Кримінально-виконавче право
Спеціальність: Право
Код дисципліни: 6.081.03.E.068
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Міжнародне та кримінальне право
Лектор: д.ю.н., професор Гумін Олексій Михайлович
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: ІНТ. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі у галузі правничої діяльності.
ЗК2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК3. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
ЗК11. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства. Усвідомлювати цінності громадянського (вільного, демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
ЗК13. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки та технологій.
СК7. Здатність застосовувати норми та інститути права, щонайменше з таких галузей, як: конституційне право, адміністративне право і адміністративне процесуальне право, цивільне і цивільне процесуальне право, трудове право, кримінальне і кримінальне процесуальне право.
СК9. Здатність використовувати бази даних органів юстиції та інформаційні технології, необхідні під час здійснення юридичної діяльності..
СК12. Здатність аналізувати правові проблеми та обґрунтовувати правові позиціі?.
ПК3.1. Знання змісту відносин, які виникають у процесі виконання покарань.
Результати навчання: РН10. Знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права.
РН11. Використовувати статистичну інформацію, отриману з першоджерел та вторинних джерел для правничої діяльності.
РН12. Вільно використовувати для практичної діяльності доступні інформаційні технології і бази даних.
РН17. Виокремлювати і аналізувати юридично значущі факти і робити обгрунтовані правові висновки.
ПРН3.1 Демонструвати розуміння змісту окремих інститутів кримінального права та процесу.
АіВ3. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики;
.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: пререквізити:
Кримінальне право
кореквізити:
Кримінальний процес
Дотримання прав людини в
Процесі кримінального
переслідування
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення кримінально-виконавчого права є складовою частиною освітньо-професійної програми «Право» для підготовки висококваліфікованих фахівців-юристів. Вказана навчальна програма складається з двох частин – Загальної та Особливої. При цьому вказаний навчальний курс передбачає надання для студентів знань, умінь і навиків щодо змісту предмета, методів і принципів кримінально-виконавчого права та законодавства, сутності державної політики у сфері виконання покарань, а також щодо сучасних теорій виконання – відбування покарань. Крім цього, дана навчальна дисципліна включає у себе системну інформацію щодо видів міжнародно-правових актів, які регулюють сферу виконання покарань, правовий статус засуджених і гарантій його реалізації, органів і установ виконання покарань та особливостей виконання окремо взятих покарань; державний і громадський контроль та про види і порядок звільнення засуджених від подальшого виконання покарань і здійснення щодо них пробаційних заходів.
Опис: Тема 1. Кримінально-виконавча політика України. Поняття кримінально-виконавчого права, його предмет, джерела, принципи. Кримінально-виконавче законодавство України, його завдання та структура.
Тема 2. Класифікація, прийом та облік засуджених до позбавлення волі. Органи та установи виконання покарань.
Тема 3. Міжнародні стандарти поводження із засудженими. Правовий статус засуджених. Контроль і нагляд за виконанням кримінальних покарань. Участь громадськості у виправленні та ресоціалізації засуджених.
Тема 4. Правове регулювання виконання попереднього ув’язнення під варту.
Тема 5. Виконання покарань не пов’язаних із ізоляцією від суспільства.
Тема 6. Основні засоби виправлення та ресоціалізації засуджених та їх правове регулювання. Матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення засуджених до позбавлення волі. Особливості відбування покарання деякої категорії засудження. Довічне позбавлення волі.
Тема 7. Звільнення від відбування покарання, допомога особам, що звільняються від відбування покарання. Контроль та нагляд за особами, звільненими від відбування покарання. Пробація.
Методи та критерії оцінювання: Методи діагностики передбачають і методи контролю результатів навчання студентів у процесі поточного і семестрового контролів. Засобами поточного контролю є: усне опитування; письмова робота (виконання практичного завдання, тематичне тестування); проведення екзаменів.
Критерії оцінювання результатів навчання: Практичні (семінарські) заняття (усна відповідь, доповідь, участь у ділових чи імітаційних іграх), реферат, робота у ВНС - 30 балів;
Індивідуальне-науково-дослідне завдання (навчально-дослідницькі завдання, наукові публікації, участь у конференціях, олімпіадах та інше) - 10 балів;
Контрольна робота - 10 балів;
Екзамен - 50 балів;
Разом за дисципліну - 100 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100-88 балів - атестований з оцінкою «відмінно» - Високий рівень: здобувач освіти демонструє поглиблене володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, системні знання, вміння і навички їх практичного застосування. Освоєні знання, вміння і навички забезпечують можливість самостійного формулювання цілей та організації навчальної діяльності, пошуку та знаходження рішень у нестандартних, нетипових навчальних і професійних ситуаціях. Здобувач освіти демонструє здатність робити узагальнення на основі критичного аналізу фактичного матеріалу, ідей, теорій і концепцій, формулювати на їх основі висновки. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку, самостійної науково-дослідної діяльності, що реалізується за підтримки та під керівництвом викладача. 87-71 балів - атестований з оцінкою «добре» - Достатній рівень: передбачає володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на підвищеному рівні, усвідомлене використання знань, умінь і навичок з метою розкриття суті питання. Володіння частково-структурованим комплексом знань забезпечує можливість їх застосування у знайомих ситуаціях освітнього та професійного характеру. Усвідомлюючи специфіку задач та навчальних ситуацій, здобувач освіти демонструє здатність здійснювати пошук та вибір їх розв’язання за поданим зразком, аргументувати застосування певного способу розв’язання задачі. Його діяльності ґрунтується на зацікавленості та мотивації до саморозвитку, неперервного професійного розвитку. 70-50 балів - атестований з оцінкою «задовільно» - Задовільний рівень: окреслює володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни на середньому рівні, часткове усвідомлення навчальних і професійних задач, завдань і ситуацій, знання про способи розв’язання типових задач і завдань. Здобувач освіти демонструє середній рівень умінь і навичок застосування знань на практиці, а розв’язання задач потребує допомоги, опори на зразок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативність та евристичність, домінування мотивів обов’язку, неусвідомлене застосування можливостей для саморозвитку. 49-00 балів - атестований з оцінкою «незадовільно» - Незадовільний рівень: свідчить про елементарне володіння поняттєвим та категорійним апаратом навчальної дисципліни, загальне уявлення про зміст навчального матеріалу, часткове використання знань, умінь і навичок. В основу навчальної діяльності покладено ситуативно-прагматичний інтерес.
Рекомендована література: 1. Автухов К.А.,Гель А.П., Яковець І.С. Кримінально-виконавче право України .Академічний курс: підручник. Київ: Юрінком ІНТЕР.2020.432с.
2. Бараш Є. Ю. Концептуальні засади реформування Державної кримінально-виконавчої служби України та пробації. Право України. 2019. № 7. С. 14-39.
3. Бараш Є. Ю. Самсонюк А. О. Адміністративно-правові аспекти надання послуг засудженим та ув’язненим крізь призму «Діджиталізації». Вісник Пенітенціарної асоціації України. 2019. № 2(8). С. 25-37.
4. Бадира В.А., Денисов С.Ф., Денисова Т.А., Мінаєв М.М., Хашев В.Г. Кримінально-виконавче право: Навчальний посібник/ За ред. Т. А. Денисової. — К.: Істина, 2008. — 400 с. (С. 9 - 46)
5. Батиргареєва В. С., Бабенко А. М. Вплив установ виконання покарань і попереднього ув’язнення на криміногенну ситуацію в Україні. Право України. 2020. № 2. С. 164-183.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).