Право
9.081.00.00 Право
Кваліфікація: доктор філософії з галузі знань 08 Право за спеціальністю 081 Право
Рік вступу: 2024
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки, з яких 2 роки – освітня складова
Інститут: Відділ докторантури та аспірантури
Кількість кредитів: 45 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Восьмий рівень НРК (третій цикл РК ЄПВО, восьмий рівень ЄРК)
Галузь знань: Право
Особливі умови вступу: Правилами прийому до аспірантури встановлюють вимоги до вступників, що враховують особливості ОНП. До вступних випробувань допускаються вступники, які вчасно подали всі необхідні документи для вступу. Умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови є успішне складання ЄВІ в 2023 або 2024 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – не менше ніж 100 балів.
Вступні іспити проводяться на основі програм вступних випробувань, які затверджуються головою Приймальної комісії Університету впродовж місяця після набрання чинності Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році. Програми вступних випробувань оприлюднюються на вебсайті Університету не пізніше наступного дня після їх затвердження.
Вступні іспити до аспірантури проводяться предметними комісіями (3- 5 осіб), які затверджуються наказом Ректора. До складу цих комісій включають кандидатів наук (докторів філософії) та докторів наук, які здійснюють наукові дослідження за відповідною спеціальністю та відповідають за виконання освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії за цією спеціальністю.
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Аспіранти не менше, ніж два рази на рік звітують на засіданні Фахового семінару про виконання індивідуального плану та науково-навчальної програми. Звіти заслуховуються на засіданнях Фахового семінару у травні — червні кожного навчального року (поетапний контроль). Результати виконання аспірантами планів роботи розглядаються на засідання вченої ради інституту. До 20 червня за результатами поетапного контролю аспіранти подають у відділ докторантури і аспірантури короткий звіт та витяги з протоколу засідання Фахового семінару та вченої інституту про результати виконання розгорнутого плану роботи поточного року навчання.
Характеристика освітньої програми: Освітньо-наукова програма ґрунтується на фундаментальних аксіомах й концепціях права та результатах сучасних наукових досліджень. Цілеспрямована на розвиток теоретико-методологічних та методико-утилітарних основ права з акцентуванням на новітні тенденцій розвитку правої матерії, що поглиблює фаховий науковий світогляд і забезпечує підґрунтя для проведення наукових досліджень та подальшої професійно-наукової діяльності.
Програмні результати навчання: РН01. Мати передові концептуальні та методологічні знання у сфері права і на межі предметних галузей, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень, отримання нових знань та здійснення інновацій.
РН02. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми права державною та іноземною мовами, оприлюднювати результати досліджень у наукових публікаціях у провідних наукових виданнях.
РН03. Застосовувати у фаховій діяльності знання та розуміння системи права, історії світової та української правової думки, сучасної правової доктрини, а також основних напрямів та провідних тенденцій у розвитку права.
РН04. Формулювати і перевіряти гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків належні аргументи, зокрема, результати теоретичного аналізу, прикладних досліджень, наявні наукові джерела; аналізувати досліджувану проблему з урахуванням широкого правового та загально-соціального контекстів.
РН05. Планувати і виконувати теоретичні та прикладні дослідження з права та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасного наукового інструментарію, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу передових концептуальних і методологічних знань щодо досліджуваної проблеми з дотриманням стандартів академічної та професійної етики.
РН06. Розуміти загальні принципи та методи юридичної науки, а також методологію наукових досліджень, застосувати їх у власних дослідженнях у сфері права та у викладацькій практиці.
РН07. Застосовувати сучасні інструменти і технології пошуку, оброблення, аналізу й збереження даних та інформації, статистичні методи аналізу даних великого обсягу та складної структури, спеціалізовані програмне забезпечення, бази даних та інформаційні системи у науковій, викладацькій, правотворчій та правозастосовній діяльності.
РН08. Розробляти, реалізовувати та здійснювати управління науковими та інноваційними проєктами, які дають можливість створювати законопроєктну та правозастосовну практику і розв’язувати значущі наукові та прикладні правові проблеми з урахуванням етичних, соціально-управлінських, соціально-економічних, екологічних та духовно-культурних аспектів, забезпечувати реєстрацію прав інтелектуальної власності щодо наукових результатів.
РН09. Організовувати і здійснювати освітній процес у сфері права на різних рівнях вищої освіти, його наукове, навчально-методичне та нормативне забезпечення, застосувати ефективні методики викладання навчальних дисциплін.
РН10. Готувати правові висновки, пропозиції та рекомендації за результатами правового дослідження.
РН11. Здійснювати доктринальне тлумачення норм національного, міжнародного та права Європейського Союзу, здійснювати порівняльний аналіз правових явищ та процесів у різних правових системах.
Академічна мобільність: У межах програми ЄС Еразмус+ на основі двосторонніх договорів між НУ «ЛП» та навчальними закладами країн-партнерів.
Практика/стажування: Педагогічна практика (3 кредити)
Керівник освітньої програми, контактна особа: Заступник директора з науково-педагогічної роботи, доктор юридичних наук, професор Лесько Наталія Володимирівна
Професійні профілі випускників: Працевлаштування на посадах наукових і науково-педагогічних працівників у наукових установах і закладах вищої освіти, працівників найвищої кваліфікації у дослідницьких та науково-експертних установах та організаціях, наукових консультантів, менеджерів (управителів) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, установах та організаціях.
Інші особливості програми: Освітньо-наукова програма охоплює широкий спектр сучасних інноваційних векторів розвитку теорії і практики права, що формує теоретико-прикладну основу для проведення науково-правових досліджень на основі міждисциплінарного підходу, тому і розрахована на студентів з іншою фаховою (вищою) освітою.