Архітектурне проєктування інтер'єрів

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.101
Кількість кредитів: 3.50
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Лектор: Грицюк_Л_С
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: 1. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. 2. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проектуванні. 3. Обирати раціональні архітектурні рішення на основі аналізу ефективності конструктивних, інженерно-технічних систем, будівельних матеріалів і виробів, декоративно- оздоблювальних матеріалів. 4. Організовувати презентації та обговорення проектів архітектурно-містобудівного і ландшафтного середовища.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Архітектурне кольорознавство; Основи архітектурного проектування, частина 1; Проектування інтер’єрів приміщень громадського призначення за темою бакалаврської дипломної роботи
Короткий зміст навчальної програми: Лекційна частина складається з двох тем: 1. Проектування житлових інтер’єрів. Аналіз світового досвіду дизайну інтер’єрів, огляд різних стилів і тенденцій, виділення комплексу факторів, які формують інтер’єр. Функціональні та естетичні вимоги до зонування та оздоблення житлових приміщень: вітальня, салон, кухня, ванна кімната, спальня, дитяча кімната, кабінет, вхідні зони, гардероби. 2. Проектування громадських інтер’єрів. Функціональні та естетичні вимоги до зонування громадських інтер’єрів. Принципи об’ємно-просторового вирішення закладів громадського харчування, торгівельних закладів, офісних приміщень, вирішення колористики, підбір оздоблювальних матеріалів та меблів. Розроблення проектних креслень інтер’єрів приміщень громадського призначення заданого типу. Практична частина курсу закріплює знання з теорії проектування інтер’єрів, надає студентам професійні навички роботи під час виконання розрахунково-графічної роботи, яка складається з двох завдань: 1: Розроблення проектних креслень інтер’єрів квартири. 2: Розроблення проектних креслень інтер’єрів громадського призначення визначеного типу.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль - 60; Екзамен - 40
Рекомендована література: 1. Архітектура інтер’єру: 20+: альбом-посібник./ Укл.: Грицюк Л.С., Черняєва В.М., Бабяк В.І. Видавництво Львівської політехніки, 2018. - 109 с. 2. Інтер’єр [Текст] : альбом-посібник до лекційного курсу «Проектування інтер’єрів житлових та громадських приміщень» / Л. Грицюк, О. Пекарчук; Нац. ун-т «Львів. політехніка». — Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2011 –.Ч. 1. – 2011. – 108 с. 3. Інтер’єр [Текст] : альбом-посібник до лекційних курсів «Сучасні оздоблювальні матеріали та аксесуари в інтер’єрі», «Проектування елементів інтер’єру» / Л. Грицюк, О. Пекарчук ; Нац. ун-т «Львів. політехніка». – Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2011 –.Ч. 2. – Л., 2011. – 76 с. 4. Проектування закладів громадського харчування; посібник. / Укл.: Грицюк Л.С., Лінда С.М., Якубовський В.Б. Видавництво Львівської політехніки, 2012. - 181 с. 5. Даниленко В. Я. Дизайн. Підручник. – Харків: ХДАДМ, 2003. – 320 с. – 664 іл. 6. Design and equipment for restaurants and foodservice: a management view / Costas Katsigris, Chris Thomas. – 3rd ed. New Jersey. John Wiley & Sons, Inc, 2009. – 622 p. 7. Space planning for commercial and residentional interiors /SAM KUBBA, Ph.D. McGRAW-HILL, 2003. – 544 p.

Архітектурне проєктування інтер'єрів (курсовий проєкт)

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.01.E.230
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Архітектурне проектування
Лектор: доц., к. арх. Пекарчук О.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово. Оцінювати фактори і вимоги, що визначають передумови архітектурно-містобудівного проєктування. Застосовувати основні теорії проєктування, реконструкції та реставрації архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів, сучасні методи і технології, міжнародний і вітчизняний досвід для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. Збирати, аналізувати й оцінювати інформацію з різних джерел, необхідну для прийняття обґрунтованих проєктних архітектурно-містобудівних рішень. Розробляти проєкти, здійснювати передпроєктний аналіз у процесі архітектурно-містобудівного проєктування з урахуванням цілей, ресурсних обмежень, соціальних, етичних та законодавчих аспектів. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. Розуміти соціально-економічні, екологічні, етичні й естетичні наслідки пропонованих рішень у сфері містобудування та архітектури. Організовувати презентації та обговорення проєктів архітектурно містобудівного і ландшафтного середовища. Усвідомлювати специфіку регіональних і місцевих природних, економічних, екологічних, соціальних та інших умов прийняття та реалізації містобудівних і архітектурних рішень. Враховувати, інтерпретувати в конкретні просторові рішення контраверсійні інтереси держави, міської спільноти, розробляти партисипативні варіантні рішення в складних містобудівних ситуаціях.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Архітектурна форма та матеріали, Архітектурне проєктування громадських будівель та споруд. Супутні і наступні навчальні дисципліни: Багатофункціональний архітектурний комплекс, Виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи.
