Енциклопедія філософії права
Спеціальність: Право
Код дисципліни: 8.081.00.M.030
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Теорії права та конституціоналізму
Лектор: Сливка Степан Степанович
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Інтегральна компетентність (ІНТ):
Здатність продукувати нові ідеї, розв’язувати комплексні проблеми професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері права, застосовувати методологію наукової та педагогічної діяльності, проводити власне наукове дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Загальні компетентності:
ЗК01. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
ЗК03. Здатність розв’язувати комплексні проблеми на основі системного наукового світогляду, професійної етики та загального культурного кругозору.
Спеціальні (фахові) компетентності:
СК01. Здатність планувати та виконувати оригінальні дослідження, досягати наукових результатів, які створюють нові знання у галузі права та дотичних до неї міждисциплінарних напрямах і можуть бути опубліковані у провідних наукових виданнях з права та суміжних галузей.
СК04. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми дослідницького характеру у сфері права та забезпечувати якість виконуваних досліджень; дотримання права інтелектуальної власності та стандартів академічної доброчесності.
СК05. Здатність моделювати оптимальні варіанти вирішення складних правових проблем, прогнозувати можливі наслідки їх реалізації.
Результати навчання: ЗН1. Концептуальні та методологічні
знання в галузі чи на межі галузей знань або професійної діяльності.
УМ1 Спеціалізовані уміння/навички і
методи, необхідні для розв’язання значущих проблем у сфері професійної діяльності, науки та/або інновацій, розширення та переоцінки вже існуючих знань і
професійної практики.
УМ2.Започаткування, планування, реалізація та коригування
послідовного процесу ґрунтовного
наукового дослідження з дотриманням належної
академічної доброчесності.
УМ3. Критичний аналіз, оцінка і синтез нових та комплексних ідей.
К1. Вільне спілкування з
питань, що стосуються сфери наукових та експертних знань, з колегами, широкою науковою
спільнотою, суспільством в цілому.
АВ1. Демонстрація
значної авторитетності,
інноваційність, високий ступінь самостійності, академічна та професійна доброчесність,
послідовна відданість розвитку нових ідей або процесів у передових контекстах професійної та
наукової діяльності.
АВ2 Здатність до безперервного
саморозвитку та самовдосконалення
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни:
Філософія права, Філософсько-юридична культура наукового тексту
Супутні та наступні навчальні дисципліни:
Філософія і методологія науки
Короткий зміст навчальної програми: Досліджуючи розвиток суспільства в державі, сам розвиток держави, помічаємо, що в будь-які періоди їхнього існування існують спроби та прагнення щодо створення універсальної правової доктрини. Такою універсальністю наділена енциклопедія філософії права, яка покликана служити та сприяти всебічному розвитку правової сфери, держави та суспільства.
Глобалізоване та інформатизоване суспільство вимагає ефективного та загальносторонього регулювання суспільних відносин, що звичайно може бути здійснено лише за допомогою юриспруденції. Безперечно, одна енциклопедія права не забезпечить весь процес регулювання суспільних відносин в державі, і це не є її головним пріоритетом. Основне призначення та завдання енциклопедії права з’ясувати й показати філософсько-правове підгрунття правових явищ, а також їхню багатогранність та різновимірність. Але, незважаючи на це, енциклопедія філософії права є найбільш догматичною, універсальною, сталою філософсько-правовою категорією, яка досі зберігає своє значення та досліджує виникнення, розвиток і функціонування права та держави.
Опис: 1. Предмет енциклопедичної природи права. Класифікація енциклопедії права.
2. Універсальнсть природного і надприродного права.
3. Культурологія канонічного права.
4. Всебічність метаантропологічного права.
5.Глибинність метаантропологічного права: екзистенціальна істинність.
6. Синергетичність метаантропологічного права: трансцендентальна буттєвість.
7. Енциклопедія права як праксеологічна налаштованість реалізації норм поведінки.
8. Далекосяжність науково-довідкових знань про право.
Методи та критерії оцінювання: Методами оцінювання рівня досягнення результатів навчання здобувачів освіти є: усне опитування на практичних (семінарських) заняттях; виконання індивідуального науково-дослідного завдання; контрольна робота. Оцінювання результатів навчання студента здійснюється за результатами ПК відповідно до 100-бальної шкали оцінювання, встановленої в Університеті.
Критерії оцінювання результатів навчання: Підсумкова оцінка складається з оцінки ПК результатів навчання упродовж семестру та оцінки результатів навчання при проведенні контрольних заходів під час СК.
Поточний контроль (ПК) здійснюють під час лекцій, практичних (семінарських) та індивідуально-консультативних занять з метою перевірки рівня засвоєння теоретичних і практичних знань та вмінь студента.
Максимальна кількість балів, яку можна набрати під час практичних (семінарських) занять –30 балів. За усну відповідь на занятті студент може отримати 5 балів.
Письмова контрольна робота, передбачена навчальним планом, оцінюється 5 балами (2 котрольні роботи для заочної форми навчання).
Екзаменаційний контроль – 60 балів.
Екзаменаційний білет складається з 15-ти тестових завдань трьох рівнів складності та двох теоретичних питань (усної складової екзамену). Відповідь на тестове завдання першого рівня складності оцінюється в 2 бали. Відповідь на тестове завдання другого рівня складності – в 4 бали. Відповідь на тестове завдання третього рівня складності – в 8 балів.Сумарна кількість балів, яка відводиться на тестування, становить 50 балів.
Усна складова екзамену передбачає відповідь студента на питання, які містяться в білеті та оцінюється 0 до 10 балів (максимум 5 балів за відповідь на кожне теоретичне питання).
Процедура проведення усної компоненти відбувається шляхом проведення співбесіди зі студентами та оцінювання відповідей студентів з обов’язковим їх оголошенням після завершення відповіді кожного студента.
Отже, за результатами вивчення навчальної дисципліни студент може отримати 100 балів. Сумарну кількість балів отримуємо шляхом математичної дії додавання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Сливка С. С. Філософія права у схемах, таблицях і поняттях: навчальний посібник / С. С. Сливка, А. С. Романова, І. М. Коваль. Львів: "Растр-7", 2020. 176 c.
2. Сливка С. С. Філософія права: визначники у термінах та сентенціях: навчальний посібник / С. С. Сливка, А. С. Романова, І. М. Коваль. Львів: "Растр-7", 2020. 212 c.
3. Сливка С. С. Людина: органічна гідність у правах і свободах: монографія / С. С. Сливка, І. Р. Щербай. Львів: Растр-7, 2022. 124 c.
4. Сливка С. С. Людина: органічна гідність у правах і свободах: монографія / С. С. Сливка, І. Р. Щербай. Львів: Растр-7, 2022. 124 c.
5. Сливка С. С. Філософія права. Том 12. Канонічно-правові пруденції: підручник / С. С. Сливка. Київ: Видавництво Людмила, 2023. 256 c.
6. Сливка С. С. Філософія права: том 4. Канонічне право: підручник / С. С. Сливка. Київ: "Видавництво Людмила", 2021. 347 c.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).