Сучасна англійська мова, частина 1

Спеціальність: Філологія (прикладна лінгвістика)
Код дисципліни: 6.035.10.O.009
Кількість кредитів: 8.00
Кафедра: Прикладна лінгвістика
Лектор: Лівчак Наталія Мирославівна Северинчук Ірина Петрівна Шванова Оксана Володимирівна Хомицька Ірина Юріївна Шийка Юлія Іванівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: • формувати у студентів комунікативну, лінгвістичну та соціокультурну компетенції; • формувати у студентів когнітивну компетенцію у взаємозв’язку з іншими видами компетенцій; • формувати у студентів позитивне ставлення до оволодіння як мовою, так і культурою англомовного світу.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: Загальні компетентності: 1) уміння спілкуватися двома іноземними мовами; 2) здатність навчатися; 3) здатність здійснювати пошук та аналізувати інформацію з різних джерел; 4) уміння використовувати інформаційні і комунікаційні технології; 5) уміння застосовувати знання в практичних ситуаціях; 6) уміння працювати в команді; 7) знання та розуміння предметної області та розуміння фаху; 8) Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області. Фахові компетентності: 1) Здатність використовувати теоретичні та фундаментальні знання в галузі прикладної лінгвістики для вивчення комп’ютерних систем і технологій, що опрацьовують лінгвальні дані. 2) Здатність розуміти та уміло використовувати лінгвістичні,математичні та числові методи в професійній галузі. 3) Здатність аналізувати як українську, так і англійську та німецьку чи японську, польську, чеську мови на усіх рівнях. 4) Здатність здійснювати зіставний аналіз української, англійської, німецької чи японської, польської, чеської мов з метою правильного відображення позамовних реалій. 5) Здатність вільно орієнтуватись у складних соціокультурних обставинах, готовність обслуговувати не тільки інноваційні процеси, а й процеси комунікації у широкому розумінні. 6) Здатність до збирання й аналізу, систематизації та інтерпретації мовних, літературних, фольклорних фактів, інтерпретації та перекладу тексту. 7) Здатність здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. 8) Здатність створювати письмові мовленнєві висловлювання різних типів і жанрів у межах запропонованих сфер і тем, а також на основі почутого, побаченого, прочитаного і з власного життєвого досвіду, доречно використовуючи відповідні лінгвальні засоби, висловлюючи власне ставлення та обґрунтовуючи власну думку про предмет спілкування. 9) Здатність вести комунікацію з колегами із професійної сфери щодо наукових досягнень, як на загальному рівні, так і на рівні спеціалістів. 10) Здатність шляхом самостійного навчання освоїти нові галузі, використовуючи здобуті базові знання із філології, а також у галузі інформатики й сучасних інформаційних технологій.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання (РН): РН 1. Знання особливостей усного мовлення, особливості формування мовленнєвих умінь та навичок українською/англійською мовами. РН 2. Здатність здійснювати фонологічний, семантичний, лексикологічний, морфологічний та синтаксичний аналіз мовного матеріалу; аналізувати різні типи тексту. РН 3. Здатність самостійно опановувати нові знання, критично оцінювати набутий досвід з позицій останніх досягнень філологічної науки та соціальної практики. РН 4. Уміння спілкуватись, як в усній, так і письмовій комунікації українською та англійською мовами; здатність використання різноманітних методів, зокрема інформаційних технологій, для ефективно спілкування на професійному рівні. РН 5. Здатність застосовувати знання та розуміння законів та методів міжособистісних комунікацій, норм толерантності, ефективної праці в колективі, адаптивності. РН 6. Здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати рішення; усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань; відповідально ставитись до виконуваної роботи та досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Англійська мова за професійним спрямуванням Вступ до мовознавства Сучасна англійська мова (частина 2)
Короткий зміст навчальної програми: Навчальний модуль охоплює 4 теми : спорт, медицина, транспорт, література та фільми. В межах тем розглядаються види спорту, видатні особистості спорту, види бойових мистецтв, шлях до досягнення успіху в спорті, види захворювань та способи їх лікування, винаходи та наукові прориви в медицині, застосування новітніх технологій в медицині, співпраця між лікарями та пацієнтами, гомеопатія, сучасні види транспорту, види транспорту у майбутньому, подорожі, дорожні проблеми та способи їх вирішення, жанри кіно та літератури, книги та читання, дискусія про фільм. Модуль передбачає вивчення таких граматичних аспектів: кількісні визначники, означений та неозначений артиклі, майбутні часові форми дієслова, майбутні та минулі форми модальних дієслів, наративні часи. Розвиваються наступні навчальні та письмові навики: ведення дискусії, підготовка офіційної презентації, обговорення проблеми та ведення засідання з пошуку шляхів її вирішення; оцінка пропозицій, розширення словникового запасу, написання твору-оцінки плюсів та мінусів, аналітичного звіту, укладання таблиць, діаграм та графіків.
