’язання задач (казусів); проблематичність використання відповідних норм вітчизняного законодавства; «1» бал – («незадовільно») виставляється за незнання більшої частини навчального матеріалу, істотні помилки, прогалини у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання задач (казусів), невміння орієнтуватися у пошуку відповідних норм вітчизняного законодавства, посилатися на них; «0» балів – виставляється за неготовність до заняття. Семестрова оцінка складається із суми балів, передбачених Робочою програмою навчальної дисципліни для поточного контролю (ПК) та семестрового контролю (СК). Оцінювання поточної успішності студентів здійснюється під час кожного практичного (семінарського) заняття. Усна відповідь, доповідь, участь у ділових чи імітаційних іграх, тощо, під час практичного заняття, оцінюється за 5-бальною шкалою і вноситься до «Журналу обліку академічної успішності та відвідування студентів». Ця інформація доводиться студентам на першому занятті.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Дахно 1.1. Право інтелектуальної власності: Навч. посіб.: 2-е вид. , переробл. і допов. — К.: ЦНЛ, 2006. — 278 с. 2. Захист прав інтелектуальної власності: норми міжнародного і національного законодавства та їх правозастосування: Практ. посіб. — К., 2007. — 448 с. 3. Еннан Р.Є., Кулініч О.О., Мазуренко С.В., Менсо І.В., Романадзе Л.Д. Право інтелектуальної власності: Навч. Посібник. – Алерта, 2016 -492с 4.Аксютіна А.В., Нестерцова-Собакарь О.В., Тропін В.В. та ін. Інтелектуальна власність: навч. посібник [для студ. вищ. навч. закл.] – Дніпро: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2017. – 140 с. 5.Харитонова О.І., Харитонов Є.О., Ківалова Т.С. Право інтелектуальної власності: підручник. – Видавництво:Юрінком Інтер, 2021- 540с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).