Адвокатура зарубіжних країн

Спеціальність: Правознавство
Код дисципліни: 7.081.01.E.027
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Цивільне право та процес
Лектор: І.О. Личенко
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни «Адвокатура зарубіжних країн» є формування знань про адвокатуру в міжнародній практиці і її місце в системі правових інституцій зарубіжних країн, типологію адвокатур держав світу, правовий статус адвоката, правові гарантії його діяльності в іноземних країнах; набуття практичних навиків щодо застосування теоретичних знань.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів освіти компетентностей: Інтегральна компетентність (ІНТ). Здатність розв'язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характуру у сфері права. Загальні компетентності (ЗК). ЗК1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. ЗК2. Здатність проводити дослідження на відповідному рівні. ЗКЗ. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК4. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації. ЗК7. Здатність приймати обґрунтовані рішення. ЗК9. Здатність працювати в міжнародному контенті. Спеціальні (фахові, предметні) компетентності (СК). СК11. Здатність критично оцінювати ефективність представництва і захисту прав, свобод та інтересів клієнтів. СК12. Здатність розвивати та утверджувати етичні стандарти правничої діяльності, стандарти професійної незалежності та відповідальності правника. СК13. Здатність доносити до фахівців і нефахівців у сфері права інформацію, ідеї, зміст проблем та характер оптимальних рішень з належною аргументацією. Компетентності професійного спрямування (ПК) ПК2.2 Здатність володіти навиками здійснення адвокатської справи.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання (РН): РН1. Оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання. РН 2. Співвідносити сучасну систему цивілізаційних цінностей з правовими цінностями, принципами та професійними етичними стандартами. РН 3. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження. РН 4. Здійснювати презентацію свого дослідження з правової теми, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки. Результати навчання професійного спрямування (ПС): ПС2.2 Демонструвати навики роботи з правовими актами, аналізу різних правових явищ, юридичних фактів, правових норм і правових відносин, що є об’єктом професійної діяльності адвоката. Знання (Зн) Зн2 Критичне осмислення проблем у галузі та на межі галузі знань. Уміння/навички (Ум) Ум1 Спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності з метою розвитку нових знань та процедур. Комунікація (К) К1 Зрозуміле недвозначне донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються. Автономія та відповідальність (АВ) АВ2 Відповідальність за внесок до професійних знань і практики та/або оцінювання результатів діяльності команд та колективів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Організація адвокатської справи; Участь адвоката у справах міжнародних інвестицій.
Короткий зміст навчальної програми: Адвокатура зарубіжних країн – навчальна дисципліна, що орієнтує студентів на поглиблене вивчення діяльності адвоката. Вивчення дисципліни дозволить сформувати у студентів повне і об'єктивне уявлення про стан сучасної адвокатури у світі. В рамках цієї дисципліни формуються теоретичні знання студентів щодо поняття, предмету адвокатської діяльності у зарубіжних державах, місця адвокатури в системі органів державної влади і громадянського суспільства різних країн, правового забезпечення діяльності адвоката у міжнародній практиці, особливостей взаємодії адвокатури з органами публічного управління зарубіжних країн в рамках процедур конституційної, кримінальної, адміністративної та інших галузей права, сучасних проблем функціонування адвокатури у зарубіжних країнах. Глибоке засвоєння студентами основних положень цієї навчальної дисципліни є необхідною умовою формування кваліфікованих фахівців, зокрема, майбутніх адвокатів, юрисконсультів тощо.
Опис: Поняття адвокатури і основні напрями адвокатської діяльності в зарубіжних країнах Історія становлення адвокатури в зарубіжних країнах Правові статуси адвокатів зарубіжних країн Професійна етика адвокатів у зарубіжних країнах Представництво інтересів особи в Європейському суді з прав людини. Особливості організації роботи адвокатури Великобританії Особливості організації роботи адвокатури США Особливості організації роботи адвокатури Німеччини
Методи та критерії оцінювання: Оцінюються усне опитування на практичних (семінарських) заняттях; виступ на практичних (семінарських) заняттях (із рефератом, доповіддю, у дискусії тощо; письмова контрольна робота (відповіді на питання лекційного курсу, вирішення практичних завдань, вправ тощо); захист індивідуального завдання; виконання домашнього завдання.