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Архітектурне проєктування інтер'єрів» покликана дати здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти поглиблені знання з питань естетики та дизайну в архітектурі громадських будівель, сприяти розвитку їхнього архітектурного та естетичного бачення будівель та інтер’єрів громадських приміщень. Ознайомити студентів із засобами, методами та методикою проектування громадських будівель та їх інтер’єрів. Розкрити сучасні концепції, поняття, методи та технології проєктування та дизайну інтер’єрів у взаємодії з навколишнім середовищем. Здобувачі навчаються розглядати та аналізувати архітектурну і внутрішній простів як комплексну багатовекторну і багатофункційну систему в сенсі його візуально-просторової взаємодії з окремою людиною і соціумом. У дисципліні в логічній послідовності викладено основні методи проведення передпроектного аналізу та розкрито послідовність організації процесу архітектурного проектування у дотриманні його основних етапів – ескіз-ідея, ескіз, проектні креслення, відеопрезентація об’єкту. На практичних заняттях акцентовано на важливості оволодіння вміннями самостійного розроблення та презентації авторського проектного рішення. У курсі «Архітектурне проєктування інтер'єрів» чітко окреслені методи та способи організації різних функціональних зон, особливості їх взаємодії та особливості формування інтер’єрів громадських приміщень. Сформульовані завдання для виконання проєкту, а саме: естетично та відповідно до нормативної бази оцінювати громадські будівелі та окремі їх компоненти. Студенти на практиці опановують специфіку організації архітектурного простору залежно від комбінації функцій в об’єкті проектування (транзитна, торгівельна, громадського харчування, адміністративно-побутова, культурно-видовищна, навчально-виховна, житлова, біологічної та психічної реабілітації). Проектне завдання передбачає розроблення ескізних варіантів та прийняття оптимального композиційного рішення; моделювання та зображення архітектурної споруди у різних просторових ракурсах і визначених масштабах; виразне представлення проектного рішення.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: перевірка практичних завдань. Підсумковий контроль: оцінка курсового проєкту.
Рекомендована література: Навчально-методичне забезпечення 1. Проектування санітарно-гігієнічних приміщень для житлових і громадських будівель: Методичні вказівки до виконання курсового проектування для студентів базового напряму 6.060102 «Архітектура» спеціальностей «Архітектура будівель і споруд», «Містобудування», «Дизайн архітектурного середовища» та спеціалізацій 7.02020701(0100), 8.02020701(0100) «Інтер’єр та обладнання»/ Укл.: Л.С. Грицюк, О.П. Пекарчук – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2013. – 52 с. 2. Основи проектування громадських будівель і споруд: метод. Вказівки до виконання курсових проектів з архітектурного проектування для студентів спеціальності 191 «Архітектура та містобудування»/ уклад.: О.І. Моркляник, О.М. Юрчишин, Я.В. Ракочий, О.П. Пекарчук, І.О. Духняк. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2019. – 28 с. 3. Проектування СПА-басейнів та саун: метод. вказівки до виконання курс. проектування для студентів баз. напряму 6.060102 "Архітектура" та спец. "Архітектура будівль і споруд", "Містобудування", "Дизайн архітектур. середовища" / М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка"/ Уклад.: Л. С. Грицюк, О. П. Пекарчук. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2015. – 40 с. 4. Проектування торгових центрів: метод. вказівки до курс. проекту з дисципліни "Архітектур. проектування торг. центру" для студентів баз. напряму 060102 "Архітектура" спец. 6.06010201 "Архітектура будівель і споруд" та 6.06010203 "Дизайн архітектур. середовища" / М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". Уклад.: О. І. Моркляник, О. М. Юрчишин, Ю. В. Ідак, О. Ю. Лисенко. