Архітектурна графіка та композиція, частина 2

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.010
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Архітектурне проектування
Лектор: проф., д.пед.н., доц. Кайдановська О.О.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомити студентів із видами та засобами архітектурної проектної графіки та композиції, опанувати методику проектування малих архітектурних об’єктів, виробити практичні графічні навички ескізування та оформлення креслень.
Завдання: загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, їх місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя фахові компетентності: СК03. Усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК07. Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК08. Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів. СК16. Усвідомлення загальних теоретичних, методичних і творчих засад архітектурного проєктування. СК23. Здатність збирати та систематизувати інформацію щодо актуальних потреб країни, міської спільноти у розвитку архітектурного середовища.
Результати навчання: ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проектуванні ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР12. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища на засадах безпековості, екологічності, енергоефективності, інклюзивності ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Вступ до спеціальності; Архітектурна графіка та композиція, частина 1; Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи архітектурного проектування
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Архітектурна графіка та композиція, частина 2» дозволяє оволодіти основними принципами та методами архітектурного проектування малих архітектурних об’єктів у міському просторі, елементами проектної графіки у оформленні креслень. Передбачено ряд індивідуальних практичних завдань: зображення елементів креслень засобами чорно-білої та кольорової проектної графіки, вивчення особливостей планування та дизайну відпочинкових зон у міському середовищі; розроблення архітектурного вирішення невеликої архітектурної споруди певної функції (торгівельний кіоск з відкритою зоною швидкого харчування; ярмаркова споруда, інформаційний елемент міського дизайну тощо) з підбором оздоблювальних матеріалів. Розглянуто основні принципи розміщення малих архітектурних об’єктів у міському середовищі, на присадибних ділянках з урахуванням функціональних особливостей, умов природного довкілля, кліматичних факторів. Проектні завдання передбачають розроблення ескізних варіантів та прийняття оптимального композиційного рішення; моделювання та зображення архітектурної споруди у різних просторових ракурсах і визначених масштабах; виразне представлення проектного рішення. Роботи виконуються у різних графічних техніках і матеріалах (олівець, туш, акварель, кольоровий олівець) на форматі А3.
Опис: Ознайомлення з техніками проектної графіки. Завдання «Елементи генплану» у лінійній чорно-білій графіці. Завдання «Антураж, стафаж» у лінійній чорно-білій та кольоровій графіці. Засвоєння методів зображення та стилізації рослинних форм, вивчення їх конструкції, форми, будови. Співставлення масштабу, пропорцій елементів. Зарисовки перспективи фрагменту парку, вулиці, міської площі. Ознайомлення зі специфікою відкритих майданчиків, ергономікою та дизайном вуличних меблів, нормативами проектування зон відпочинку у міському середовищі. Аналіз архітектурних аналогів. Вибір місця розташування майданчику (у місті / на житловій ділянці / спортивний / дитячий), аналіз містобудівних умов, виконання ситуаційної схеми, перед проектний аналіз. Виконання робочого макету майданчику, варіантне моделювання, виконання додаткових креслень (генплан, перспектива майданчику), зарисовки міського середовища. Ознайомлення з різновидами малих архітектурних об’єктів у місті, визначення функціональних та конструктивних особливостей, розроблення ескізного проекту невеликої архітектурної споруди певної функції з відкритим майданчиком, пошук оптимальної архітектурної композиції, виконання макету, зображення перспективи об’єкту в середовищі, підбір оздоблювальних матеріалів, декору, рекламних елементів.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: перевірка індивідуальних завдань. Підсумковий контроль: оцінка розрахунково-графічної роботи, диференційований залік (підсумок оцінок поточного контролю, РГР)
