Оціночна діяльність

Спеціальність: Геодезія та землеустрій
Код дисципліни: 6.193.04.E.074
Кількість кредитів: 7.00
Кафедра: Кадастр територій
Лектор: к.е.н., Гулько Олександра Романівна
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Мета - сформувати у студентів теоретичні, методологічні та прикладні знання щодо питань оціночної діяльності, забезпечити знаннями, необхідними для правильного нормативно-правового та практичного застосування порядку і методів проведення оцінки .
Завдання: дати студентам необхідні знання, що дозволять їм володіти виконанням процесу нормативної та експертної оцінки нерухомості. Вивчення дисципліни має підготувати студентів до подальшого творчого осмислення, формування та вирішення конкретних практичних і методичних завдань, які пов’язані із оцінкою об’єктів нерухомого майна у конкретних умовах.
Результати навчання: ФСК 4.3. Базові знання основних нормативно-правових та методичних актів, довідкових матеріалів, чинних національних стандартів, інструкцій та інших нормативно-розпорядчих документів у сфері оцінки землі та нерухомого майна; ФСК4.4. Знання та володіння практичними навиками проведення оціночних робіт; ФСК 4.8. Знання класифікації нерухомого майна та його особливостей, як об’єкта оцінки, поняття нерухомості і нерухомої власності, види прав, інтересів та зобов’язань щодо нерухомості; ФСК 4.9. Знати бази оцінки та особливості їх застосування, основи теорії вартості грошей у часі, поширені методи визначення ставок капіталізації і дисконту; ФСК 4.12. Знання процедури професійної підготовки оцінювачів, норм професійної діяльності та етики, порядок отримання сертифіката суб’єкта оціночної діяльності. РН4.1. Застосовувати методи збирання, зберігання, накопичення, опрацювання, моделювання та аналізу інформації у сфері оцінки землі та нерухомого майна; РН4.5. Демонструвати знання з організації та управління земельно-кадастровим виробництвом, роботами з оцінки земель та нерухомого майна. РН4.6. Володіти методами геопросторових кадастрових даних для виконання управлінських рішень у сфері кадастру, землеустрою та оцінки нерухомості.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні: Супутникова геодезія та сферична астрономія Супутні: Технічна експертиза будівель і споруд
Короткий зміст навчальної програми: Оціночна діяльність має особливе значення для оподаткування міських земель та здійснення майнових угод із землею та правом її оренди на вторинному ринку. Окрім цього, оцінка майна є обов’язковою складовою усіх інвестиційних механізмів. Отож, від стану оціночної діяльності, рівня розвитку її теоретичної та методичної бази залежать темпи здійснення земельної та економічної реформ. Земельна реформа, яка здійснюється в Україні, спрямована власне на створення умов для розвитку інституту приватної власності на землю, приватизації землі, переведення земельних відносин на ринкові засади.
Опис: Поняття оцінки вартості майна. Нормативно-правова та методична база експертної оцінки Професійна оціночна діяльність: форми, суб’єкти та об’єкти. Вимоги до суб’єктів оціночної діяльності. Їх права та обов’язки. Бізнес та нерухомість як об’єкти експертної оцінки. Поняття оцінки бізнесу. Особливості бізнесу як об’єкта оцінки. Необхідність та мета оцінки бізнесу. Сутність категорії «нерухомість». Характеристика основних об’єктів нерухомості. Загальна класифікація нерухомості. Родові та власні ознаки нерухомого майна. Вартість як основна категорія оцінки. Вартість об’єктів оцінки. Види вартості. Фактори, що впливають на ціну об’єктів. Принципи оцінки. Загальна характеристика процесу оцінки вартості майна Структура процесу оцінки. Основні підходи і методи оцінки вартості підприємства. Узгодження результатів, отриманих за допомогою різних підходів. Оцінка об’єктів нерухомості витратним підходом. Загальна характеристика витратного підходу. Сфера застосування. Методи розрахунку вартості відтворення та вартості заміщення. Визначення зносу об’єктів нерухомості.
Методи та критерії оцінювання: • виконання звіту з лабораторних робіт, усне опитування, контрольні роботи (40%); • підсумковий контроль (екзамен): письмово-усна форма (60%).
Критерії оцінювання результатів навчання: Розподіл балів у 100-бальній шкалі Поточний контроль Тематичні контролі Усне опиту-вання Разом за дисципліну практичні заняття КР Разом балів №1 №2 Разом балів 40 10 50 20 20 40 10 100
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Перович Л.М. Оцінка нерухомості: навч.посібник / Л.М.Перович, Ю.П.Губар. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. – 296с. 2. Фридман Д., Ордуэй Н. Анализ и оценка приносящей доход не-движимости. — М.: Дело ЛТД, 1995. — 440с. 3. Харрисон Г. С. Оценка недвижимости. — М.: РИО
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).