Опис: Тема Sport. 1. Fair play. (vocabulary: kinds of sport, people in sport, sport idioms). 2. Martial arts. (vocabulary: self-, abstract nouns, word formation, grammar: uantifiers). 3. Getting to the top. (vocabulary: ambition, obsessiveness, qualities to achieve success; grammar: definite and zero articles). 4. Scenario: Who is the greatest? (vocabulary: using emphasis and comparison, talking about professional problems; communication skill: using idioms to talk about the experience). 5. Study and writing skills. (understanding essay questions, writing a for and against essay). Темa Medicine. 1. Medical breakthroughs. (vocabulary: personal qualities for medical profession, medical terms) 2. Malaria. (vocabulary: illness and medicine; grammar: future continuous, going to, present continuous) 3. Bionic eye. (vocabulary: dependent prepositions, medical developments and breakthroughs; grammar: future perfect simple, future simple). 4. Scenario: Medical dilemmas. (vocabulary: discussing implications; communication skill: making difficult decisions) 5. Study and writing skills. (evaluating resources on the internet; writing a short report). Темa Transport. 1. Getting from A to B. (vocabulary: methods of transport, their advantages and disadvantages, causes of crashes, safety features) 2. Transport in the future. (vocabulary: collocations; grammar: modal verbs – ability, possibility and obligation (future)) 3. Great railway journeys. (vocabulary: words from the text; grammar: modal verbs – ability, possibility and obligation (past)) 4. Scenario. Beauciel (transport problems; the language of meetings – summarizing) 5. Study and writing skills. (describing information in a table; writing a short description summarizing the information in the table.) Темa Literature and film. 1. Reading or watching. (vocabulary: genres, literature and film) 2. Impact. (speaking and listening; grammar: narrative tenses) 3. Reading habits. (vocabulary: words from the text; grammar: used to, would, get used to) 4. Scenario. The new film project. (key language: persuading, making a persuasive presentation) 5. Study and writing skills. (making an effective presentation, an online review)
Методи та критерії оцінювання: З метою встановлення відповідності набутих студентами компетентностей вимогам нормативних документів щодо вищої освіти проводиться контроль результатів їх навчання, який передбачає поточний і семестровий контроль. Поточний контроль здійснюють на практичних заняттях та під час самостійної роботи у формі вибіркового / фронтального усного опитування, письмових контрольних робіт, письмового та усного експрес-контролю, комп’ютерного тестування, оцінювання монологічного та діалогічного мовлення здобувачів освіти. Семестровий контроль проводять у вигляді екзамену за накопичувальною системою. Атестацію у формі екзамену виставляють за результатами поточного контролю та семестрового екзамену за 100-бальною шкалою.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль (ПК): Практичні заняття - 30 балів Контрольні роботи - 10 балів Разом за (ПК) - 40 балів Екзаменаційний контроль: письмова компонента - 50 балів усна компонента - 10 балів Разом за дисципліну - 100 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Навчально-методичне забезпечення: 1. Тематична лексика англійської мови: [методичні вказівки з дисципліни «Англійська мова», «Практика мовлення (англійська мова) » для студентів 1-2-го курсів базового напряму 6.020303 «Філологія»] // Укл. О.Й. Матковська. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015. – 116с. 2. Red-letter days of the calendar: [Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни « Сучасна англійська мова» для студентів 1-2 курсів] / Укл. М.М.Іщук – Львів: Видавництво кафедри прикладної лінгвістики, 2017. – 65 с. Рекомендована література: Базова 1. Cotton D., Falvey D., Kent S. New Language Leader Upper Intermediate Coursebook. 2. My English Lab: online learning platform available at: https://myenglishlab.pearson-intl.com/courses/content Допоміжна 1. Evans V. Round-up 6: [English Grammar Book] // Virginia Evans. - Pearson Education Limited, 2018.-268p. 2. Longman Dictionary of Contemporary English. [new ed.] / [ed.by Della Summers]. – Edinburgh: Pearson Education Limited, 2018. – 1949p. 3. McCarthy M. English vocabulary in Use: [upper –intermediate and advanced] // Michael McCarthy, Felicity O’ Dell. – Cambridge: CUP, 2019. – 296 p. 4. McCarthy M. English Collocations in Use: [upper –intermediate and advanced] // Michael McCarthy, Felicity O’ Dell. - Cambridge: CUP, 2018. - 303p. 5. Matkovska O.Thematic Vocabulary Organiser: Word Bank and Practice.- Lviv: Lviv Polytechnic Publishing House, 2018.-326p. 6. Vince M. First Certificate Language Practice / Michael Vince. –Oxford: Macmillan Publishers Limited, 2019. – 310 p. 7. Vince M. Advanced Language Practice / Michael Vince, Peter Sunderland. – Oxford: Macmillan Publishers Limited, 2017. -326p. Інформаційні ресурси: 1. www.english.com/students/languageleader 2. https://www.ted.com/watch/tedx-talks
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).