Критерії оцінювання результатів навчання: Тема 1. Техніки проектної графіки – 30 балів. Тема 2. Майданчик – 30 балів. Розрахунково-графічна робота «Малі архітектурні об’єкти – 40 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Гетун Г.В. Архітектура будівель та споруд. Кн.1. Основи проектування. Київ: Кондор, 2012. 380 с.; Кн.2. Житлові будинки. К., 2017. 736 с. Дідик В.В., Максим'юк Т.М. Естетика та композиція ландшафту. Навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. 244 c. Клименюк Т.М., Консулова Н.А., Бевз М.В., Ковальчук Х.І. (2011). Проектна графіка: навч. посібник. Л.: НУЛП. 220 с. Нойферт Е. Будівельне проектування. К.: Книжкова літера, 2017. – 614 с. Петришин Г.П. (2009). Архітектурна графіка: навч. посіб. для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура". Львів: РАСТР-7. 272 с. Проектна графіка : навч. посібник для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура" / Т. М. Клименюк [и др.] ; Національний ун-т "Львівська політехніка". – Л. : Видавництво НУ "Львівська політехніка", 2009. – 220 с. Радченко А.О., Усачова О.Ю. (2017). Основи архітектурної графіки: навч. посібник. Харків: ХНУМГ ім. О. М. Бекетова. 248 c. Шаповал Н.Г. (2008). Основи архітектурного формоутворення. Київ: Основа.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Архітектурна графіка та композиція, частина 2

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.013
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Дизайн архітектурного середовища
Лектор: старший викладач Юлія Богданова; старший викладач Ігор Копиляк.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання дисципліни «Архітектурна графіка та композиція, частина 2» є вивчення студентами методик проектування малих архітектурних форм; засвоєння знань з типології, принципів та прийомів дизайну архітектурного середовища та його предметного наповнення.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: інтегральна компетентність – Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері містобудування та архітектури, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук. загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, їх місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. фахові компетентності: СК03. Усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК07.Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК08. Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ПР 02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності. ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР 11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно- містобудівному проєктуванні. ПР 12. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища. ПР 18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Вступ до спеціальності; Основи архітектурного проєктування, частина 1; Архітектурна графіка та композиція, частина 1; Історія архітектури та містобудування; Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи архітектурного проєктування, частина 2; Дизайн архітектурного середовища; Типологія житла (курсовий проєкт).
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Архітектурна графіка та композиція, частина 2» дозволяє оволодіти основними принципами та методами архітектурного проектування малих архітектурних об’єктів у міському просторі, елементами проектної графіки у оформленні креслень. Передбачено ряд індивідуальних практичних завдань: зображення елементів креслень засобами чорно-білої та кольорової проектної графіки, вивчення особливостей планування та дизайну відпочинкових зон у міському середовищі; розроблення архітектурного вирішення невеликої архітектурної споруди певної функції (торгівельний кіоск з відкритою зоною швидкого харчування; ярмаркова споруда, інформаційний елемент міського дизайну тощо) з підбором оздоблювальних матеріалів. Розглянуто основні принципи розміщення малих архітектурних об’єктів у міському середовищі, на присадибних ділянках з урахуванням функціональних особливостей, умов природного довкілля, кліматичних факторів. Проектні завдання передбачають розроблення ескізних варіантів та прийняття оптимального композиційного рішення; моделювання та зображення архітектурної споруди у різних просторових ракурсах і визначених масштабах; виразне представлення проектного рішення. Роботи виконуються у різних графічних техніках і матеріалах (олівець, туш, акварель, кольоровий олівець) на форматі А3.
