Міський транспортний комплекс
Спеціальність: Транспортні технології (на автомобільному транспорті)
Код дисципліни: 6.275.03.O.021
Кількість кредитів: 7.00
Кафедра: Транспортні технології
Лектор: к.т.н., доцент Півторак Галина Василівна
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: 1. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми у галузі транспорту з використанням теорій та методів сучасної транспортної науки на основі системного підходу та з врахуванням комплексності та невизначеності умов функціонування транспортних систем;
2. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні (ЗК6);
3. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності (ЗК12);
4. Здатність аналізувати та прогнозувати параметри і показники функціонування транспортних систем та технологій з урахуванням впливу зовнішнього середовища (ФК1);
5. Здатність проектувати транспортні (транспортно-виробничі, транспортно-складські) системи і їх окремі елементи (ФК8);
6. Здатність використовувати сучасні інформаційні технології, автоматизовані системи керування та геоінформаційні системи при організації перевізного процесу (ФК14).
Результати навчання: ПРН5 (Застосовувати, використовувати сучасні інформаційні і комунікаційні технології для розв’язання практичних завдань з організації перевезень та проектування транспортних технологій);
ПРН6 (Досліджувати транспортні процеси, експериментувати, аналізувати та оцінювати параметри транспортних систем та технологій);
ПРН14 (Організовувати та управляти перевезеннями пасажирів та багажу в різних сполученнях. Вибирати вид, марку, тип транспортних засобів та маршрутів руху. Організовувати обслуговування пасажирів на вокзалах та пасажирських терміналах);
ПРН18 (Досліджувати види і типи транспортних систем. Знаходити рішення оптимізації параметрів транспортних систем. Оцінювати ефективність інфраструктури та технології функціонування транспортних систем).
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - Загальний курс транспорту
- Пасажирські перевезення
- Комплексні транспортні системи міст
- Основи транспортних систем
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретичних та практичних знань і навиків щодо поняття міста та урбанізованих просторів, розвитку міського транспорту та його класифікації, провізної здатності транспорту, функціонування міського транспортного комплексу, проектування території міста в програмних ГІС-середовищах. Весь комплекс такої інформації відповідає вимогам чинних норм та стандартів, а також прогресивним сучасним методам удосконалення транспортних систем.
Опис: Поняття та геоісторія міста. Історія розвитку міського транспорту та види міського транспорту. Провізна здатність та рівень сервісу транспорту. Соціальна характеристика транспортної системи міста. Транспортна рухомість населення. Характеристики транспортного обслуговування в межах міста. Системи управління міським пасажирським транспортом. Сучасний погляд на міський транспорт і сучасні тенденції у формуванні транспортних систем міст. Процес планування. Моделі транспортного планування.
Методи та критерії оцінювання: 1. Виконання практичних робіт, об’єднаних темою «Проектування території проходження міського маршруту громадського транспорту у PTV VISUM», за індивідуальним завданням.
2. Захист звітів до практичних робіт у письмовій формі шляхом проведення контрольного заходу за тематикою роботи у вигляді тесту у ВНС.
3. Проведення екзамену за результатами вивчення дисципліни, який складається з трирівневих теоретичних та практичних завдань.
4. Проведення усної компоненти за результатами написання екзамену
Критерії оцінювання результатів навчання: • письмові звіти з практичних робіт, усне опитування (40%)
• підсумковий контроль (60 %, контрольний захід, іспит): письмово-усна форма (60%)
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Параметри автотранспортних технологічних процесів при перевезенні пасажирів: навч. посібник / Ю. О. Давідіч, Є. І. Куш, М. В. Калюжний ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2015. – 275 с.
2.Лобашов О. О. Конспект лекцій з курсу «Транспортне планування міст»; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х.: ХНАМГ, 2011. – 31 с.
3. Міський транспортний комплекс: конспект лекцій для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 275.03 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» / Укл.: Г.В. Півторак, Т.М. Постранський, М.О. Афонін, М.В. Бойків. – Львів: Видавництво «Галицька видавнича спілка», 2021. – 115 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).