Експедиційна та брокерська діяльність
Спеціальність: Транспортні технології (на автомобільному транспорті)
Код дисципліни: 6.275.03.E.087
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Транспортні технології
Лектор: Бура Романа
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: 1. Навики використання інформаційних і комунікаційних технологій (ЗК5).
2. Здатність організовувати транспортно-експедиторське обслуговування вантажів (ФК15);
3. Здатність організовувати документальний супровід перевізного процесу у внутрішньому та міжнародному сполученнях (ФКС1.1).
Результати навчання: ПРН13 – Організовувати та управляти перевезеннями вантажів в різних сполученнях. Вибирати вид, марку, тип транспортних засобів та маршрутів руху. Контролювати хід виконання перевезення;
ПРН22 – Організовувати міжнародні перевезення. Застосовувати методи оформлення митної документації. Використання методів митного контролю;
ПРН25 – Використовувати методи організації транспортно-експедиторського обслуговування різних видів сполучення.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: 1. Основи транспортно-експедиційної роботи
2. Логістика
3. Вантажні перевезення
4. Митні операції
5. Транспортно-експедиторська діяльність
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретичних та практичних знань і навиків щодо організації перевезень вантажів у внутрішньому сполученні та у міжнародному сполученні за участю брокера як посередника між учасниками транспортного процесу.
Опис: Різновиди і структура посередницьких компаній. Поняття та основні права і обов’язки митного брокера згідно Митного кодексу України. Правове регулювання взаємовідносин митного брокера з особою, яку він представляє. Сутність і форми фрахтового посередництва. Митний брокер. Участь митного брокера в транспортному процесі. Основні права та обов’язки митного брокера. Порядок отримання дозволу на здійснення митної брокерської діяльності. Загальні умови та порядок переміщення і пропуску товарів через митний кордон України. Декларування товарів. Декларанти і митні брокери. Акредитація (облік) на митниці суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Правове регулювання митної та брокерської діяльності. Особливості митного оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень. Особливості умов та порядку переміщення і пропуску товарів через митні кордони деяких країн.
Методи та критерії оцінювання: • письмові звіти з практичних робіт, усне опитування;
• підсумковий контроль (65%, контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (35%).
Критерії оцінювання результатів навчання: Виконання та захист практичних робіт - 30 балів; Екзаменаційний контроль - 70 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. В.Науменко, Н.Яворський "Митна вартість товарів: теорія та практика". Довідковий посібник.
2. Кость І.П., Корнелюк Й.А. Організація міжнародних вантажних перевезень. Навчальний посібник.-Львів. , 2002.-100с.
3. Транспортне право України.- К.: Юрінком Інтер, 2002. 416с.
4. Шершун А.А. Митні правила в Україні – К. : 2013.
5. Нагорний Є. В. Транспортно-експедиційне обслуговування підприємств та організацій в умовах ринку : навч. посібник ? Є. В. Нагорний, Н. Ю.Черниш. – Харків : ХНАДУ, 2002. – 358 с.
6. Рудяк Ю., Пі - Пороженко О. Усе про облік та організацію транспортно-експедиторської діяльності, Х., ВБ «Фактор», 2005, 387 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).