Опис: Ознайомлення з техніками проектної графіки. Завдання «Елементи генплану» у лінійній чорно-білій графіці. Завдання «Антураж, стафаж» у лінійній чорно-білій та кольоровій графіці. Засвоєння методів зображення та стилізації рослинних форм, вивчення їх конструкції, форми, будови. Співставлення масштабу, пропорцій елементів. Зарисовки перспективи фрагменту парку, вулиці, міської площі. Ознайомлення зі специфікою відкритих майданчиків, ергономікою та дизайном вуличних меблів, нормативами проектування зон відпочинку у міському середовищі. Аналіз архітектурних аналогів. Вибір місця розташування майданчику (у місті / на житловій ділянці / спортивний / дитячий), аналіз містобудівних умов, виконання ситуаційної схеми, перед проектний аналіз. Виконання робочого макету майданчику, варіантне моделювання, виконання додаткових креслень (генплан, перспектива майданчику), зарисовки міського середовища. Ознайомлення з різновидами малих архітектурних об’єктів у місті, визначення функціональних та конструктивних особливостей, розроблення ескізного проекту невеликої архітектурної споруди певної функції з відкритим майданчиком, пошук оптимальної архітектурної композиції, виконання макету, зображення перспективи об’єкту в середовищі, підбір оздоблювальних матеріалів, декору, рекламних елементів.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: проведення усного опитування на лабораторних заняттях, оцінка активності на заняттях; Підсумковий контроль: перевірка та оцінювання індивідуальних завдань, диференційований залік.
Критерії оцінювання результатів навчання: Індивідуальні завдання на задані теми: відповідність завданню; грамотність композиції; якість виконання.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Електронний навчально-методичний комплекс «Архітектурна графіка та композиція, частина 2 » / Ю.Л. Богданова, І.М. Копиляк. – Львів: ВНС НУ «Львівська політехніка» https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=11400 2. Проектна графіка: Методичні вказівки до виконання курсових робіт для студентів базового напрямку 060102 – «Архітектура» спеціальності «Дизайн архітектурного середовища» / Укл.: Воронкова І.С., Богданова Ю.Л., Ковальчук Х.І. – Львів: кафедра дизайну архітектурного середовища, 2015. 3. Проектна графіка: навч. посібник для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура"; Національний ун-т "Львівська політехніка". Л.: Видавництво Нац. ун-ту "Львівська політехніка", 2009. 220 с. 4. Геометричне креслення: навч. посібник для студ. вищих навч. закл.; Національний ун-т "Львівська політехніка". Л.: Видавництво Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2003. 183 с. 5. Архітектурно-проектна графіка: Методичні вказівки до виконання курсових робіт для студентів базового напрямку 060102 – «Архітектура» спеціальності «Дизайн архітектурного середовища» / Укл.: Богданова Ю.Л., Ковальчук Х.І. Л.: Видавництво Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2008. 51 с. 6. Анпілогова В.О. Будівельне креслення: навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. К.: КНУБА, 2004. 109 с. 7. ДСТУ Б А.2.4-7:2009 Система проектної документації для будівництва. Архітектурно-будівельні креслення. Правила виконання. Позначення характеристик точності ДСТУ Б А. 2. 4-37:2008. Вид. офіц. К.: Мінрегіонбуд України, 2009. 80 с. - (Національний стандарт України) 8. Петришин Г.П. Архітектурна графіка: навч. посіб. для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура". Л.: РАСТР-7, 2009. 272 с. 9. Петришин Г.П. Архітектурне проектування. Початковий курс: підруч. для студ. вищ. навч. закл., які навчаються за напрямом "Архітектура". Л: РАСТР-7, 2010. 275 с. 10. Правила виконання архітектурно-будівельних креслень // Державний стандарт України: Системи проектної документації для будівництва ДСТУ Б А.2.4-7-95 (ГОСТ 21.501-93). – К.: Державний комітет України у справах містобудування і архітектури, 1996. 55 с. 11. Нойферт Е. Будівельне проектування. Д.: «Книжкова літера», 2016. 624 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Архітектурна графіка та композиція, частина 2

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.014
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Містобудування
Лектор: Ідак Юлія Володимирівна, Онуфрів Ярина Олегівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомити студентів із видами та засобами архітектурної проектної графіки та композиції, опанувати методику проектування малих архітектурних об’єктів, виробити практичні графічні навички ескізування та оформлення креслень.
