Архітектурне проєктування офісної будівлі з підземним паркінгом

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.05.E.077
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Лектор: к.арх., доцент Данчак І. доц. Рибенчук М.М. к.арх., доцент Сільник О.І. к.арх., доцент Соловій Л.С.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни є ознайомити студентів з методикою проектування громадських будівель, а саме – офісних будинків з паркінгом у міському середовищі. А також навчити системно мислити та грамотно проектувати даний тип будівлі. Результатом навчання є здатність продемонструвати: знання основ професійно-орієнтованих дисциплін спеціальності а також розуміння методологій проектування офісної будівлі; сучасного стану справ та новітніх технологій в будівництві та проектуванні громадських будівель; розробляти проекти в реальній практиці за даною тематикою
Завдання: Загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності; ЗК02. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми; ЗК10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, їх місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя фахові компетентності: СК01. Усвідомлення соціально-економічних і культурних аспектів архітектури та містобудування. СК03. Усвідомлення особливостей розвитку історичних і сучасних стилів в архітектурі, містобудуванні, мистецтві та дизайні України та зарубіжних країн. СК04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд, створення безбар’єрного архітектурно-містобудівного середовища. СК07.Усвідомлення основних законів і принципів архітектурно-містобудівної композиції, формування художнього образу і стилю в процесі проектування будівель і споруд, містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів. СК14. Усвідомлення особливостей застосування сучасних будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, а також технологій при створенні об’єктів архітектури та містобудування.
Результати навчання: ПР02. Знати основні засади та принципи архітектурно-містобудівної діяльності. ПР04. Оцінювати фактори і вимоги, що визначають передумови архітектурно-містобудівного проєктування. ПР05. Застосовувати основні теорії проєктування, реконструкції та реставрації архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних об’єктів, сучасні методи і технології, міжнародний і вітчизняний досвід для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР08. Знати нормативну базу архітектурно-містобудівного проєктування. ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР15. Забезпечувати дотримання безпекових, санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних, техніко-економічних вимог і розрахунків, вимог щодо екологічності, енергоефективності, інклюзивності в архітектурно-містобудівному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: пререквізити: Основи архітектурного проектування кореквізити: Архітектура багатоквартирного житла
Короткий зміст навчальної програми: Зміст дисципліни «Архітектурне проектування офісної будівлі з підземним паркінгом», який пропонується до уваги студентів і викладачів вищих навчальних закладів III та IV рівнів акредитації базових напрямів «Архітектура та містобудування», дозволяє легко оволодіти матеріалом лабораторних занять. Ознайомлення з нормативами проектування громадських будинків у сформованому міському середовищі. Робота передбачає: містобудівельний та природний аналіз ділянки; роботу над генеральним планом; висвітлення особливостей складання функціональної схеми громадської будівлі з врахуванням існуючої містобудівнї структури кварталу; вирішення об’ємно-планувальної структури будівлі; опрацювання особливостей екстер’єру у різних стильоових напрямках. Оволодіння студентом основними принципами графічної подачі архітектурного проекту офісного будинку.
Опис: Ознайомлення із темою роботи перегляд літератури та проектних норм, з’ясування ключових принципів, правил та обмеження проектування даного типу будівель. Визначення ділянки, аналіз території ділянки та встановлення факторів, що будуть впливати на проектування Ескіз – концепція, що визначає ключові містопланувальні, об’ємно-просторові та функціонально-розпланувальні та архітектурно-композиційні рішення проектованої будівлі. Визначення особливостей паркінгу та комунікацій в межах будівлі. Вирішення схеми функціонального зонування території відведеної для будівлі. Необхідно показати призначення окремих територій, що оточують ділянку на проектування та зазначити функції будівель, що на них розташовані. Робота над генеральним планом ділянки. Розміщення будівлі в червоних та синіх лініях. розташування під’їздів та підходів до будівлі та розташування стоянки. Визначення обмежень забудови та встановлення