Корпоративне управління
Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 7.072.01.M.011
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Економіки і маркетингу
Лектор: Кандидат педагогічних наук, старший викладач Калінська О.П.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Завдання навчальної дисципліни відповідно до освітньої програми
Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей:
загальних:
ЗК4. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
ЗК5. Здатність приймати обґрунтовані рішення.
ЗК6. Навички міжособистісної взаємодії.
ЗК7. Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети.
ЗК8. Здатність працювати в міжнародному контексті.
ЗК9. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
Фахових (спеціальних):
5. Здатність оцінювати межі власної фахової компетентності та підвищувати професійну кваліфікацію.
СК6. Здатність застосовувати міждисциплінарні підходи при розв’язанні складних задач і проблем у сфері фінансів, банківської справи та страхування.
11. Здатність оцінювати перспективи та ризики співпраці з фінансовими посередниками, створювати інформаційну базу даних професійних учасників різних сегментів фінансового ринку, у тому числі партнерів, конкурентів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: пререквізити:
- логіка;
- психологія управління
Короткий зміст навчальної програми: Процес спілкування та його складові. Сприйняття у спілкуванні. Вербальні та невербальні засоби спілкування. Спілкування як взаємодія. Конфлікти у спілкуванні та взаємодії, шляхи їх вирішення. Конфліктологія та теорія переговорів. Прикладні аспекти переговорів. Психолого-управлінські питання етики ділового спілкування. Ділова міжособистісна комунікація.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (тестування, самостійні роботи) – 40 балів;
- Підсумковий контроль – 60 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100-88 балів - атестований з оцінкою «відмінно» - Високий рівень: здобувач освіти демонструє поглиблене володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, системні знання, вміння і навички їх практичного застосування. Освоєні знання, вміння і навички забезпечують можливість самостійного формулювання цілей та організації навчальної діяльності, пошуку та знаходження рішень у нестандартних, нетипових навчальних і професійних ситуаціях. Здобувач освіти демонструє здатність робити узагальнення на основі критичного аналізу фактичного матеріалу, ідей, теорій і концепцій, формулювати на їх основі висновки. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку, самостійної науково-дослідної діяльності, що реалізується за підтримки та під керівництвом викладача. 87-71 балів - атестований з оцінкою «добре» - Достатній рівень: передбачає володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на підвищеному рівні, усвідомлене використання знань, умінь і навичок з метою розкриття суті питання. Володіння частково-структурованим комплексом знань забезпечує можливість їх застосування у знайомих ситуаціях освітнього та професійного характеру. Усвідомлюючи специфіку задач та навчальних ситуацій, здобувач освіти демонструє здатність здійснювати пошук та вибір їх розв’язання за поданим зразком, аргументувати застосування певного способу розв’язання задачі. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку. 70-50 балів - атестований з оцінкою «задовільно» - Задовільний рівень: окреслює володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на середньому рівні, часткове усвідомлення навчальних і професійних задач, завдань і ситуацій, знання про способи розв’язання типових задач і завдань. Здобувач освіти демонструє середній рівень умінь і навичок застосування знань на практиці, а розв’язання задач потребує допомоги, опори на зразок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативність та евристичність, домінування мотивів обов’язку, неусвідомлене застосування можливостей для саморозвитку. 49-00 балів - атестований з оцінкою «незадовільно» - Незадовільний рівень: свідчить про елементарне володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, загальне уявлення про зміст навчального матеріалу, часткове використання знань, умінь і навичок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативно-прагматичний інтерес.
Рекомендована література: 1. Етика ділового спілкування : навч. посіб. / Т.Б. Гриценко, С.П. Гриценко, Т.Д. Іщенко та ін. – К. : Центр навчальної літератури, 2019. – 344 с. https://subject.com.ua/pdf/71.pdf.
2. Кайдалова Л.Г., Пляка Л.В. Психологія спілкування: навчальний посібник. – Х.: НФаУ, 2011. – 132 с.
3. Конфліктологія: Навчальний посібник/ Л. М. Ємельяненко, В. М. Петюх, Л. В. Торгова, А. М. Гриненко; За ред.: В. М. Петюха та Л. В. Торгової. - К.: КНЕУ, 2003.
4. Лесько О.Й. Етика ділових відносин / О.Й. Лесько, М.Д.Прищак, О.Б. Залюбівська, Г.Г.Рузакова / - Вінниця : ВНТУ, 2011. – 309 с.
5. Амінів І. І. Психологія ділового спілкування. - Видавництво: Омега-Л, 2009. – 304 с.
6. Зубенко Л. Г., Нємцов В. Д. Культура ділового спілкування: Навч. посібник. — К.: ЕксОб, 2000.
7. Шеламова Г. М. Ділова культура і психологія спілкування. - Видавництво: Академія, 2007. – 220 с.
8. Ділові контакти з іноземними партнерами: Навч.-практ. посібник для бізнесмена. – К.: Вид-во Європ. Ун-ту, 2004. – 284 с.
9. Конфліктологія: Підруч. для студ. вищ. навч. закл./ За ред. проф. Л. М. Герасіної та М. І. Панова. – Харків : Право, 2002. – 256 с.
10. Матійків І. М. Тренінг емоційної компетентності: навч.-метод. посібник К.: Педагогічна думка, 2012. 112 с.
11. Карпенко Є. Емоційний інтелект у дискурсі життєздійснення особистості / Є. В. Карпенко // монографія. – Дрогобич: Посвіт, 2020. – 436 с. 92. Бороздіна Г.В. Психологія ділового спілкування. – М.: Инфра-М, 2006. [Електронний ресурс] – режим доступу http://psychology.univer.kharkov.ua/news2021/NMKD/NMKDprycladna/3psychologycommunication/UK.pdf.
12. Ботвина Н.В. Міжнародні культурні традиції: мова та етика ділової комунікації Навчальний посібник. - К. : АртЕк, 2008. - 252 c. [Електронний ресурс] – режим доступу http://194.44.152.155/elib/local/sk783019.pdf.
13. Смирнов Г. Н. Этика бизнеса, деловых и общественных отношений / Г. Н. Смирнов. – М.: Изд-во УРАО, 2001. – 136 с. [Електронний ресурс] – режим доступу https://www.studmed.ru/view/smirnov-gn-etika-biznesa-delovyh-i-obschestvennyh-otnosheniy_1ac4cba8eb1.html?page=1.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).