Завдання: загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, їх місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя фахові компетентності: СК03. Усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК07. Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК08. Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів. СК16. Усвідомлення загальних теоретичних, методичних і творчих засад архітектурного проєктування. СК23. Здатність збирати та систематизувати інформацію щодо актуальних потреб країни, міської спільноти у розвитку архітектурного середовища.
Результати навчання: ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проектуванні ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР12. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища на засадах безпековості, екологічності, енергоефективності, інклюзивності ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Вступ до спеціальності; Архітектурна графіка та композиція, частина 1; Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи архітектурного проектування
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Архітектурна графіка та композиція, частина 2» дозволяє оволодіти основними принципами та методами архітектурного проектування малих архітектурних об’єктів у міському просторі, елементами проектної графіки у оформленні креслень. Передбачено ряд індивідуальних практичних завдань: зображення елементів креслень засобами чорно-білої та кольорової проектної графіки, вивчення особливостей планування та дизайну відпочинкових зон у міському середовищі; розроблення архітектурного вирішення невеликої архітектурної споруди певної функції (торгівельний кіоск з відкритою зоною швидкого харчування; ярмаркова споруда, інформаційний елемент міського дизайну тощо) з підбором оздоблювальних матеріалів. Розглянуто основні принципи розміщення малих архітектурних об’єктів у міському середовищі, на присадибних ділянках з урахуванням функціональних особливостей, умов природного довкілля, кліматичних факторів. Проектні завдання передбачають розроблення ескізних варіантів та прийняття оптимального композиційного рішення; моделювання та зображення архітектурної споруди у різних просторових ракурсах і визначених масштабах; виразне представлення проектного рішення. Роботи виконуються у різних графічних техніках і матеріалах (олівець, туш, акварель, кольоровий олівець) на форматі А3.
Опис: Ознайомлення з техніками проектної графіки. Завдання «Елементи генплану» у лінійній чорно-білій графіці. Завдання «Антураж, стафаж» у лінійній чорно-білій та кольоровій графіці. Засвоєння методів зображення та стилізації рослинних форм, вивчення їх конструкції, форми, будови. Співставлення масштабу, пропорцій елементів. Зарисовки перспективи фрагменту парку, вулиці, міської площі. Ознайомлення зі специфікою відкритих майданчиків, ергономікою та дизайном вуличних меблів, нормативами проектування зон відпочинку у міському середовищі. Аналіз архітектурних аналогів. Вибір місця розташування майданчику (у місті / на житловій ділянці / спортивний / дитячий), аналіз містобудівних умов, виконання ситуаційної схеми, перед проектний аналіз. Виконання робочого макету майданчику, варіантне моделювання, виконання додаткових креслень (генплан, перспектива майданчику), зарисовки міського середовища. Ознайомлення з різновидами малих архітектурних об’єктів у місті, визначення функціональних та конструктивних особливостей, розроблення ескізного проекту невеликої архітектурної споруди певної функції з відкритим майданчиком, пошук оптимальної архітектурної композиції, виконання макету, зображення перспективи об’єкту в середовищі, підбір оздоблювальних матеріалів, декору, рекламних елементів.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: перевірка індивідуальних завдань. Підсумковий контроль: оцінка розрахунково-графічної роботи, диференційований залік (підсумок оцінок поточного контролю, РГР)