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2011. – 36 с. 5. Проектування спеціалізованих просторів та приміщень для неповносправних: метод. вказівки до виконання курс. проектів / МОН, Нац. ун-т "Львів. політехніка". Уклад.: О. М. Юрчишин, О. І. Моркляник, Я. В. Ракочий, І. О. Духнякю. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. – 32 с. 6. Проектування паркінгів: метод. вказівки до виконання курс. проектів з дисциплін: "Архітектур. проектування житл. будинку серед. поверховості", "Архітектур. проектування офіс. споруди", "Архітектур. проектування сакрал. споруди", "Архітектур. проектування гром. будівлі" / М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". Уклад.: Я. В. Ракочий, О. М. Юрчишин, О. І. Моркляник, І. О. Духняк. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. – 33 с. Рекомендована література Базова 7. Архітектура інтер'єру: 20+ : альбом реалізованих проектів інтер'єрів випускників архітектурного факультету та Інституту архітектури Львівської політехніки ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет "Львівська політехніка", Інститут архітектури ; за редакцією Лесі Грицюк, Василини Черняєвої, Володимира Баб'яка. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. 109 с. 8. Гетун Г.В. Архітектура будівель та споруд. Кн.1. Основи проектування. Київ: Кондор, 2012. 380 с.; Кн.2. Житлові будинки. К., 2017. 736 с. 9. Лінда С.М., Моркляник О.І. Типологія громадських будівель і споруд: Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015. 348 с. 10. Проектування дитячих дошкільних закладів: навчальний посібник / О. М. Юрчишин, І. П. Гнесь, Л. І. Лучко; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. 152 с. 11. Проектування закладів харчування : навч. посіб. / Грицюк Леся Степанівна, Лінда Світлана Миколаївна, Якубовський В'ячеслав Броніславович ; М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Нац. ун-т "Львів. політехніка": Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012с. 184 с. 12. Черкес Б.С., Лінда С.М. Архітектура сучасності: остання третина ХХ – початок ХХІ століть: Навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. 384 с. Допоміжна 13. Нойферт. Е. Нойферт. Будівельне проєктування / Ернест НОЙФЕРТ.. – Київ: Фенікс, 2017. – 623 с. 14. Design and equipment for restaurants and foodservice : a management view / Costas Katsigris, Chris Thomas.–3rd ed. New Jersey. John Wiley & Sons, Inc, 2009. – 622 p. 6 15. Christy Casamassima. Bar Excellence: Design for pabs & clubs. – NY. PBC International Inc, 2000. – 176p. 16. Space planning for commercial and residentional interiors /SAM KUBBA, Ph.D. McGRAW-HILL, 2003. – 544 p. 17. Time-Saver Standards for Interior Design and Space Planning/ Joseph De Chiara, Julius Panero, Martin Zelnik, McGraw-Hill, Inc., 1991. – 1162 p. Нормативна література 18. ДБН В.2.2-9:2018 “Громадські будинки та споруди. Основні положення” 19. ДБН В.2.2-16:2019 Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади 20. ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення. 21. ДБН В.2.2-28:2010 Будинки адміністративного та побутового призначення. 22. ДБН В.2.2-4:2018 Заклади дошкільної освіти 23. ДБН В.2.2-10:2019 Заклади охорони здоров’я 24. ДБН В.2.2-13-2003 Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди 25. ДБН В.2.2-11-2002 Підприємства побутового обслуговування 26. ДБН В.2.2-16:2019 Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади. 27. ДБН В.2.2-23:2009 підприємства торгівлі. 28. ДБН В.2.2-25:2009 Підприємства харчування (заклади ресторанного господарства). 29. ДБН В.2.2-26:2010 Суди. Інформаційні ресурси 1. http://www.archdaily.com/ 2. http://www.houzz.ru/?irs=US 3. http://www.dezeen.com/tag/viewpoints/

Архітектурне проєктування інтер'єрів (курсовий проєкт)

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.03.E.323
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Дизайн архітектурного середовища
Лектор: канд. арх, доц. Іванов-Костецький С. О.; ст. викл. Кубай Р. М.; ст. викл. Копиляк І. М.
