Адміністративне право (курсова робота)
Спеціальність: Право
Код дисципліни: 6.081.00.O.026
Кількість кредитів: 2.00
Кафедра: Адміністративне та інформаційне право
Лектор: Керівники курсових робіт
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Загальні компетентності (ЗК):
ЗК1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності (СК):
СК7. Здатність застосовувати норми та інститути права, щонайменше з таких галузей, як: конституційне право, адміністративне право і адміністративне процесуальне право, цивільне і цивільне процесуальне право, трудове право, кримінальне і кримінальне процесуальне право.
СК12. Здатність аналізувати правові проблеми та обґрунтовувати правові позиції;
СК16. Здатність до логічного, критичного і системного аналізу документів, розуміння їх правового характеру і значення.
Результати навчання: РН3. Проводити збір і інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел.
РН6. Оцінювати недоліки і переваги певних правових аргументів, аналізуючи відому проблему.
РН7. Складати та узгоджувати план власного прикладного дослідження і самостійно збирати матеріали за визначеними джерелами.
РН15. Застосовувати в професійній діяльності основні сучасні правові доктрини, цінності та принципи функціонування національної правової системи.
РН17. Виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обґрунтовані правові висновки.
КОМ3. Доносити до респондента матеріал з певної проблематики доступно і зрозуміло.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Теорія та філософія права, конституційне право, адміністративний процес, правове регулювання державної служби, адміністративне судочинство
Короткий зміст навчальної програми: Важливою складовою підготовки у вищих навчальних закладах висококваліфікованих фахівців є науково-дослідна робота студентів, яка включає в себе роботу над науковим дослідженням під керівництвом викладачів.
Одним з напрямків науково-дослідної роботи, яка здійснюється в межах навчально-виховного процесу, є підготовка до написання та захист курсових робіт, які є основними науковими працями, що виконуються студентами індивідуально в процесі їх навчання в вищому навчальному закладі.
Курсова робота передбачає систематизацію, закріплення та розширення теоретичних знань, ознайомлення з методами, напрацьованими іншими дослідниками у відповідній галузі правової науки, обґрунтування результатів власного дослідження.
Дана робота є закономірним підсумком теоретичної, науково-практичної роботи студента протягом певного періоду навчання, тому процес написання курсової роботи – важливий і відповідальний етап підготовки фахівця-правознавця.
Опис: Тематика курсових робіт складається викладачами кафедри адміністративного та інформаційного права відповідно до навчального і робочого навчального планів спеціальності 081 «Право» і затверджується на засіданні кафедри.
Студенти мають право вільного вибору теми курсової роботи із запропонованого переліку (принцип академічної свободи) протягом 4-6 тижнів з початку навчального семестру, після чого на кафедру подається заява студента на ім’я завідувача кафедри із зазначенням теми курсової роботи і кандидатури наукового керівника.
Студент може самостійно запропонувати тему курсової роботи, попередньо узгодивши її з науковим керівником та завідувачем кафедри.
При виборі теми необхідно враховувати, що в межах однієї форми навчання, як правило, не допускається виконання курсової роботи за однією і тією самою темою двома чи більше студентами.
Методи та критерії оцінювання: Оцінка курсової роботи здійснюється за 100-бальною шкалою:
- виконання курсової роботи - 70 балів;
- захист - 30 балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: При оцінюванні курсових робіт беруть до уваги те, що здобувач повинен уміти:
- формулювати мету і завдання дослідження;
- вести бібліографічний пошук із застосуванням сучасних інформаційних технологій;
- використовувати сучасні методи наукового дослідження, модифікувати наявні методи відповідно до поставлених завдань роботи;
- обробляти отримані дані, аналізувати і систематизувати їх на базі відомих джерел;
- узагальнювати результати дослідження й обґрунтовувати їхню достовірність;
- оформляти одержані результати і роботу в цілому відповідно до сучасних чинних вимог.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Рекомендована література:
1. Адміністративне право та адміністративний процес в умовах воєнного стану в Україні: навчальний посібник: у 2-х томах. Том 1. Загальне адміністра-тивне право. Особливе адміністративне право; В. Галунько, П. Діхтієвський, О. Гулак та ін.; за загальною редакцією В. Галунька, В. Фелика. Одеса: Видавництво «Юридика», 2024. 622 с.
