Електромеханічні системи керування

Спеціальність: Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Код дисципліни: 6.141.05.E.088
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Електромехатроніка та комп'ютеризовані електромеханічні системи
Лектор: проф., д.т.н., Маляр Андрій Васильович
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомлення студентів з апаратом відповідної предметної галузі, побудованим на базі міжнародної електротехнічної термінології, функціями систем керування електропривода-ми та їх частин, тенденціями ринку та класифікацією систем керування електроприводами, захисними властивостями та захищеністю електричної апаратури, вимогами до систем керування електроприводами, нормальними та ненормальними умовами їх роботи
Завдання: загальні компетентності: ЗК2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях. ЗК6. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми. ЗК7. Здатність працювати в команді. фахові компетентності: ФК4. Здатність вирішувати комплексні спеціалізовані задачі і практичні проблеми, пов’язані з проблемами метрології, електричних вимірювань, роботою пристроїв автоматично-го керування, релейного захисту та автоматики. ФК5. Здатність вирішувати комплексні спеціалізовані задачі і практичні проблеми, пов’язані з роботою електричних машин, апаратів та автоматизованого електроприводу. ФК7. Здатність розробляти проекти електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного устаткування із дотриманням вимог законодавства, стандартів і технічного завдання. ФК9. Усвідомлення необхідності підвищення ефективності електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного устаткування. ФК10. Усвідомлення необхідності постійно розширювати власні знання про нові технології в електроенергетиці, електротехніці та електромеханіці. фахові компетентності професійного спрямування: ФКС2. Уміння проектувати електромеханічні системи та їх елементи з урахуванням усіх аспектів поставленої задачі, включаючи створення, налагодження, експлуатацію, технічне обслуговування та утилізацію. ФКС4. Уміння досліджувати проблему та визначати обмеження, зумовлені проблемами сталого розвитку, впливом на навколишнє середовище та безпеку життєдіяльності.
Результати навчання: • знання основних типів систем керування електроприводами з двигунами постійного та змінного струму; • знання основних положеннь проектування. розрахунку і налагодження замкнених систем керування електроприводами; • вміння здійснювати вибір систем керування відповідно до вимог електроприводу і об’єкту керування; здійснювати розрахункові і проектні роботи; налагоджувати сучасні системи керування електроприводами.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Теорія автоматичного керування, • Теорія електроприводу, • Промислова електроніка і перетворювальна техніка, • Cистеми керування електроприводами
Короткий зміст навчальної програми: Замкнені системи стабілізації і обмеження координат. Замкнені системи стабілізації вихідних координат з двигунами постійного струму. Замкнені системи стабілізації вихідних координат електроприводів з двигунами змінного струму. Позиційний і слідкуючий електропривод. Адаптивні системи керування електроприводами.
Опис: Замкнуті систем керування електроприводами та їх характеристики. Типові схеми систем керування електроприводами. Класичні системи з дією всіх сигналів (зворотних зв’язків та завдання) на один регулятор. Замкнуті системи керування електроприводами змінного струму. Системи керування положенням електроприводу. Принципи побудови систем керуванням положенням. Комплектні електроприводи Siemens. Програмний пакет STARTER.
Методи та критерії оцінювання: • усне опитування, розрахунково-графічна робота (20%) • підсумковий контроль: екзамен, письмово-усна форма (80%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Методика розподілу та нарахування балів здобувачам вищої освіти регламентована Положенням про організацію та проведення поточного і семестрового контролю результатів навчання студентів Національного університету "Львівська політехніка".
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Попович М.Г. ЛозинськийО.Ю., Буртний В.В., Панченко Б.Я., Місюренко В.О.та ін. Електромеханічні системи автоматичного керевання та електроприводи / За ред. М.Г.Поповича, О.Ю.Лозинського. – К.:Либідь 2005. – 679c. 2. Буртний В.В., Карплюк Л.Ф., Панченко Б.Я. Тиристорний електропривід постійного струму, Львів, НУ „Львівська політехніка”, 3. Лозинський А.О., Буртний В.В., Панченко Б.Я., Карплюк Л.Ф., Цяпа В.Б. Методичні вказівки та інструкції до лабораторних робіт з курсу «Системи керування електроприводами», Львів. «Львівська політехніка», 2006, 60.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).