Податкове право

Спеціальність: Право
Код дисципліни: 6.081.01.E.054
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Адміністративне та інформаційне право
Лектор: Крикавська І.В. Чистоклетов Л. Г. Дідик Н.І.
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни «Податкове право» є формування у здобувачів освіти теоретично і емпірично обґрунтованих знань податкового законодавства України, правових основ здійснення оподаткування, правового регулювання взаємовідносин податкових органів і платників податків, а також закономірностей розвитку податкової системи.
Завдання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ЗН2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях ЗН3. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності СК 1. Здатність застосовувати знання на основі теорії та філософії права, знання та розуміння структури правничої професії та її ролі у суспільстві СК 7. Здатність застосовувати норми та інститути права, щонайменше з таких галузей, як конституційне право, адміністративне право і адміністративно-процесуальне право, цивільне право і цивільне процесуальне право, трудове право, кримінальне і кримінальне процесуальне право. СК 16. Здатність до логічного, критичного, і системного аналізу документів, розуміння їх правового характеру і значення СК 18. Знання і розуміння особливостей реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права П.К.1.2 Знання особливостей реалізації правових норм у сфері податкових та митних правовідносин
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: РН 10. Знати та розуміти особливості реалізації та застосування норм матеріального і процесуального права РН 16. Пояснити природу та зміст основних правових явищ і процесів РН 19. Надавати консультації щодо можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів у різних правових ситуаціях РН 21. Знати механізм реалізації прав та свобод людини ПРН 1.1 Пояснювати характер та зміст галузей публічного права ПРН 1.2 Демонструвати розуміння законодавства у сфері публічного права ПРН 1.3 Формувати обґрунтовані висновки та рекомендації щодо вирішення проблемних питань у публічній сфері АіВ1. Здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення. АіВ3. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Фінансове право, Бюджетне право
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення курсу передбачає здобуття знань про предмет, метод, систему та джерела податкового права, податкову систему України, правове регулювання податку, правовий механізм податку та його елементи, загальнодержавні та місцеві податки та збори, спеціальні режими оподаткування, відповідальність за ухилення від сплати податків.
Опис: Податкове право являє собою підгалузь фінансового права, що регулює основи дохідної частини бюджетів і включає самостійні базові інститути оподаткування (інститут оподаткування фізичних осіб, інститут місцевих податків та зборів, інститут податкової відповідальності та ін.). Вивчення курсу «Податкове право» передбачає здобуття знань про предмет та метод податкового права, загальні засади регулювання податкового законодавства, правову природу податкової системи України, загальні засади встановлення податків і зборів, характеристику загальнодержавних та місцевих податків і зборів, правовий механізму податку та його елементи, а також відповідальність за ухилення від сплати податків.
Методи та критерії оцінювання: Методи діагностики успішності навчання: – усне опитування на семінарських заняттях; – виступ на семінарських заняттях (із доповіддю, у дискусії тощо); – тестування; – письмова контрольна робота (відповіді на питання лекційного курсу); – робота в групі на семінарських заняттях; – екзамен.
Критерії оцінювання результатів навчання: Критерії оцінювання результатів навчання студентів Практичні (семінарські) заняття – 40 балів Екзамен – 60 балів Разом за дисципліну – 100 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Література: 1. Бандурка О.М. Податкове право. навч. посіб. К.: Центр учбової літератури, 2023. 312 с. 2. Бондаренко І.М., Головашевич О.О., Дамірчиєв М.І. Податкове право: навч. посіб. Харків: Право, 2019. 222 с. 3. Голоядова Т.О., П.П. Латковський. Податкове право України: навч. посібник (для здобувачів вищої освіти денної форми навчання). Одеса, 2019. 167 с. 4. Кучерявенко М. П. Податкове право України : підручник / М. П. Кучерявенко. Х. : Право, 2019. 536 с. 5. Латковська Т., Голоядова Т., Сідор М. Л27 Податкове право : навч.-метод. посіб. (для здобувачів вищої освіти). 2-ге вид., доопр. і доп. / Т. Латковська, Т. Голоядова, М. Сідор. Одеса : Фенікс, 2023. 84 с. 6. Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України : в 3 т. / заг. ред. М. Я. Азарова. К. : Міністерство фінансів України ; Національний університет ДПС України, 2018. 289 с. 7. Податкове право (схеми) / за ред. Д. О. Гетманцева та М. П.Кучерявенка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка ; Нац. юрид. ун т ім. Ярослава Мудрого. Харків : Право, 2023. 258 с. 8. Податкове право України: підручник; О.О. Головашевич, А.М. Котенко, Є.М. Смичок та ін.; за заг. ред. М.П. Кучерявенка Харків: Право, 2019. 440 с. 9. Податкове право : підручник / за ред. Д. О. Гетманцева та М. П. Кучерявенка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. Харків : Право, 2023. 464 с. 10. Податкова система: практичні питання застосування норм Податкового кодексу України / за заг. ред. В. Ю. Захарченка. К. :Юрінком Інтер, 2022. 368 с. 11. Сідор М.І. Вплив діджиталізації на здійснення фінансового контролю. Юридичний науковий електронний журнал. 2023. № 2. С. 379–383. 12. Смичок Є.М. Динамічність розвитку судових доктрин при вирішенні податкових спорів. Науковий вісник публічного і приватного права. 2021. № 1. С. 118–123.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).