Митне оформлення товарів та інвестицій (курсовий проєкт)

Спеціальність: Міжнародні економічні відносини
Код дисципліни: 6.292.04.E.066
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Менеджмент і міжнародне підприємництво
Лектор: Пшик-Ковальська О.О.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Це підготовка фахівців економічного профілю, які б оволоділи теоретичними знаннями щодо особливостей аналізу та обліку митної діяльності в Україні, його організацію на сучасному етапі, правового регулювання митного контролю і здійснення митного оформлення товарів та інвестицій, що сприятиме усвідомленню необхідності й правомірності сплати мита та інших обов’язкових платежів, специфіки їх дії, та використанню набутих знань у майбутній практичній діяльності, а також сприятиме розвитку економічного мислення студентів, вміння приймати виважені рішення у складних та мінливих економічних умовах, адекватно діяти в умовах ринкових відносин, зміни нормативних і законодавчих актів.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: Інтегральна компетентність: ІНТ Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері міжнародних відносин у цілому та міжнародних економічних, зокрема, а також у процесі навчання, що передбачає застосування новітніх теорій та методів при здійсненні комплексних досліджень світогосподарських зв’язків, характеризується комплексністю та невизначеністю умов. Загальні компетентності: ЗК8. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. ЗК9 Уміння бути критичним та самокритичним. СК11. Здатність проводити дослідження економічних явищ та процесів у міжнародній сфері з урахуванням причинно-наслідкових та просторовочасових зв’язків. Фахові компетентності: ФКС 4.1 Здатність аналізувати нормативно-правові акти, які регулюють митну діяльність в Україні і за кордоном; ФКС 4.4 Здатність аргументувати використання інструментарію і технологій інформатизації митної діяльності; ФКС 4.5 Здатність вести документообіг та здійснювати митне оформлення іноземних інвестицій, а також оцінювати витрати щодо здійснення митної діяльності.
Результати навчання: РН 15 Визначати функціональні особливості, характер, рівень та ступінь взаємозв’язків між суб’єктами міжнародних економічних відносин різного рівня та налагоджувати комунікації між ними; РН 25 Презентувати результати дослідження на базі яких, розробляються рекомендації та заходи з адаптації до змін міжнародного середовища. РН 27.4. Здійснювати економічний аналіз та облік митної діяльності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні: Вступ до фаху «Міжнародні економічні відносини» Митна справа Супутні: Органи управління митною діяльністю, Економічна діагностика митної діяльності
Короткий зміст навчальної програми: Курсовий проект " Митне оформлення товарів та інвестицій інвестицій " орієнтований на формування знань та умінь, які дозволять здійснювати аналіз митної діяльності та здобути навики митного оформлення товарів та інвестицій. Предмет вивчення у дисципліні: теоретичні та практичні засади статичного обліку у митній діяльності, процедура та документообіг при митному контролі та митному оформленні товарів та інвестицій, економічний аналіз ефективності митної діяльності.
Опис: Метод, методика, інформаційна база економічного аналізу митної діяльності. Теоретичні та практичні засади статистичного обліку митної діяльності. Теоретичні та практичні засади обліку суб'єктів митної діяльності. Митний контроль як інструмент економічного аналізу та обліку в митній діяльності. Економічний аналіз тарифного регулювання митної діяльності. Економічний аналіз нетарифного регулювання митної діяльності. Економічний аналіз митної політики в умовах іноземного інвестування. Економічний аналіз ефективності митної діяльності. Економічний аналіз ризиків митної діяльності. Система управління ризиками у митній діяльності. Облік, аналіз та відповідальність за порушення у митній діяльності. Аналіз міжнародного досвіду реалізації митної діяльності.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль. Методи оцінювання знань: усне опитування за результатами виконаного курсового проекту поточний контроль (100%).
Критерії оцінювання результатів навчання: Підсумкова семестрова оцінка за вивчення дисципліни виставляється за результатами поточного контролю за 100-бальною шкалою з переведенням у національну шкалу: • • 88-100 балів –“відмінно”; • • 71-87 балів – “добре”; • • 50-70 балів – “задовільно”; • • 0-49 балів – “ не задовільно”.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються окремі неточності) навчального матеріалу компонента, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, аргументовані відповіді на поставлені запитання, які можуть містити певні (неістотні) недоліки, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних завдань; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за недостатній рівень знань навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, порушення послідовності викладення думки, не коректне застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних завдань; 00-49 балів – («незадовільно») виставляється за незнання основних фундаментальних положень навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних завдань.
Рекомендована література: 1 Пшик-Ковальська О.О. Економічна аналітика митної діяльності: глосарій: Словник / М. В. Одрехівський, О. О. Пшик-Ковальська. – Львів: Растр-7, 2023. – 118 c. 2 Пшик-Ковальська О.О. Інформаційні системи і технології у митній діяльності: навчальний посібник / М. В. Одрехівський, О. О. Пшик-Ковальська, Л. П. Сай. – Львів: Новий Світ-2000, 2022. – 240 c. 3 Пшик-Ковальська О.О. Митне обслуговування міжнародної економічної діяльності: практикум: навчальний посібник / Л. П. Сай, Л. Й. Гнилянська, О. О. Пшик-Ковальська. – Львів: Растр-7, 2022. – 194 c. 4 Аналіз ризиків у митній справі : навчальний посібник / Г. Ю. Разумей, М. М. Разумей. – Дніпро : Університет митної справи та фінансів, 2017. – 245 с. 5 . Герчаківський С.Д. Митна справа: навчальний посібник. / С.Д. Герчаківський – Тернопіль: Видавництво «Економічна думка», 2020. – 290 с. 6 Гуцул І. А. Митна політика зарубіжних країн: навч. посіб. / І. А. Гуцул - Тернопіль: ТНЕУ, 2018. – 198 с. 7 Гребельник О. П. Митна справа: підручник. 5-те вид. оновл. та доповн. / О. П. Гребельник. – К.: Центр учбової літератури, 2019. – 412 с. 8 Митний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, № 44-45, № 46-47, № 48, ст.552) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/4495-17. 9 Податковий кодекс України від 2.12.2010 № 2755-VI[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/ 10 Навчально-методичне забезпечення по дисципліні знаходиться: режим доступу: http://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=2264
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).