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Метою навчальної дисципліни є опанування студентами методики проектування транспортних об’єктів, засвоєння знань та типології, принципів та прийомів дизайну індустріального середовища та його предметного наповнення, а також вдосконалення навичок проектування внутрішнього середовища громадських будівель.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: 1. Історія архітектури; 2. Архітектурна графіка та композиція. 3. Дизайн архітектурного середовища; 4. Архітектурне проектування громадських будівель та споруд.
Короткий зміст навчальної програми: У містобудівному аспекті проблема зберігання автомобілів залишається однією із найменш вивчених. Навіть у найсприятливіших умовах, за розвинутої мережі доріг, автомобіль знаходиться у русі 300?400 годин в рік, тобто в середньому 1 годину на добу, а на різних стоянках – близько 23 годин. Із всіх автомобілів, що забезпечені місцями парковки, нині лише ? 10% зберігаються в умовах, що відповідають сучасним міжнародним вимогам. Тому, знання методики проектування багаторівневого паркінгу, засади об`ємно-просторового вирішення його конструктивної системи та організації внутрішніх просторів стане в нагоді майбутнім архітекторам.
Методи та критерії оцінювання: Диференційований залік. Курсовий проект– 100 б.
Рекомендована література: 1. Багаторівневий паркінг: Методичні вказівки до виконання курсових робіт для студентів базового напряму 1201 «Архітектура» спеціальності 6.120.103 «Дизайн архітектурного середовища» / Укл.: В.І. Проскуряков, С.О. Іванов-Костецький. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2013. – 40 с. 2. Завдання та методичні вказівки до курсового проекту «Багаторівневий паркінг»: для студентів базового напряму 6.060102 «Архітектура» спеціальності «Дизайн архітектурного середовища» / Укл.: С.О. Іванов-Костецький. – Львів: кафедра дизайну архітектурного середовища, 2017. – 24 с. 3. Джонс Дж. Инженерное и художественное конструирование. Современные методы проектного анализа. –М.: Мир. 1976. – 374с. 4. Лінда С. Архітектурне проектування громадських будівель і споруд. – Л : НУ «Львівська політехніка», 2013. – 642с. 5. Линч К. Образ города. – М.: Стройиздат, 1982 – 327с. 6. Михайленко В., Яковлєв М. Основи композиції (геометричні аспекти художнього формотворення). – К.: Каравелла, 2004. – 304с. 7. Нойферт Е. Будівельне проектування. – Д.: «Книжкова літера», 2016 – 624с. 8. Проскуряков В. Комплекс завдань та методичні вказівки до курсових проектів з дизайну архітектурного середовища громадських будівель і споруд для студентів Інституту архітектури ІІІ-V курсів: методичні вказівки. – Л: НУ «Львівська політехніка», 2009. – 144с.

Архітектурне проєктування інтер'єрів (курсовий проєкт)

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.04.E.361
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Архітектура та реставрація
Лектор: Максим Романович Ясінський - к. арх., ст. вик. Ірина Ігорівна Погранична - к.арх., асистент Мар’яна Василівна Каплінська - к.арх., асистент Назар Володимирович Ратушинський - к.арх., асистент
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Результати навчання В результаті вивчення дисципліни, фахівець повинен володіти основними прийомами проектування інтер’єрів житлових та громадських будівель; розуміти логіку побудови композицій історичних та сучасних стилів, а також бути ознайомленим із найактуальнішими тенденціями дизайну архітектурного середовища; проектними рішеннями задовольняти вимоги сучасної людини до комфорту та безпеки приміщень; орієнтуватись у видах, типорозмірах меблів і пристроїв інженерного обладнання; ухвалювати комплексні та обґрунтовані проектні рішення. Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: загальних: • Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. • Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми • Володіння культурою мислення, здатність до узагальнення, аналізу, сприйняття інформації, постановки мети і вибору шляхів її досягнення; • Вміння логічно вірно, аргументовано і ясно здійснювати комунікацію (усно і письмово) на державній мові та володіння принаймні однією із поширених європейських мов на рівні читання і розуміння науково-технічної літератури, спілкування в усній і письмовій формах. фахових: • Базові знання в галузі архітектури і містобудування, необхідні для освоєння професійно-орієнтованих дисциплін; • Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проєктування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. • Здатність розробляти архітектурно-художні, функціональні, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Основи архітектурного проектування Архітектурна графіка та композиція Архітектурна форма та матеріали Архітектурні конструкції Архітектурне проектування громадських будівель і споруд Архітектурне проектування (спецпредмет)