Критерії оцінювання результатів навчання: Оцінювання рівня досягнення результатів навчання здійснюється з огляду на здатність зібрати потрібну інформацію, засвоїти знання, що дозволяють відтворити факти, демонструвати необхідні знання та розуміння сутності та змісту основних правових інститутів і норм господарського права, розуміти їх зміст та природу, вміння застосовувати знання у новій ситуації зі змінними умовами, виокремлювати юридично значущі факти і формувати обґрунтовані правові висновки, давати оцінку, показати переваги та недоліки, зробити загальний висновок, виявлення інтересу до потрібної інформації, формування в нього уявлення про те, як потрібно діяти, та готовності виконувати дії під керівництвом викладача та самостійно, надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях, тощо. При оцінюванні знань студентів під час поточного контролю враховується: – здатність диференціювати, інтегрувати й уніфікувати знання; – вміння застосовувати правила, методи, принципи у конкретних ситуаціях; – навики співвідношення причин і наслідків; – спроможність аналізувати й оцінювати факти, події, явища та прогнозувати бажані результати від прийнятих рішень; – здатність викладати письмову відповідь граматично і стилістично грамотно, логічно, послідовно з використанням наукових термінів понять (три останні критерії стосуються й усної відповіді).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: Порядок та критерії виставляння балів та оцінок Критерії оцінювання знань та вмінь студента: Критерії оцінювання знань та вмінь студента за результата ми вивчення навчального матеріалу компонента у 100-бальній шкалі: 100–88 балів – («відмінно») 87–80 балів – («дуже добре») 79–71 бал – («добре») 70 –61 бал – («посередньо») 60–50 балів – («задовільно») 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням)
Рекомендована література: 1. Гловацький І.Ю. Адвокатура зарубіжних країн. Англія. Німеччина. Франція: навчально- практичний посібник / І. Ю. Гловацький. - Київ : Атіка, 2007. - 587 с. 2. Баженова Б. М. Основні положення Кодексу адвокатів Греції / Б. М. Баженова // Законодавство України. Науково-практичні коментарі. - 2004. - № 5. - С. 54-59. 3. Бугаренко А. И. Бесплатная юридическая помощь в некоторых зарубежных странах / А. И. Бугаренко // Адвокатская практика. - 2010. - № 5. - С. 43-46. 4. Насадюк О. Про австралійську адвокатуру / О. Насадюк // Український адвокат. - 2008. - № 12. - С. 38-39. 5. Олійників О. В. Японський юридичний світ. Перші враження / О. В. Олійників // Адвокат. - 2009. - № 1. - С. 41-48 6. Пронин А. В. Институт адвокатуры в Австрийской Республике / А. В. Пронин // Евразийская адвокатура. - 2013. - № 2. - С. 28-30. 7. Профессия адвоката. Сборник работ о французской адвокатуре / сост. А. В. Поляков. - М. : Статут, 2006. - 367 c. 8. Святоцька В. Інститут адвокатури Франції: особливості формування і розвитку / В. Святоцька // Право України. - 2011. - № 10. - С. 247-253. 9. Святоцький О. Адвокатура Англії / О. Святоцький // Адвокатура. - 2005. - 28 квітня ( № 8). - С. 6. 10. Святоцький О. Адвокатура Канади / О. Святоцький // Адвокатура. - 2005. - 26 травня (№ 10). - С. 8-9.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію прав осіб з особливими освітніми потребами на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу здобувачів освіти з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: Вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кім. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у національному університеті «Львівська політехніка»» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017р., протокол № 35).