Критерії оцінювання результатів навчання: Тема 1. Техніки проектної графіки – 30 балів. Тема 2. Майданчик – 30 балів. Розрахунково-графічна робота "Малі архітектурні об’єкти" – 40 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Гетун Г.В. (2017). Архітектура будівель та споруд. Кн.1. Основи проектування. Київ: Кондор, 2012. 380 с.; Кн.2. Житлові будинки. К. Дідик В.В., Максим'юк Т.М. (2012). Естетика та композиція ландшафту. Навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки. Ідак Ю., Клименюк Т., Лясковський О. (2020). Основи об’ємно-просторової композиції : Навч. посіб., 2-вид., доповнене. Львів : Видавництво Львівської політехніки. Клименюк Т.М., Консулова Н.А., Бевз М.В., Ковальчук Х.І. (2011). Проектна графіка: навч. посібник. Л.: НУЛП. Нойферт Е. (2017). Будівельне проектування. К.: Книжкова літера. Петришин Г.П. (2009). Архітектурна графіка: навч. посіб. для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура". Львів: РАСТР-7. Петришин, Г. П., Щербаков, І.Л., Ідак, Ю.В. (2011). Архітектурна композиція: конспект лекцій. Львів: Растр-7. Клименюк Т. М. та ін. (2009). Проектна графіка : навч. посібник для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура". Національний ун-т "Львівська політехніка". Л. : Видавництво НУ "Львівська політехніка". Радченко А.О., Усачова О.Ю. (2017). Основи архітектурної графіки: навч. посібник. Харків: ХНУМГ ім. О. М. Бекетова. Шаповал Н.Г. (2008). Основи архітектурного формоутворення. Київ: Основа.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Архітектурна графіка та композиція, частина 2

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.011
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Лектор: старший викладач Лучко Л.І. асистент Ілляшенко М.О.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомити студентів із видами та засобами архітектурної проектної графіки та композиції, опанувати методику проектування малих архітектурних об’єктів, виробити практичні графічні навички ескізування та оформлення креслень.
Завдання: загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, їх місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя фахові компетентності: СК03. Усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК07. Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК08. Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів. СК16. Усвідомлення загальних теоретичних, методичних і творчих засад архітектурного проєктування. СК23. Здатність збирати та систематизувати інформацію щодо актуальних потреб країни, міської спільноти у розвитку архітектурного середовища.
Результати навчання: ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проектуванні ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР12. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища на засадах безпековості, екологічності, енергоефективності, інклюзивності ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Вступ до спеціальності; Архітектурна графіка та композиція, частина 1; Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи архітектурного проектування
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Архітектурна графіка та композиція, частина 2» дозволяє оволодіти основними принципами та методами архітектурного проектування малих архітектурних об’єктів у міському просторі, елементами проектної графіки у оформленні креслень. Передбачено ряд індивідуальних практичних завдань: зображення елементів креслень засобами чорно-білої та кольорової проектної графіки, вивчення особливостей планування та дизайну відпочинкових зон у міському середовищі; розроблення архітектурного вирішення невеликої архітектурної споруди певної функції (торгівельний кіоск з відкритою зоною швидкого харчування; ярмаркова споруда, інформаційний елемент міського дизайну тощо) з підбором оздоблювальних матеріалів. Розглянуто основні принципи розміщення малих архітектурних об’єктів у міському середовищі, на присадибних ділянках з урахуванням функціональних особливостей, умов природного довкілля, кліматичних факторів. Проектні завдання передбачають розроблення ескізних варіантів та прийняття оптимального композиційного рішення; моделювання та зображення архітектурної споруди у різних просторових ракурсах і визначених масштабах; виразне представлення проектного рішення. Роботи виконуються у різних графічних техніках і матеріалах (олівець, туш, акварель, кольоровий олівець) на форматі А3.
Опис: Ознайомлення з техніками проектної графіки. Завдання «Елементи генплану» у лінійній чорно-білій графіці. Завдання «Антураж, стафаж» у лінійній чорно-білій та кольоровій графіці. Засвоєння методів зображення та стилізації рослинних форм, вивчення їх конструкції, форми, будови. Співставлення масштабу, пропорцій елементів. Зарисовки перспективи фрагменту парку, вулиці, міської площі. Ознайомлення зі специфікою відкритих майданчиків, ергономікою та дизайном вуличних меблів, нормативами проектування зон відпочинку у міському середовищі. Аналіз архітектурних аналогів. Вибір місця розташування майданчику (у місті / на житловій ділянці / спортивний / дитячий), аналіз містобудівних умов, виконання ситуаційної схеми, перед проектний аналіз. Виконання робочого макету майданчику, варіантне моделювання, виконання додаткових креслень (генплан, перспектива майданчику), зарисовки міського середовища. Ознайомлення з різновидами малих архітектурних об’єктів у місті, визначення функціональних та конструктивних особливостей, розроблення ескізного проекту невеликої архітектурної споруди певної функції з відкритим майданчиком, пошук оптимальної архітектурної композиції, виконання макету, зображення перспективи об’єкту в середовищі, підбір оздоблювальних матеріалів, декору, рекламних елементів.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: перевірка індивідуальних завдань. Підсумковий контроль: оцінка розрахунково-графічної роботи, диференційований залік (підсумок оцінок поточного контролю, РГР)
Критерії оцінювання результатів навчання: Тема 1. Техніки проектної графіки – 30 балів. Тема 2. Майданчик – 30 балів. Розрахунково-графічна робота «Малі архітектурні об’єкти – 40 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Гетун Г.В. Архітектура будівель та споруд. Кн.1. Основи проектування. Київ: Кондор, 2012. 380 с.; Кн.2. Житлові будинки. К., 2017. 736 с. 2. Дідик В.В., Максим'юк Т.М. Естетика та композиція ландшафту. Навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. 244 c. 3. Клименюк Т.М., Консулова Н.А., Бевз М.В., Ковальчук Х.І. (2011). Проектна графіка: навч. посібник. Л.: НУЛП. 220 с. 4. Нойферт Е. Будівельне проектування. К.: Книжкова літера, 2017. – 614 с. 5. Петришин Г.П. (2009). Архітектурна графіка: навч. посіб. для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура". Львів: РАСТР-7. 272 с. 6. Проектна графіка : навч. посібник для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура" / Т. М. Клименюк [и др.] ; Національний ун-т "Львівська політехніка". – Л. : Видавництво НУ "Львівська політехніка", 2009. – 220 с. 7. Радченко А.О., Усачова О.Ю. (2017). Основи архітектурної графіки: навч. посібник. Харків: ХНУМГ ім. О. М. Бекетова. 248 c. 8. Шаповал Н.Г. (2008). Основи архітектурного формоутворення. Київ: Основа. 448 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Архітектурна графіка та композиція, частина 2

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.012
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Архітектура та реставрація
Лектор: к.арх., доц. Леся ЧЕНЬ к.арх., доц. Максим ЯСІНСЬКИЙ
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомити студентів із видами та засобами архітектурної проектної графіки та композиції, опанувати методику проектування малих архітектурних об’єктів, виробити практичні графічні навички ескізування та оформлення креслень.
Завдання: загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, їх місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя фахові компетентності: СК03. Усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК07. Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК08. Усвідомлення теоретико-методологічних основ архітектурного проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів. СК16. Усвідомлення загальних теоретичних, методичних і творчих засад архітектурного проєктування. СК23. Здатність збирати та систематизувати інформацію щодо актуальних потреб країни, міської спільноти у розвитку архітектурного середовища.