особливостей входів у будівлю, заїзду до паркінгу. Вирішити схему пішохідно-транспортних зв’язків де позначити всі наявні автомобільні дороги, трамвайні та залізничні колії, велосипедні та пішохідні доріжки, що прилягають до території проектування. Виявлення територіально-функціональної та візуально-композиційної концепції об’єкту; впорядкування зв’язків між паркінгом та існуючою транспортною мережею а також, а також між паркінгом та основним вертикальними та горизонтальними комунікаціями будівлі офісу. Врішення просторово-функціональної концепції, з огляду на типологічні вимоги, встановлені особливістю середовища та сучасні уявлення про функціонування офісного простору. Вирішення концепції функціонування робочого простору, а також його зв’язку із допоміжними просторами та просторами комунікації, відпочинку тощо. Вирішення концепції екстер’єру будівлі у сучасному стильовому напрямку. Опрацювання деталей будівлі. Вирішення концепції екстер’єру будівлі у класичному стильовому напрямку. Опрацювання деталей будівлі. Розпланування робочих приміщення для групової та індивідуальної роботи у будівлі офісу Робота над вертикальними комунікаціями та інженерно- технічними аспектами споруди. Деталізація вертикальних комунікацій, визначення конструктивних особливостей будівлі. Визначення технологічних особливостей будівлі. Особливості вирішення інтер'єру офісних приміщень. Напрямки розвитку основних концептуальних схем вирішення інтер'єрів. Підбір меблів, розташування елементів інтер'єру приміщень. Виконання та деталізація плануальних вирішень. Виконання деталізації перетинів будівлі. Робота над екстер’єром враховуючи всю повноту зовнішнього контексту. Пошук ефектних видових точок, перспектив та ракурсів. Компонування креслень запроектованої офісної будівлі. Вирішення ракурсів подачі екстер’єрів будівлі.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: перевірка індивідуальних завдань. Проведення клаузур на лабораторних заняттях. Перевірка знань ДБН що стосується даного об’єкту під час виконання самостійної роботи. Підсумковий контроль: оцінка курсового проєкту, диференційований залік (підсумок оцінок поточного контролю, РГР)
Критерії оцінювання результатів навчання: Робота над КП в аудиторії (ДФН, ЗФН): Завдання 1. Клаузура 1– max 10 балів; Завдання 2. Клаузура 2– max 10 балів Завдання 3. Рубіжний контроль 1 – max 10 балів Завдання 4. Клаузура 3 – max 5 балів Завдання 5. Рубіжний контроль 2 max 5 балів Загальна ідея КП та відповідність завданню - max 60 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Навчально-методичне забезпечення 1. Офісний будинок. Методичні вказівки до курсового проекту “офісна будівля з паркінгом” для студентів базового напрямку “архітектура” спеціальностей 6.06010201 “архітектура будівель на споруд” та 6.06010203 ”дизайн архітектурного середовища”. Укл.: Рочняк Ю.А., Смалійчук А. Д., Коломєйцев А.В. – Львів: видавництво львівської політехніки, 2015. – 32 с. 2. Електронний навчально-методичний комплекс. «Архітектурне проєктування (Офіс з паркінгом у міському середовищі) АПІ». Сільник О.І., Соловій Л.С. Львів: ВНС НУ «Львівська політехніка». https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=11701 Базова 3. Лінда С.М. Архітектурне проектування громадських будівель і споруд: навчальний посібник – Видавництво Львівської політехніки, 2010. – 608 с. Допоміжна 2. ДБН В.2.2-9:2018 Громадські будинки та споруди. Основні положення. Київ. Містерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 2019 3. Kristina Montes,New Offices Harper Design International Publishing | ISBN: 0060544708 | 2003 | PDF | 294 pages 4. Douglas Caywood "The Designer's Workspace: Ultimate Office Design" Architectural Press | 2003-11-06 | ISBN: 0750657391 | 200 pages. 5. Philip Jodidio's "Architecture Now 2" Publisher:Taschen | ISBN: 9783822815946 | November 1, 2002 | English | PDF | 332 pages 6. Daab, Office design daab Publishing | ISBN: 3937718362 | 2005 | PDF | 354 pages 7. Smart Space Office Design by Yeal Xie English | ISBN: 7538165339 | 2010 | 376 pages 8. Office + Work Spaces: Portfolios of 40 Designers by Vernon Mays English | September 1, 2001 | ISBN-10: 1564968065 | 184 pages 9. Lara Menzel "Office Architecture + Design" Braun Publishing AG; 1 edition | English, German, French | January 25, 2009 10. Charles D. Reese "Office Building Safety and Health" Published by CRC Press | Publication date : June 2004 | ISBN: 1566706831 | PDF Format, 501 pages | English 11. Good Lighting for Offices and Office Buildings Fordergemeinsch | 1992 | ISBN: 3926193204 | 42 Pages 12. S. Macmillan, "Designing Better Buildings" Routledge | 2003 | ISBN: 0415315255 | 176 pages
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).