Реєстрація нерухомості

Спеціальність: Геодезія та землеустрій
Код дисципліни: 6.193.03.E.051
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Кадастр територій
Лектор: доц. Хавар Юлія Степанівна
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни є засвоєння здобувачами освіти основних нормативно-правових і методичних засад функціонування системи державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна та прав на них, як однієї із складових державного земельного кадастру. Внаслідок вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: знати нормативно-правове, методичне та технологічне забезпечення державної реєстрації нерухомості та прав на неї; володіти основними принципами та засадами державної реєстрації нерухомості; знати систему органів і суб’єктів, які здійснюють державну реєстрацію речових прав та їх компетенцію; розкрити зміст порядку проведення державної реєстрації нерухомості та вимоги до документів, що подаються для її здійснення; вміти формувати основні розділи Поземельної книги, вносити необхідну інформацію та відомості (чи зміни до них) про обмеження у використанні земель; практично здійснювати виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру.
Завдання: інтегральна компетентність: ІНТ. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми геодезії та землеустрою із застосуванням сучасних технологій, теоретичних положень та методів дослідження фізичної поверхні Землі, її форми, розмірів та гравітаційного поля, проведення вимірів на земній поверхні для відображення її на планах та картах, для розв’язання різних наукових і практичних завдань. фахові компетентності професійного спрямування: ФКС 3.1. Знання і розуміння основних теорій, методів, принципів і методик у сфері землеустрою та кадастру. ФКС 3.8. Здатність використовувати матеріали земельного кадастру при складанні і обґрунтуванні проектів землеустрою, обчисленні розмірів плати за землю (податки) та інше. ФКС 3.11. Виконувати весь комплекс робіт по кадастру, включаючи роботи з державної реєстрації землеволодінь, обліку кількості і якості земель, бонітуванню ґрунтів і економічної оцінки земель. ФКС 3.12. Виконувати обробку, аналіз і систематизацію земельно-кадастрових даних.
Результати навчання: РН3.1. Знати нормативно-правову, методичну бази державного земельного кадастру, кадастрів природних ресурсів, землеустрою. РН3.2. Застосовувати сучасні методи і засоби використання новітніх технологій при виконанні робіт з кадастру та землеустрою. РН3.3. Використовувати методологію та методику ведення інформаційно-реєстраційних робіт в кадастрі, охороні та використанні земель.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні: Землеустрій Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи технічного забезпечення оцінки нерухомості Техніко-нормативне забезпечення оцінки землі та нерухомого майна
Короткий зміст навчальної програми: Вирішення проблем сталого розвитку регіонів, охорони земель та їх раціонального використання, оптимізації забудови, визначення правових відносин щодо землі та іншого нерухомого майна неможливе без всебічного кадастрового забезпечення. Державна реєстрація прав на нерухоме майно є важливим процесом реалізації функцій держави стосовно захисту прав власників, виступає чинником гарантування здійснення такого захисту, офіційного визнання і юридичного закріплення прав власників – фізичних і юридичних осіб на об’єкти нерухомого майна. Кадастрово-реєстраційні системи відіграють важливу роль у сфері управління нерухомістю, оподаткування, інформаційного та правового забезпечення ринку нерухомого майна та безпосередньо впливають на бізнес-середовище у цілому. А однією з головних умов економічного зростання держави є науково виважене, цілеспрямоване, високоефективне використання нерухомого майна. Тому запровадження в Україні сучасного кадастру нерухомості об’єднає розрізнені системи обліку та реєстрації нерухомого майна і відповідатиме всім чинним вимогам і міжнародним стандартам.
Опис: Предмет, завдання і зміст курсу та зв’язок з іншими дисциплінами. Загальні відомості про державну реєстрацію землі та нерухомості. Характеристика сучасних земельно-реєстраційних систем за кордоном. Нормативно-правове, методичне та технологічне забезпечення державної реєстрації нерухомості та прав на неї. Державна реєстрація земельних ділянок та обмежень у їх використанні. Інформаційна взаємодія органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав. Відповідальність у сфері державної реєстрації нерухомості.
Методи та критерії оцінювання: Для контролю результатів навчання здобувачів освіти у процесі поточного та семестрового контролів передбачено наступні методи: поточний контроль за виконанням завдань на лабораторних заняттях, виконання та захист лабораторних робіт, письмовий контрольний захід та усна компонента. Методи оцінювання знань: усне та фронтальне опитування, оцінка активності, внесення пропозицій, оригінальних рішень, уточнень і визначень тощо. Екзамен – тестовий контроль, усне опитування.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: Виконання та захист лабораторних робіт відповідно до передбачених викладачем термінів для студентів ДФН (max 40): Лабораторні роботи №1, №3 оцінюються максимально по 5 балів; Лабораторна робота №2 – 8 балів; Лабораторна робота №4 – 12 балів; Лабораторна робота №5 – 10 балів. Екзаменаційний контроль (60 балів): письмова компонента – 50 балів; усна компонента – 10 балів. Разом за дисципліну – 100 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: За 100-бальною шкалою (мін.–мах. балів) Диференційована шкала: 88–100 «Відмінно» 71–87 «Добре» 50–70 «Задовільно» 00–49 «Незадовільно»
Рекомендована література: 1. Електронний навчально-методичний комплекс «Реєстрація нерухомості» / Укладачі Хавар Ю.С., Винарчик Л.В. / Номер та дата реєстрації: Е41-246-96/2020 від 01.07.2020 року, адреса розміщення: http://vns.lpnu.ua/course/view. php?id=8571. 2. Хавар Ю.С. Конспект лекцій з дисципліни «Реєстрація нерухомості». Самвидав каф. КДТ НУ «Львівська політехніка» – Львів, 2019 р. – 105 с. 3. Земельний кодекс України від 25.01.2002 р. // Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27. 4. Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. // Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 51, ст. 553. 5. Закон України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 р. // Відомості Верховної Ради України, 2012, № 8, ст. 61. 6. Постанова Кабінету Міністрів України «Порядок ведення Державного земельного кадастру» від 17 жовтня 2012 р. № 1051. 7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 26 жовтня 2011 р. № 1141. 8. Постанова Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 25.12.2015 р. № 1127. 9. Верховна Рада України (Офіційний сайт). [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).