2. Адміністративне право та адміністративний процес України в умовах воєнного стану: монографія; В. Галунько, С. Стеценко, А. Берлач та ін.; за загальною редакцією В. Фелика, В. Курила. Київ: Видавництво Людмила, 2023. 704 с.
3. Адміністративне право України. Повний курс: підручник / В.Галунько, П.Діхтієвський, О.Кузьменко та ін.; за редакцією В.Галунька, О.Правоторової. Видан-ня четверте. Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. 656 с.
4. Адміністративне право України: підручник / В. В. Середа, О. Л. Хитра, Ю. С. Назар, Д. І. Йосифович, Я. М. Когут та ін. ; за загальною редакцією Ю. С. Назара. Львів: ЛьвДУВС, 2021. 680 с.
5. Адміністративне право України: підручник; П. Діхтієвський, Ю. Ва-щенко, Н. Задирака, В. Пашинський, В. Клинчук та інші; за загальною редакцією П. Діхтієвського. Київ: "Видавництво Людмила", 2023. 772 с.
6. Адміністративне право: навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти / Ю. П. Битяк, В. М. Гаращук, В. В. Зуй та ін. Видання 6-те, допов. та перероб. З опорою на законодавство станом на 1 квіт. 2021 р. Харків: Право, 2021. 196 с.
7. Адміністративне право: навчальний посібник для здобувачів вищ. освіти; Ю. П. Битяк, І. М. Балакарєва, М. І. Бєлікова та ін.; за загальною редакцією В. М. Гаращука, Р. В. Шаповала. Видання 7-ме, доповнене та перероблене з опорою на законодавство станом на 1 трав. 2023 р. Харків: Право, 2023. 238 с.
8. Загальне адміністративне право України: підручник; за загальною редакцією : академіка С. Ківалова і проф. Л. Білої-Тіунової; Нац. ун-т «Одеська юридична академія». Оде-са: Фенікс, 2023. 792 с.
9. Остапенко О.І., Ковалів М. В., Єсімов С. С., Гулак Л.С., Лук’янова Г.Ю., Ніканорова О.В., Цьвок М.С. Адміністративне право України. Загальна частина. Видання друге, доповнене: навч. посібник. Львів: “Сполом”. 2021. 616 с.
10. Скочиляс-Павлів О.В. Адміністративне право, частина 1: навчальний посібник у таблицях. Львів: Растр-7, 2024. 328 с.
Навчально-методичне забезпечення:
1. Робоча програма навчальної дисципліни «Адміністративне право» для здобувачів освіти за освітньою програмою «Право» (укладачі: Остапенко О.І., Скочиляс-Павлів О.В.)
2. Методичні вказівки для підготовки до семінарських занять та самостійної роботи (укладачі – д.ю.н., професор Остапенко О.І., д.ю.н., доцент Скочиляс-Павлів О.В.).
3. Методичні вказівки до виконання контрольних робіт (укладачі –Остапенко О.І., Скочиляс-Павлів О.В.).
4. Віртуальне навчальне середовище дисципліни «Адміністративне право». URL: https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=4949.
Інформаційні ресурси:
1. Офіційний веб-сайт Національного агентства України з питань державної служби. URL : https://nads.gov.ua/
2. Офіційний веб-сайт Верховної Ради України. URL: http://rada.gov.ua/
3. Офіційний веб-сайт Кабінету Міністрів України. URL: http://www.kmu.gov.ua/
4. Офіційний веб-сайт Президента України. URL: http://www.president.gov.ua/
5. Єдиний державний реєстр судових рішень. URL: https://reyestr.court.gov.ua/
6. Єдиний державний вебпортал електронних послуг. URL: https://my.gov.ua/info/services
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).