Короткий зміст навчальної програми: Метою дисципліни «Архітектурне проектування інтер'єру (курсовий проект)» є опанування принципів творчого пошуку ідеї організації внутрішнього простору за сучасними тенденціями дизайну інтер’єрів, відповідно до загальної концепції архітектурного об’єкту. Основними завданнями пошуку видимого образу і принципової моделі організації об’ємно-планувального вирішення є: - ескізи архітектурної ідеї інтер’єру об’єкту проєктування: варіант1, варіант 2; - складання переліку основних функціональних зон, списку приміщень, їх параметрів і нормалей; - визначення місць, кількості і видів вертикальних комунікацій, влаштування основних сходових кліток і ліфтів, розміщення евакуаційних незадимлюваних сходів і виходів; - вибір коструктивно-планувальної схеми, конструкцій стін і перекрить, модулів і прольотів основних і допоміжних функціональних блоків, розробка схем розрізів; - опрацювання образно-композиційної і кольористичної моделі інтер’єру, перспективних або 3D зображень. Результатом вирішення інтер’єрів є графічні ескізи, проєктні креслення інтер’єрів архітектурного об’єкту виконані оптимальними комп’ютерними засобами, передаючи кольорово-фактурні властивості оздоблювальних матеріалів, меблів, обладнання.
Методи та критерії оцінювання: Оцінка за предмет встановлюється за результатами графічного виконання альбому з проєктними пошуками
Рекомендована література: Навчально-методичне забезпечення: Методичні вказівки до виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи/ Укл.: Демків М.В., Петрик В.М., Погранична І.І., Ясінський М.Р. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2021. – 30 с. Рекомендована література: 1. ДБН В.2.2-15:2019. Житлові будинки. Основні положення. – Київ. «КиївЗНДІЕП». 2019. 2. Петер Нойферт, Людвиг Нефф. Проектирование и строительство. Дом, квартира, сад. Перевод с немецкого. – Москва, «Архитектура-С», 2008. – 264с. 3. Грицюк Л. Інтер’єр: альбом-посібник до лекційного курсу “Проектування інтер’єрів житлових та громадських приміщень” / Л. Грицюк, О. Пекарчук. – Л.: Вид-во Львівської політехніки, 2011 – Ч. 1. – 108 с. – ISBN 978-617-607-031-3. 4. Грицюк Л. С. Проектування закладів харчування: навч. посіб. / Л. С. Грицюк, С. М. Лінда, В. Б. Якубовський – Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012. – 184 с. – ISBN 978-617-607-292-8. 5. Panero J. Anatomy for Interior Designers / Panero J., Ripetto N. – Whitney Library of Design, 1962 (3 edition). – 146 p. 6. Henderson E. Styled : Secrets for Arranging Rooms, from Tabletops to Bookshelves / E. Henderson, A. Borsics. – New York: Potter Style, 2015. – 304 p.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Архітектурне проєктування інтер'єрів (курсовий проєкт)

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.01.E.231
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Лектор: доц. Рибенчук Микола к.арх., доц. Соловій Любов
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ПРН 1 Володіти знаннями основних понять, термінів і значень, мови професійного спілкування в сфері архітектури та містобудування, дотримуватись норм академічної доброчесності. ПРН 2 Застосовувати програмні засоби, сучасні ІТ-технології, інформаційні ресурси у процесі вирішення дослідницьких та проектних архітектурно-містобудівних задач ПРН 8 Формувати дані передпроектного аналізу архітектурно-містобудівних об’єктів та територій, відведених під забудову, реконструкцію чи реставрацію ПРН 9 Виявляти специфіку проектування складних архітектурно-містобудівних об’єктів, розробляти комплексні проєкти планування територій, будівель та інтер’єрів з урахуванням сучасних світових тенденцій та інновацій. ПРН 11 Досягати виконання у встановлений термін всіх етапів і стадій архітектурно-містобудівного проєктування, розробки всіх розділів комплексного проєкту і пояснювальної записки ПРН 13 Розробляти концепції сучасних інтер’єрних просторів, проектувати елементи інтер’єру житлових і громадських будівель ПРН 14 Проводити дослідницьку та/або інноваційну діяльність, застосовувати традиційні та інноваційні методи проектування та проведення досліджень
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: пререквізити: Архітектурне проектування громадських будівель та споруд кореквізити: Архітектурна фізика, частина 1
Короткий зміст навчальної програми: У дисципліні є викладено основні засади проектування сакральної споруди. Розглядаються напрямки формування сакральних будівель, розташування сакральних споруд у просторовому середовищі. Розкриваються особливості храмобудування у православ’ї, католицизмі та протестантизмі. Проектування сакральних споруд найрізноманітніших за місткістю і складністю, а також традиційними та сучасними вирішеннями християнських сакральних об’єктів.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: оцінка активності на заняттях, перевірка індивідуальних завдань, оцінювання клаузур та переглядів. Підсумковий контроль: перевірка курсової роботи, диференційований залік.
