Технічна експертиза будівель і споруд
Спеціальність: Геодезія та землеустрій
Код дисципліни: 6.193.04.E.078
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Кадастр територій
Лектор: Старший викладач Винарчик Лілія Володимирівна
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання:
• здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми геодезії та землеустрою із застосуванням сучасних технологій;
• здатність вивчати теоретичні положення та методи дослідження фізичної поверхні Землі, її форми, розмірів та гравітаційного поля, проведення вимірів на земній поверхні для відображення її на планах та картах, для розв’язання різних наукових і практичних завдань.
Результати навчання: ФКС 4.1 Знання і розуміння основних теорій, методів, принципів і методик у сфері оцінки землі та нерухомого майна
ФКС 4.8 Знання класифікації нерухомого майна та його особливостей, як об’єкта оцінки, поняття нерухомості і нерухомої власності, види прав, інтересів та зобов’язань щодо нерухомості;
ФКС 4.9. Знати бази оцінки та особливості їх застосування, основи теорії вартості грошей у часі, поширені методи визначення ставок капіталізації і дисконту;
ФКС 4.11. Володіти загальними вимогами до формування звіту з експертної грошової оцінки нерухомості, функціями та змістом його рецензування;
РН4.1. Застосовувати методи збирання, зберігання, накопичення, опрацювання, моделювання та аналізу інформації у сфері оцінки землі та нерухомого майна.
РН 4.2. Знати і розуміти правову та методичну основу математичних методів і моделей при проведенні оцінки землі та нерухомого майна.
РН 4.5. Демонструвати знання з організації та управління земельно-кадастровим виробництвом, роботами з оцінки земель та нерухомого майна.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні:
Оціночна діяльність
Супутні:
Методи та моделі оцінки нерухомого майна
Короткий зміст навчальної програми: Технічна експертиза будівель (споруд) проводиться з метою виявлення фактичного технічного стану будівельних конструкцій, визначення дійсної несучої здатності конструктивних елементів з урахуванням діючих навантажень і даних натурного обстеження (Оцінка залишкового ресурсу). Практичним результатом роботи експертів є розробка технічних рішень по усуненню виявлених при обстеженні дефектів і пошкоджень, а також складання рекомендацій щодо подальшої експлуатації об'єкта.
Опис: Організація і виконання обстежень з оцінки технічного стану будівель та споруд. Знос та знецінення об’єктів нерухомого майна. Фізичний, функціональний та економічний (зовнішній) знос. Методи визначення фізичного зносу. Нормативний строк служби будівель. Мінімальна тривалість ефективної експлуатації елементів будівель. Основні положення з діагностики технічного стану будівельних конструкцій та основ будівель (споруд). Класифікація технічного стану конструкцій за несучою здатністю та експлуатаційними властивостями, а також стану будівлі (споруди) в цілому в залежності від стану несучих та огороджуючи конструкцій.
Методи та критерії оцінювання: • письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування (40%);
• підсумковий контроль (60%, контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (60%).
Критерії оцінювання результатів навчання: Екзамен
1. Виконання та захист практичних робіт відповідно до передбачених викладачем термінів для ДФН – 40 балів, для ЗФН – 30 балів.
2. Виконання та захист контрольної роботи №1для ЗФН – 10 балів.
3. Написання екзаменаційної роботи – 50 балів.
4. Усне опитування – 10 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою КМУ від 13.04.2011 р. №461.
2. ДБН В.2.2-15-2005 Житлові будинки для індивідуальних забудовників України.
3. ДБН В.3.2-2-2009 Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).