Міжнародні страхові послуги

Спеціальність: Міжнародні економічні відносини
Код дисципліни: 6.292.01.E.050
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Менеджмент і міжнародне підприємництво
Лектор: К.е.н., доц. Дарміць Р.З.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомлення студентів з економічним змістом міжнародних страхових операцій в контексті вивчення складових ринкової економіки, освоєння умінь та навичок аналізування страхових операцій у сфері міжнародних економічних відносин.
Завдання: Підготовка майбутніх фахівців для ефективної діяльності у страхових компаніях, банківсько-кредитних установах, пенсійних фондах тощо. Загальні компетентності: загальні компетентності: ЗК 1. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. ЗК 10. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань / видів економічної діяльності). спеціальні (фахові, предметні) компетентності: СК 2. Здатність використовувати базові категорії та новітні теорії, концепції, технології і методи у сфері міжнародних економічних відносин з урахуванням їх основних форм, застосовувати теоретичні знання щодо функціонування та розвитку міжнародних економічних відносин. СК 10. Здатність обґрунтовувати доцільність застосування правових, економічних та дипломатичних методів (засобів) вирішення конфліктних ситуацій на міжнародному рівні. СК 12. Здатність використовувати нормативно-розпорядчі документи та довідкові матеріали при здійсненні професійної діяльності у сфері міжнародних економічних відносин. фахові компетентності професійного спрямування: ФКС 1.4. Уміння проведення комерційних переговорів з контрагентами та підписання зовнішньоторговельних контрактів.
Результати навчання: Результати навчання: РН 21. Розуміти і мати навички з ведення ділового протоколу та ділового етикету у сфері міжнародних економічних відносин, враховуючи особливості міжкультурного спілкування на професійному та соціальному рівнях, як державною так і іноземними мовами. РН 31.1. Забезпечувати страхування міжнародних економічних операцій Зн 1. Концептуальні знання, набуті у процесі навчання та професійної діяльності, включаючи певні знання сучасних досягнень.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • пререквізит: Вступ до фаху "Міжнародні економічні відносини", Міжнародна економіка • кореквізит: Міжнародне фінансування бізнес-проектів, Міжнародна електронна торгівля
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення дисципліни передбачає огляд основних форм і видів страхових операцій в умовах розвитку глобальної економіки, серед яких класичні та специфічні види страхування, їх супровід та аналізування доцільності тощо.
Опис: Міжнародні страхові послуги та особливості їх реалізації. Ринок міжнародних страхових послуг. Медичне страхування. Страхування життя і пенсій. Страхування від нещасних випадків. Морське страхування. Авіаційне страхування. Автотранспортне страхування. Страхування вантажів і майна. Сільськогосподарське страхування. Страхування технічних ризиків. Страхування кредитних, фінансових ризиків та депозитів. Страхування підприємницьких ризиків. Перестрахування і економіка страхування.
Методи та критерії оцінювання: 1. Поточне опитування. 2. Виконання тестових і розрахунково-ситуаційних завдань (презентація і захист індивідуального завдання). 3. Виконання та захист лабораторних робіт. 4. Семестровий контроль.
Критерії оцінювання результатів навчання: • поточний контроль (30%): самостійні, практичні/лабораторні роботи, усне опитування; • підсумковий контроль (70%, екзамен/залік): теоретичні питання і задачі (50%), усна компонента (20%).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100-88 балів - атестований з оцінкою «відмінно» - Високий рівень: здобувач освіти демонструє поглиблене володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, системні знання, вміння і навички їх практичного застосування. Освоєні знання, вміння і навички забезпечують можливість самостійного формулювання цілей та організації навчальної діяльності, пошуку та знаходження рішень у нестандартних, нетипових навчальних і професійних ситуаціях. Здобувач освіти демонструє здатність робити узагальнення на основі критичного аналізу фактичного матеріалу, ідей, теорій і концепцій, формулювати на їх основі висновки. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку, самостійної науково-дослідної діяльності, що реалізується за підтримки та під керівництвом викладача. 87-71 балів - атестований з оцінкою «добре» - Достатній рівень: передбачає володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на підвищеному рівні, усвідомлене використання знань, умінь і навичок з метою розкриття суті питання. Володіння частково-структурованим комплексом знань забезпечує можливість їх застосування у знайомих ситуаціях освітнього та професійного характеру. Усвідомлюючи специфіку задач та навчальних ситуацій, здобувач освіти демонструє здатність здійснювати пошук та вибір їх розв’язання за поданим зразком, аргументувати застосування певного способу розв’язання задачі. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку. 70-50 балів - атестований з оцінкою «задовільно» - Задовільний рівень: окреслює володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на середньому рівні, часткове усвідомлення навчальних і професійних задач, завдань і ситуацій, знання про способи розв’язання типових задач і завдань. Здобувач освіти демонструє середній рівень умінь і навичок застосування знань на практиці, а розв’язання задач потребує допомоги, опори на зразок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативність та евристичність, домінування мотивів обов’язку, неусвідомлене застосування можливостей для саморозвитку. 49-00 балів - атестований з оцінкою «незадовільно» - Незадовільний рівень: свідчить про елементарне володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, загальне уявлення про зміст навчального матеріалу, часткове використання знань, умінь і навичок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативно-прагматичний інтерес.
Рекомендована література: 1. Карцева В.В., Прасолова С.П. Інститути міжнародного страхового ринку: Навчальний посібник. - К.:Центр навчальної літератури, 2020. – 568с. 2. Завербний А.С., Іващук Н.Л., Завербна Н.В. Страхування зовнішньоекономічних операцій. – Львів: В-во НУ "Львівська політехніка", 2011. 160 с. 3. Пєтков С.В., Журавльов Д.В., Дрозд О.Ю., Дрозд В.Г. Страхування в Україні. Актуальне законодавство та судова практика. - К.:ЦУЛ, 2021 – 420с. 4. Фісун І., Ярова Г. Страхування. - К.: Центр навчальної літератури, 2019 – 232с. 5. Долгошея Н.О. Страхування в запитаннях та відповідях. Навчальний посібник. К.:ЦУЛ, 2019 – 320с. 6. Страхові послуги : підручник. У 2 ч. Ч. 1 / [Базилевич В. Д., Пікус Р. В., Приказюк Н. В. та ін.] ; За ред. В. Д. Базилевича. – К. : Логос, 2014. – 496 с. 7. Кузьмін О.Є., Скибінський О.С., Дарміць Р.З. Компетентності працівників апарату управління підприємств: оцінювання і розвиток [монографія]. Львів: Галицька видавнича спілка, 2021. – 234 с. 8. МІЖНАРОДНІ СТРАХОВІ ПОСЛУГИ: [практикум] / Р.З. Дарміць. Львів: Компанія "Манускрипт", 2023. – 124 с. 9. Закон України "Про страхування" № 86/96-ВР від 07.03.96 зі змінами і доповненнями від 08.07.2022. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/85/96-вр#Text 10. Закон України "Про страхування" № 1909-IX від 18.11.21. Введення в дію 01.01.2024. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1909-20#Text 11. Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" зі змінами і доповненнями від 27.07.22. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1961-15#Text
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).