Логістика

Спеціальність: Маркетинг
Код дисципліни: 6.075.00.O.030
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Маркетинг і логістика
Лектор: доктор економічних наук, професор Крикавський Є.В., к.е.н., доцент Наконечна Т.В. кафедра маркетингу та логістики
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання даної дисципліни є формування у майбутніх спеціалістів системних знань і розуміння концептуальних основ логістики, теорії й практики розвитку цього напряму та набуття навичок самостійної роботи щодо засвоєння навчального матеріалу стосовно сучасних методів управління матеріальними та іншими потоками в сучасних умовах.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: Загальні компетентності: ЗК3. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. ЗК6. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК8. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні. Фахові компетентності ФК1. Здатність логічно і послідовно відтворювати отримані знання предметної області маркетингу. ФК11. Здатність аналізувати поведінку ринкових суб’єктів та визначати особливості функціонування ринків. ФК13. Здатність планування і провадження ефективної маркетингової діяльності ринкового суб’єкта в крос-функціональному розрізі. фахових компетентностей професійного спрямування: ФКПС 1.3. Уміння формувати ефективні логістичні схеми на засадах базових принципів економічної логістики, організовувати роботу з постачальниками, поліпшувати її за допомогою використання SRM-системи. ФКПС 5.3. Уміння ефективно використовувати інструменти Інтернет-маркетингу при розробленні підприємством системи збуту та просування товарів.
Результати навчання: Демонструвати знання та розуміння теоретичних основ та принципів провадження маркетингової діяльності; застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань у сфері маркетингу: демонструвати вміння застосовувати міждисциплінарний підхід та здійснювати маркетингові функції ринкового суб’єкта; виконувати функціональні обов’язки в групі, пропонувати обґрунтовані маркетингові рішення; відповідати вимогам, які висуваються до сучасного маркетолога, підвищувати рівень особистої професійної підготовки; використовувати загальні принципи та закономірності інтегрованого управління логістичними потоками, розробляти пропозиції щодо формування та удосконалення логістичних систем, здійснювати оцінку економічної ефективності взаємодії з постачальниками на основі SRM-системи; донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності; відповідальність за професійний розвиток окремих осіб та/або груп осіб; здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізит: товарознавство Кореквізит: економіка логістики, логістика постачання
Короткий зміст навчальної програми: Логістика – інструмент розвитку ринкової економіки. Об’єкти логістичного управління Методологія та наукова база логістики. Логістика закупок та розміщення замовлень. Виробнича логістика. Логістика розподілення. Логістика запасів. Логістика складування. Транспортна логістика. Логістичний сервіс.
Опис: Необхідно засвоїти: теорію логістики, концепцію, стратегію та тактику логістики; загальні принципи та закономірності інтегрованого управління матеріальними, інформаційними, фінансовими та іншими потоками; створення та функціонування логістичних систем; оптимального управління логістичними процесами; методи та інструментарій прийняття логістичних рішень на підприємствах і організаціях різних галузей.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (30%): виконання лабораторних робіт, розгляд ситуаційних вправ, розвязок задач, практикуми, кейси, усне опитування. Підсумковий контроль (70%, екзамен): тестування.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль результатів навчання передбачає усне опитування, виконання індивідуальних завдань на практичних заняттях та лабораторних заняттях - максимальна оцінка 30 балів. Виконання та захист контрольної роботи, підсумковий контроль у вигляді тестування та усна компонента - максимальна оцінка 70 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100-88 балів - атестований з оцінкою «відмінно» - Високий рівень: здобувач освіти демонструє поглиблене володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, системні знання, вміння і навички їх практичного застосування. Освоєні знання, вміння і навички забезпечують можливість самостійного формулювання цілей та організації навчальної діяльності, пошуку та знаходження рішень у нестандартних, нетипових навчальних і професійних ситуаціях. Здобувач освіти демонструє здатність робити узагальнення на основі критичного аналізу фактичного матеріалу, ідей, теорій і концепцій, формулювати на їх основі висновки. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку, самостійної науково-дослідної діяльності, що реалізується за підтримки та під керівництвом викладача. 87-71 балів - атестований з оцінкою «добре» - Достатній рівень: передбачає володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на підвищеному рівні, усвідомлене використання знань, умінь і навичок з метою розкриття суті питання. Володіння частково-структурованим комплексом знань забезпечує можливість їх застосування у знайомих ситуаціях освітнього та професійного характеру. Усвідомлюючи специфіку задач та навчальних ситуацій, здобувач освіти демонструє здатність здійснювати пошук та вибір їх розв’язання за поданим зразком, аргументувати застосування певного способу розв’язання задачі. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку. 70-50 балів - атестований з оцінкою «задовільно» - Задовільний рівень: окреслює володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на середньому рівні, часткове усвідомлення навчальних і професійних задач, завдань і ситуацій, знання про способи розв’язання типових задач і завдань. Здобувач освіти демонструє середній рівень умінь і навичок застосування знань на практиці, а розв’язання задач потребує допомоги, опори на зразок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативність та евристичність, домінування мотивів обов’язку, неусвідомлене застосування можливостей для саморозвитку. 49-00 балів - атестований з оцінкою «незадовільно» - Незадовільний рівень: свідчить про елементарне володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, загальне уявлення про зміст навчального матеріалу, часткове використання знань, умінь і навичок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативно-прагматичний інтерес.
Рекомендована література: 1. Крикавський Є.В. Логістика. Основи теорії : підручник / Є.B. Крикавський. - 2-ге вид., допов. і переробл. - Л. : Вид-во НУ «Львів, політехніка» ; «Інтелект-Захід», 2006. - 456 с. 2. Крикавський Є.B. Логістика: компендіум і практикум : навч. посіб. / Є.B. Крикавський, Н.І. Чухрай, Н.В. Чорнописька. - К. : Кондор, 2008. - 340 с. 3. Крикавський Є. Логістичне управління: Підручник / Є.B. Крикавський – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2005. – 684 с. 4. Крикавський Є. Логістика для економістів: підручник / Є.B. Крикавський. – 2-ге вид., випр. І доп. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 476 с. (серія «Світ маркетингу і логістики», вип. 9). 5. Крикавський Є.В. Логістика та управління ланцюгом поставок / Є.В. Крикавський, О.А. Похильченко, М. Фартч // навч. посіб. – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. 848 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).