Результати навчання: ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проектуванні ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР12. Застосовувати сучасні теоретико-методологічні та типологічні підходи до вирішення проблем формування та розвитку архітектурно-містобудівного та ландшафтного середовища на засадах безпековості, екологічності, енергоефективності, інклюзивності ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Вступ до спеціальності; Архітектурна графіка та композиція, частина 1; Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи архітектурного проектування
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Архітектурна графіка та композиція, частина 2» дозволяє оволодіти основними принципами та методами архітектурного проектування малих архітектурних об’єктів у міському просторі, елементами проектної графіки у оформленні креслень. Передбачено ряд індивідуальних практичних завдань: зображення елементів креслень засобами чорно-білої та кольорової проектної графіки, вивчення особливостей планування та дизайну відпочинкових зон у міському середовищі; розроблення архітектурного вирішення невеликої архітектурної споруди певної функції (торгівельний кіоск з відкритою зоною швидкого харчування; ярмаркова споруда, інформаційний елемент міського дизайну тощо) з підбором оздоблювальних матеріалів. Розглянуто основні принципи розміщення малих архітектурних об’єктів у міському середовищі, на присадибних ділянках з урахуванням функціональних особливостей, умов природного довкілля, кліматичних факторів. Проектні завдання передбачають розроблення ескізних варіантів та прийняття оптимального композиційного рішення; моделювання та зображення архітектурної споруди у різних просторових ракурсах і визначених масштабах; виразне представлення проектного рішення. Роботи виконуються у різних графічних техніках і матеріалах (олівець, туш, акварель, кольоровий олівець) на форматі А3.
Опис: Ознайомлення з техніками проектної графіки. Завдання «Елементи генплану» у лінійній чорно-білій графіці. Завдання «Антураж, стафаж» у лінійній чорно-білій та кольоровій графіці. Засвоєння методів зображення та стилізації рослинних форм, вивчення їх конструкції, форми, будови. Співставлення масштабу, пропорцій елементів. Зарисовки перспективи фрагменту парку, вулиці, міської площі. Ознайомлення зі специфікою відкритих майданчиків, ергономікою та дизайном вуличних меблів, нормативами проектування зон відпочинку у міському середовищі. Аналіз архітектурних аналогів. Вибір місця розташування майданчику (у місті / на житловій ділянці / спортивний / дитячий), аналіз містобудівних умов, виконання ситуаційної схеми, перед проектний аналіз. Виконання робочого макету майданчику, варіантне моделювання, виконання додаткових креслень (генплан, перспектива майданчику), зарисовки міського середовища. Ознайомлення з різновидами малих архітектурних об’єктів у місті, визначення функціональних та конструктивних особливостей, розроблення ескізного проекту невеликої архітектурної споруди певної функції з відкритим майданчиком, пошук оптимальної архітектурної композиції, виконання макету, зображення перспективи об’єкту в середовищі, підбір оздоблювальних матеріалів, декору, рекламних елементів.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: перевірка індивідуальних завдань. Підсумковий контроль: оцінка розрахунково-графічної роботи, диференційований залік (підсумок оцінок поточного контролю, РГР)
Критерії оцінювання результатів навчання: Тема 1. Техніки проектної графіки – 30 балів. Тема 2. Майданчик – 30 балів. Розрахунково-графічна робота «Малі архітектурні об’єкти – 40 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Гетун Г.В. Архітектура будівель та споруд. Кн.1. Основи проектування. Київ: Кондор, 2012. 380 с.; Кн.2. Житлові будинки. К., 2017. 736 с. Дідик В.В., Максим'юк Т.М. Естетика та композиція ландшафту. Навчальний посібник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. 244 c. Клименюк Т.М., Консулова Н.А., Бевз М.В., Ковальчук Х.І. (2011). Проектна графіка: навч. посібник. Л.: НУЛП. 220 с. Нойферт Е. Будівельне проектування. К.: Книжкова літера, 2017. – 614 с. Петришин Г.П. (2009). Архітектурна графіка: навч. посіб. для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура". Львів: РАСТР-7. 272 с. Проектна графіка : навч. посібник для студ. базового напряму 6.12.01 "Архітектура" / Т. М. Клименюк [и др.] ; Національний ун-т "Львівська політехніка". – Л. : Видавництво НУ "Львівська політехніка", 2009. – 220 с. Радченко А.О., Усачова О.Ю. (2017). Основи архітектурної графіки: навч. посібник. Харків: ХНУМГ ім. О. М. Бекетова. 248 c. Шаповал Н.Г. (2008). Основи архітектурного формоутворення. Київ: Основа.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).