Рекомендована література: 1. ДБН В.2.2-9:2018 Громадські будинки та споруди. Основні положення. Київ. Містерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 2019 2. Криворучко Ю.І. Церковна архітектура: Методичні матеріали IV-ї міжнародної школи церковної архітектури. – Львів, 1997.

Архітектурне проєктування інтер'єрів (курсовий проєкт)

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.02.E.285
Кількість кредитів: 4.50
Кафедра: Містобудування
Лектор: доц., к.арх Мазур Тамара Миколаївна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: • Володіння культурою мислення, здатність до узагальнення, аналізу, сприйняття інформації, постановки мети і вибору шляхів її досягнення. • Здатність знаходити організаційно-управлінські рішення і бути готовим нести за них відповідальність, мати навички професійної комунікації, взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах. • Знання основних нормативно-правових актів та довідкових матеріалів, чинних стандартів та технічних умов, інструкцій та інших нормативно-розпорядчих документів в своїй діяльності. • Володіння основними засобами, методами і способами отримання, зберігання, переробки інформації. • Знання сучасних досягнень інноваційних технологій в галузі архітектури і містобудування • Уміння фахово представляти проект – доповідати по суті проекту і бути його опонентом, скласти рецензію, роз’яснювати окремі положення проекту на громадських слуханнях різного рівня та містобудівних радах
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Основи містобудування та ландшафтна архітектура Архітектурна форма та матеріали Архітектурне проектування громадських будівель та споруд
Короткий зміст навчальної програми: Тенденції проектування коворкінгів, як нової формації поліфункціональних громадських об’єктів в сучасному інформаційному суспільстві, що відповідають сучасним вимогам організації неформального робочого простору для забезпечення нових форм діяльності і відпочинку людини. Основні складові коворкінг-простору (базові та додаткові). Зв'язок між типологічними ознаками коворкінг-просторів та їх архітектурно-просторовими рішеннями. Мета та завдання формування інтер’єру приміщень коворкінгів залежно від призначення та процесів, які в них відбуваються. Найважливіші принципи архітектурно-просторового вирішення: єдність і гармонія, фокусна точка (композиційний центр), баланс (рівновага), ритм, масштаб і пропорції, колір.
Методи та критерії оцінювання: Графічна робота (60 %) Залік диференційований: письмово-усна форма (40%)
Рекомендована література: 1. Kojo I. and Nenonen, S. Typologies for coworking spaces in Finland – what and how? 2016. Emerald Group Publishing Limited. Vol. 34 No. /6, P. 302-313. URL: https://doi.org/10.1108/F-08- 2014-0066. 2. Сафронова О.О. Впровадження в навчальний процес принципів людино-орієнтованого підходу в дизайні архітектурного середовища. Art and design. 2018. №1. C. 126 – 131. URL: https://doi.org/10.30857/2617-0272.2018.1.12. 3. Сафронова О.О., Мазурчук Т. В., Шмельова О.Є. Особливості формування вільного студентського простору сучасного закладу вищої освіти. Технічна естетика та дизайн. 2018. Вип. 14. С. 208–213. URL: https://er.knutd.edu.ua/bitstream/123456789/1084 3/1/APSD2018_V2_P214-217.pdf. 4. Прищенко С. В. Кольорознавство: навчальний посібник / Київ: Альтерпрес, 2010. 354 с. 5.Сьомка С. В., Антонович Є. А. Дизайн інтер’єру, меблів та обладнання : підручник. Київ : НАКККіМ, 2018. 360 с.