Основи містобудування

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.059
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Містобудування
Лектор: к. арх., доц. Кознарська Галина Євгенівна старший викладач Король Євгенія Іванівна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання навчальної дисципліни є вивчення принципів та положень раціональної організації території (країни тв. її територіальних складових) відповідно до потреб комплексу суспільно-економічних функцій, урбаністичних засобів і методів просторової організації просторового середовища життєдіяльності людини з метою забезпечення процесів соціального відтворення і розвитку виробництва та комплексної охорони і використання природних ресурсів.
Завдання: • Усвідомлення соціально-економічних і культурних аспектів архітектури та містобудування; • Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд; • Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проєктування; • Усвідомлення теоретичних основ містобудування та здатність застосовувати їх для розв’язання складних спеціалізованих задач; • Здатність застосовувати теоретичні основи ландшафтної архітектури для розв’язання складних спеціалізованих задач.
Результати навчання: • Знати основні містобудівні означення, поняття і методи функціонального використання територій та їх містобудівного проектування • Вміти досліджувати містобудівні системи і використовувати отримані теоретичні знання у проектуванні об’єктів містобудуванні і архітектури. • Вміти представляти результати дослідження і вивчення містобудівних систем, обґрунтувати свої висновки • Мати уявлення про основні напрямки розвитку містобудівних систем та їх проектування
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Історія архітектури • Історія містобудування
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна «Основи містобудування та ландшафтної архітектури» передбачає вивчення сучасних процесів і тенденцій урбанізації у глобалізованому світі, принципів та методів районування території, територіального формування розселення, районного розпланування, територіального формування систем поселень, планувальної організації міст та розподілу їх території разом з приміськими зонами, формування систем і мереж громадського обслуговування, основ реконструкції міст та їх центрів, містобудівні завдання і методи охорони історико-культурної спадщини.
Опис: Урбанізація і урбаністика. Розселення, районування території, розпланування території, приміська зона. Mісто – розпланування, система громадських центрів, сельбищна територія, виробнича територія. Транспорт і пішоходи. Mіський ландшафт і краєвид. Історико культурна спадщина. Mетодика просторового планування і проектування. Cучасні процеси урбанізації.
Методи та критерії оцінювання: Протягом семестру, студент виконує п’ять типів розрахункових завдань і проходить два тести на перевірку теоретичних знань. У кінці курсу – виконує контрольну роботу на застосування теоретичних знань для практичних розрахунків.
Критерії оцінювання результатів навчання: Кожна робота повинна бути виконана у визначені терміни. Максимальна оцінка за всі поточні роботи – 30 балів. Підсумковий теоретичний тест містять 25 питань підібрані у трьох рівнях складності та оцінюється максимально у 40 балів. Контрольна робота складається з розрахункових завдань, максимальна оцінка складає 30 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Містобудівне проектування. Частина І: Місто як об’єкт проектування: навч. посібник / Г.П.Петришин, Б.С.Посацький, Ю.І.Криворучко, С.В.Ганець та ін.; за ред. Г.П.Петришин, Б.С.Посацького, Ю.В.Ідак – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. – 328 с. 2. Посацький Б.С. Основи урбаністики. Територіальна і просторове планування: Навч. Посібник. – Львів: Вид-во Львівської політехніки, 2011. – 368 с. 3. Посацький Б.С. Простір міста і міська культура.=: Монографія. – Львів: Вид-во Львівської політехніки, 2007. - 208 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Основи містобудування (курсовий проєкт)

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.062
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Містобудування
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна