Комп'ютерні технології в архітектурному проєктуванні

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.042
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Архітектурне проектування
Лектор: Мельник Зіновій Юрійович
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомлення студентів із сучасним програмним забезпеченням для роботи із архітектурними об’єктами та виконання практичних завдань із проектування, створення базових комплектів креслень, вивчення основ 3D моделювання на основі BIM-технологій та засобів архітектурної візуалізації.
Завдання: Інтегральна компетентність – здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері архітектури та містобудування, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук Загальні компетентності: ЗК 01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК 07. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Спеціальні (фахові) компетентност: CК 02. Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектурного проектування та містобудування. СК 04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд, створення безбар’єрного архітектурно-містобудівного середовища. СК 05. Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проектування. СК 06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК 09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК 10. Здатність до участі в підготовці архітектурно-планувальних завдань на проектування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних проєктів. СК 15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів
Результати навчання: ПР 03. Застосовувати теорії та методи фізико-математичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування ПР 07. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування ПР 10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР 11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР 18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: ОК 2.3. Рисунок, живопис, скульптура. Супутні і наступні навчальні дисципліни: ОК 2.17. Архітектурна фотограмметрія і моделювання об’єктів; ОК 2.21. Реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів, з КП.
Короткий зміст навчальної програми: У рамках дисципліни вивчаються базові принципи та методи роботи із сучасним програмним забезпеченням для опрацювання архітектурних об’єктів на основі BIM-технологій. Вивчаються основні функціональні можливості таких програмних продуктів для ведення проектної архітектурно-містобудівної діяльності. На лабораторних заняттях відпрацьовуються навички роботи зі створення цифрової 3D моделі будівлі та видачі базового комплекту креслень.
Опис: 1.Вступ. BIM ПЗ для розділу «Архітектурні рішення». Задачі та цілі архітектурного проектування. Можливості та засоби BIM проектування. Блок 1. Об’ємне формотворення. Принципи та методи інформаційного моделювання будівель і споруд. 2. Категорії BIM елементів. Передпроектні налаштування. План виконання BIM проекту (BEP – BIM execution plan). Шаблони для BIM проектів. Структура BIM проекту. 3. Методи формотворення. Принципи управління видами. Робота з масами 4. Зв’язки BIM моделей. Обмін даними. Формати обміну. Моделювання існуючої ситуації. Фази проекту. 5. Робота з елементами BIM моделі. Системні та внутрішні. Параметри. 6. Робота з елементами BIM моделі. Завантажувальні. Спільні параметри 7. Моделювання елементів генплану та об’єму будівлі. Робота з матеріалами. Перевірка якості виконання BIM моделі. Блок 2. Оформлення проектної документації. 8. Аркуші та їх налаштування. 9. Шаблони видів. Елементи анотацій 10. Умовні позначення. Відомості та специфікації. 11. Оформлення проектної документації. Підготовка до друку. Блок 3.Візуалізація та анімація. 12. Засоби та методи архітектурної візуалізації та анімації. 13. Налаштування моделі до рендеру. 14. Пост-продакшн. Оформлення проектної документації. Робота з шаблонами проектів. 15. Підсумкове заняття: оцінювання та обговорення виконаних робіт.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль. Кожний етап виконання розрахунково-графічної роботи оцінюється окремо. Семестрова оцінка є сумою всіх оцінок отриманих протягом семестру. Наприкінці курсу студент складає альбом із виконаних графічних завдань протягом семестру. До заліку у ВНС завантажується 3 файли – альбом креслень відповідно до вимог у форматі *.pdf (стиснутий до розміру 5 mb відповідно до обмежень ВНС)., інформаційна модель відповідно до вимог у форматі *.ifc та план виконання BIM проекту згідно шаблону у форматі *.doc. Підсумковий контроль. На останньому занятті проводиться презентація-захист та обговорення розрахунково-графічної роботи. Семестрова оцінка (диференційований залік) є сумою всіх оцінок, отриманих протягом семестру.
Критерії оцінювання результатів навчання: Розподіл балів у 100-бальній шкалі Поточний контроль Розрахунково-графічна робота: Завдання 1. План виконання BIM проекту - 5 балів Завдання 2. BIM звязки та передпроектні налаштування - 10 балів Завдання 3. Системні та внутрішні об’ємні елементи будівельної інформаційної моделі - 10 балів Завдання 4. Завантажувальні елементи будівельної інформаційної моделі - 10 балів Завдання 5. Параметри та обмін даними BIM моделювання - 10 балів Завдання 6. Перевірка якості виконання BIM проекту - 10 балів Завдання 7. Інструменти оформлення проектної документації - 10 балів Завдання 8. Оформлення проектної документації - 10 балів Завдання 9. Засоби та методи архітектурної візуалізації та анімації - 10 балів Завдання 10. Пост-продакшн - 5 балів Підсумковий контроль Презентація-захист розрахунково-графічної роботи - 10 балів Разом за дисципліну - 100 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1.Андрухов В.М., Моргун А.С., Атаманенко М.Б., Матвійчук В.В. Інформаційні технології – від розробки проєкту до управління при зведенні будівельних об’єктів: [наук.-техн. збірник]; під ред. Осетріна М.М. – вип. 40, Ч. 1. – К.: КНУБА, 2011. – 674 с. 2.Білик А.С., Беляєв М.А. ВІМ-моделювання. Огляд можливостей та перспективи в Україні. «Промислове будівництво та інженерні споруди», №2, 2015, с. 9-15. 3.Баженов В.А., Кріксунов Е.З., Перельмутер А.В., Шишов О.В. Інформатика. Інформаційні технології у будівництві. Системи автоматизованого проєктування. (Підручник для студентів вищих навчальних закладів) К.: Вид-во "Каравела", 2004. 4.Барабаш М.С., Кір’язєв П.М., Лапенко О.І., Ромашкіна М.А. Основи комп’ютерного моделювання: навч. посібник. 2-е вид. стер. – К.: НАУ, 2019. – 492 с. 5.Вандезанд Д., Рид Ф., Кригел Э. Autodesk Revit Architecture 2013-2014. Офіційний навчальний курс / Переклад з англ. Талапов В.В. – М.: ДМК Прес, 2013. – 328 с. 6.Сазонова К.О. Інформаційні технології в архітектурі. КНУБА 2019. 7.Кучменко І.М. Методичні вказівки з дисципліни Інформаційне моделювання будівель (BIM) до курсової роботи для студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньо-професійної програми «Архітектурно-будівельний інжиніринг». Одеса, ОДАБА, 2021. 8.Кучменко І.М. Методичні вказівки з дисципліни Інформаційне моделювання будівель (BIM) до розрахунково-графічної роботи для студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія», освітньо-професійної програми «Архітектурно-будівельний інжиніринг». Одеса, ОДАБА, 2021. 9.Петришин Г.П., Посацький Б.С., Ідак Ю.В. Містобудівне проєктування. Частина 1. Місто як об'єкт проєктування: підручник. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2021. 10.Петришин Г.П., Посацький Б.С., Ідак Ю.В. Містобудівне проєктування. Частина 2. Проектування структурних елементів міста: підручник. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2022. 11.Пеньковський Г.Ф. Основи інформаційних технологій і автоматизованого проектування в будівництві: конспект лекцій / СПбГАСУ. – СПб., 2008. – 150 с. 12.Посацький Б. С. Основи урбаністики. Територіальне і просторове планування: Навч. посібник. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. - 368 с. 13.Моргун А.С., Андрухов В.М., Сорока М.М., Меть І.М. Системи автоматизованого проектування в будівництві: навчальний посібник. – Вінниця: ВНТУ, 2015. – 129 с. 14.Нойферт Е. Будівельне проектування: [довідник] / Ернст Нойферт. – [40-ве вид., перероб. і допов.]. – Київ: Фенікс, 2017. – 619 с. 15.Талапов В.В. Основи BIM: введення в інформаційне моделювання будівель. – М.: ДМК Прес, 2011. – 392 с. 16.Bokmiller D., Hristov P., Whitbread S. Mastering Autodesk Revit MEP 2013 – US, Indianapolis: John Willey&Sons. Inc., 2012. – 691 c. 17.Chuck Eastman С., Teicholz P., Sacks R., Liston K. BIM handbook : a guide to building information modeling for owners, managers, designers, engineers and contractors - 2nd ed., 2011. 18.Handbook for the introduction of Building Information Modelling by the European Public Sector 19.Wing Eric .Autodesk Revit 2017 for Architecture/ Wing Eric , 2017. – 297c.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Комп'ютерні технології в архітектурному проєктуванні

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.045
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Дизайн архітектурного середовища
Лектор: Асистент д. філос. Катерина Янчук
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою навчальної дисципліни є ознайомити студентів із сучасним програмним забезпеченням для роботи із архітектурними об’єктами та виконання практичних завдань із проєктування, створення базових комплектів креслень, вивчення основ 3D моделювання на основі BIM-технологій та засобів архітектурної візуалізації.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: інтегральна компетентність (ІК) – Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері містобудування та архітектури, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук. загальні компетентності (ЗК): ЗК 01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК 07. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Спеціальні (фахові) компетентності: CК 02. Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. СК 04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд, створення безбар’єрного архітектурно-містобудівного середовища. СК 05. Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проектування. СК 06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК 09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК 10. Здатність до участі в підготовці архітектурно- планувальних завдань на проектування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних проєктів. СК 15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: ПР 03. Застосовувати теорії та методи фізико-математичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР 07. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР 10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР 11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР 18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: ОК 2.3. Рисунок, живопис, скульптура; Супутні і наступні навчальні дисципліни: ОК 2.7. Основи архітектурного проєктування; ОК 2.8. Типологія житла; ОК 2.9 Дизайн архітектурного середовища.
Короткий зміст навчальної програми: У рамках дисципліни вивчаються базові принципи та методи роботи із сучасним програмним забезпеченням для опрацювання архітектурних об’єктів на основі BIM-технологій. Вивчаються основні функціональні можливості таких програмних продуктів для ведення проектної діяльності. На лабораторних заняттях відпрацьовуються навички роботи зі створення BIM простору та видачі базового комплекту креслень.
Опис: 1. Вступ. Програмне забезпечення на основі BIM-середовищі для виконання завдань із архітектурного проектування. 2. Ознайомлення з можливостями програми по BIM – середовищу. 3. Розміщення будинку на земельній ділянці. Нанесення планувальних обмежень відповідно до нормативних документів 4. Побудова 3D моделі рельєфу та навколишнього ландшафту будівлі. 5. Генеральний план території. Моделювання ландшафтних елементів у 3D із використанням BIM. 6. Створення креслення та побудова 3D моделі генплану будівлі. 7. Виконання планів поверхів – креслення та 3D плани будівлі. Створення експлікацій 8. Побудова фасадів будівлі. План даху. 9. Виконання перетинів по будівлі із показом прилеглої території. 10. Створення специфікацій засобами BIM. 11. Особливості формування комплекту готових креслень. Збереження альбому для друку. 12. Опрацювання та деталізація 3D-моделі будівлі. Підготовка моделі для візуалізації у спеціалізованому програмному забезпеченні. 13. Ескізна 3D-візуалізація з використанням BIM-технологій. 14. Основи 3D-візуалізації у спеціалізованому програмному забезпеченні (Lumion/Enscape/3Dsmax тощо) Підсумкове заняття: захист, виставка та обговорення виконаних робіт.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль. Кожний етап виконання розрахунково-графічної роботи (завдання) оцінюється окремо. Семестрова оцінка є сумою всіх оцінок отриманих протягом семестру. Наприкінці курсу студент складає альбом із виконаних графічних завдань протягом семестру. До заліку у ВНС завантажується 1 файл – альбом креслень відповідно до вимог у форматі *.pdf (стиснутий до розміру 5 mb відповідно до обмежень ВНС). Підсумковий контроль. На останньому занятті проводиться захист та обговорення графічної роботи. Студент отримує оцінку за захист виконаних завдань.
Критерії оцінювання результатів навчання: - культура графічної подачі; - рівень деталізації; - композиція 3D візуалізації; - рівень деталізації; - обсяг опрацювання оточення об’єкту.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Черкес Б. С., Лінда С. М. Архітектура сучасності: остання третина ХХ – початок ХХІ століть : навч. посіб. ; Нац. ун-т «Львів. політехніка». Л. : Вид-во Львівської політехніки, 2010. 380 с. 2. Лінда С. М. Архітектурне проектування громадських будівель і споруд : навч посіб., 2-ге вид. Львів, 2013. 644 с. 3. Тімохін В. О. Основи дизайну архітектурного середовища : підруч. / В. О. Тімохін, Н. М. Шебек, Т. В. Малік та ін. К. : КНУБА, 2010. 400 с 4. Дмитренко А. Ю. Основи та методи архітектурного проектування : навч. посіб. Полтава : ПолтНТУ, 2011. 269 с. 5. Мардер А. П., Євреїнов Ю. М., Пламеницька О. А. та ін. Архітектура: короткий словник-довідник. К. Будівельник, 1995. 335 с. 6. Cardoso J. 3D Photorealistic Rendering: Interiors & Exteriors with V-Ray and 3ds Max / Jamie Cardoso. – Boca Raton: CRC Press, 2017. – 566 p. 7. CGTalk – Autodesk 3ds max [Електронний ресурс] http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=6
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Комп'ютерні технології в архітектурному проєктуванні

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.046
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Містобудування
Лектор: к.арх., доц. Любицький Роман Ігорович
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомлення студентів із сучасним програмним забезпеченням для роботи із архітектурними об’єктами та виконання практичних завдань із проектування, створення базових комплектів креслень, вивчення основ 3D моделювання на основі BIM-технологій та засобів архітектурної візуалізації.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: інтегральна компетентність (ІК) – Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері містобудування та архітектури, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування сучасних архітектурних теорій та методів, засобів суміжних наук. загальні компетентності (ЗК): ЗК 01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК 07. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Спеціальні (фахові) компетентності (ФК): CК 02. Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. СК 04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд, створення безбар’єрного архітектурно-містобудівного середовища. СК 05. Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проектування. СК 06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК 09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК 10. Здатність до участі в підготовці архітектурно- планувальних завдань на проектування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних проєктів. СК 15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів.
Результати навчання: ПР 03. Застосовувати теорії та методи фізико-математичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР 07. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР 10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР 11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР 18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни ОК 2.3. Рисунок, живопис, скульптура Супутні і наступні навчальні дисципліни ОК 2.17. Архітектурна фотограмметрія і моделювання об’єктів. ОК 2.21. Реконструкція та реставрація архітектурних об’єктів, з КП
Короткий зміст навчальної програми: У рамках дисципліни вивчаються базові принципи та методи роботи із сучасним програмним забезпеченням для опрацювання архітектурних об’єктів на основі BIM-технологій. Вивчаються основні функціональні можливості таких програмних продуктів для ведення проектної архітектурно-містобудівної діяльності. На лабораторних заняттях відпрацьовуються навички роботи зі створення цифрової 3D моделі будівлі та видачі базового комплекту креслень.
Опис: 1. Вступ. Програмне забезпечення на основі BIM-технологій для виконання завдань із архітектурного проектування. Блок №1. Опрацювання генерального плану території будівлі засобами BIM. 2. Розміщення будинку на земельній ділянці. Нанесення планувальних обмежень відповідно до нормативних документів. 3. Інструменти для створення мудбордів. Мудборд №1: підбір ландшафтних елементів генерального плану будівлі. Мудборд №2: підбір озеленення ділянки. 4. Побудова 3D моделі рельєфу та навколишнього ландшафту будівлі. 5. Генеральний план території. Моделювання ландшафтних елементів у 3D із використанням BIM. 6. Створення креслення та побудова 3D моделі генплану будівлі. Блок №2. Опрацювання об’ємно-просторового вирішення будівлі засобами BIM. 7. Виконання планів поверхів – креслення та 3D плани будівлі. Створення експлікацій. 8. Особливості побудови фасадів будівлі. План даху. 9. Виконання перетинів по будівлі із показом прилеглої території. 10. Створення специфікацій засобами BIM. 11. Особливості формування комплекту готових креслень. Збереження альбому для друку. 12.Опрацювання та деталізація 3D-моделі будівлі. Підготовка моделі для візуалізації у спеціалізованому програмному забезпеченні. 13. Ескізна 3D-візуалізація з використанням BIM-технологій. 14. Основи 3D-візуалізації у спеціалізованому програмному забезпеченні (Lumion/Enscape/3Dsmax тощо) 15. Підсумкове заняття: захист, виставка та обговорення виконаних робіт.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль. Кожний етап виконання розрахунково-графічної роботи (завдання) оцінюється окремо. Семестрова оцінка є сумою всіх оцінок отриманих протягом семестру. Наприкінці курсу студент складає альбом із виконаних графічних завдань протягом семестру. До заліку у ВНС завантажується 1 файл – альбом креслень відповідно до вимог у форматі *.pdf (стиснутий до розміру 5 mb відповідно до обмежень ВНС). Підсумковий контроль. На останньому занятті проводиться захист та обговорення графічної роботи. Студент отримує оцінку за захист РГР.
Критерії оцінювання результатів навчання: Компоненти розрахунково-графічної роботи. Графічні завдання блоку №1. Опрацювання генерального плану території будівлі засобами BIM. Завдання 1: Мудборд №1: підбір ландшафтних елементів генерального плану будівлі. Мудборд №2: підбір озеленення ділянки. Рекомендовані елементи мудборду №1: • огорожа та брама; • доріжки (різні типи мощень); • ландшафне освітлення (підсвітка будинку, дерев, ландшафтні ліхтарі і гірлянди); • грильзона та патіо або лаунж зона; • басейн; • гостьовий будиночок. Рекомендовані елементи мудборду №2: • А: дерева; • Б: кущі; • В: декоративна трава, квіти. Критерії оцінки: відповідність особливостям території проектування, кількість об’єктів, культура графічної подачі. Завдання 2: Схема розміщення будинку на земельній ділянці М 1:500 Студент повинен знайти та виписати поруч із кресленням відповідні вимоги та планувальні обмеження із нормативних документів, зокрема: • відступ до червоної лінії; • відступи до інженерних мереж (електрика, вода, газ); • ширина тротуарів; • ширини доріг; • відступи до сусідів; • відступ від стін до меж ділянки; • відступи до зелених насаджень; • вигрібні ями; • відступ від дороги до будинку; • відступи до дерев від меж ділянки. Критерії оцінки: чіткість, лаконічність, рівень опрацювання. Завдання 3: Відкритий план 1-го поверху із генпланом території (креслення, М 1:500) Креслення повинне містити всі елементи (та умовні позначення до них), які підібрано на мудборах. Критерії оцінки: обсяг опрацювання, чіткість архітектурної подачі, лаконічність. Завдання 4: Відкритий план 1-го поверху із генпланом території (3D, монохромна графіка BIM) Критерії оцінки: обсяг опрацювання, чіткість архітектурної подачі, лаконічність. Графічні завдання блоку №2. Опрацювання об’ємно-просторового вирішення будівлі засобами BIM. Завдання 5: Плани поверхів М 1:100. Креслення повинні відображати: Будівельні осі; Загальні розміри кожного з приміщень; Показ умеблювання; Показ сантехнічних приладів, інженерних комунікацій; Специфікації та експлікації до проекту. Критерії оцінки: рівень деталізації, культура графічної подачі. Завдання 6: Головний фасад будівлі М 1:100 Креслення головного фасаду повинно бути виконаним у високому рівні деталізації та містити: Кольорову графіку; Підбір матеріалів та колірників фасаду (реальні фото зразків матеріалів формуються у специфікацію та подаються збоку від креслення); Показ водостоків; Відмітки висот; Будівельні осі та загальні габаритні розміри. Критерії оцінки: коректність виконання, рівень деталізації. Завдання 7: Фасади будівлі із прилеглою територією М 1:500 Показ прилеглої території (до межі ділянки) повинен виконуватись у кольоровій графіці та містити відображення ландшафтних об’єктів та озеленення ділянки, рельєфу. Критерії оцінки: коректність виконання, рівень деталізації. Завдання 8: План даху М 1:100 Креслення плану даху повинне містити: Показ напрямів та кутів стоку води; Показ водовідводів; Показ вентиляційних та димових каналів. Критерії оцінки: коректність виконання, рівень деталізації. Завдання 9: Розріз по будинку із прилеглою територією М 1:500 Розріз по будинку із ділянкою виконується по внутрішньобудинкових сходах у монохромній графіці та має містити такі елементи: Будівельні осі; Розміри загальні, а також приміщень; Відмітки висот; Коректний показ будівельних конструкцій; Відмітки висот рельєфу ділянки; Ландшафтні об’єкти та озеленення ділянки. Критерії оцінки: коректність виконання, рівень деталізації. Завдання 10: Реалістичні візуалізації будинку із прилеглою територією. 3D візуалізації виконуються у спеціалізованому програмному забезпеченні (Lumion, D5, 3Dsmax тощо), використовуючи попередньо створену BIM-модель. Візуалізації повинні відображати: А. Головний фасад із аванзоною; Б. Внутрішній фасад із лаунж-зоною; В. Вид із пташиного польоту. Критерії оцінки: композиція 3D візуалізації, рівень деталізації, обсяг навколишнього опрацювання. Підсумковий контроль: Захист розрахунково-графічної роботи
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Навчально-методичне забезпечення 1. Основи комп’ютерного моделювання архітектурних об’єктів (частина І): метод. Вказівки до практичних занять та індивідуальних завдань для студентів базового напряму 1201 “Архітектура” спеціальностей 120101 “Архітектура будівель і споруд”, 120102 “Містобудування”, 120103 “Дизайн архітектурного середовища” / уклад.: С. П. Тупісь, М. М. Грицак, Р.І. Любицький, С. Б. Солан – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2016. – 40 с. 2. Комп’ютерні технології в містобудівельному проектуванні (частина І): Методичні вказівки до практичних занять та індивідуальних завдань для студентів базового напряму 060102 “Архітектура” спеціальності 8.06010202 “Містобудування” / Укл.: А.В. Гоблик, С.П. Тупісь. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 36 с. 3. Комп’ютерні технології в містобудівельному проектуванні (частина ІІ): Методичні вказівки до практичних занять та індивідуальних завдань для студентів базового напряму 060102 “Архітектура” спеціальності 8.06010202 “Містобудування” / Укл.: А.В. Гоблик, С.П. Тупісь. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 24 с. Рекомендована література Базова 1. Містобудівне проєктування. Частина 1. Місто як об'єкт проєктування: підручник /за ред. Петришин ГП, Посацького БС, Ідак ЮВ. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2021. 2. Містобудівне проєктування. Ч. 2 : Проектування структурних елементів міста: підручник /за ред Петришин ГП, Посацького БС, Ідак ЮВ. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2022. 3. Посацький Б. С. Основи урбаністики. Територіальне і просторове планування: Навч. посібник. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. - 368 с. 4. Нойферт Е. Будівельне проектування : [довідник] / Ернст Нойферт. – [40-ве вид, перероб. і допов.]. – Київ : Фенікс, 2017. – 619 с. 5. Cardoso J. 3D Photorealistic Rendering: Interiors & Exteriors with V-Ray and 3ds Max / Jamie Cardoso. – Boca Raton: CRC Press, 2017. – 566 p. Базові нормативні документи 1. Держ. Сан Пін 173-96. Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів. МОЗ України, 1996 2. ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій» Інформаційні ресурси 1. CGTalk – Autodesk 3ds max [Електронний ресурс] http://forums.cgsociety.org/forumdisplay.php?f=6 2. ВНС [Електронний ресурс] https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=6099
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Комп'ютерні технології в архітектурному проєктуванні

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.043
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Лектор: асистент КАУШАНСЬКИЙ Олександр асистент ХІБЛІН Дмитро
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомити студентів з методикою проектування та практичними навичками проектування використовуючи програмний продукт «Graphisoft archicad» та на прикладі окремо розташованого на ділянці однородинного житлового будинку, навчити використовувати потенціал ПЗ для архітектурного проектування.
Завдання: Загальні компетентності: ЗК01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК07. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Фахові компетентності: СК02. Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. СК04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд, створення безбар’єрного архітектурно-містобудівного середовища. СК05. Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проектування. СК06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК10. Здатність до участі в підготовці архітектурно- планувальних завдань на проектування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних проєктів. СК15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів.
Результати навчання: ПР03. Застосовувати теорії та методи фізико-математичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР07. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Архітектурна графіка та композиція; Основи архітектурного проєктування Супутні і наступні навчальні дисципліни: Архітектурне проєктування житлових будівель; Архітектурні конструкції
Короткий зміст навчальної програми: Зміст дисципліни «Комп'ютерні технології в архітектурному проектуванні», полягає у використанні ПЗ «Graphisoft archicad» у практичному проектуванні житлового будинку, використовуючи потенціал який дає програмний продукт. Склад кінцевого проекту передбачає: вирішення генерального плану ділянки; поверхові плани (мурувальний, маркувальний, архітектурний); фасадні вирішення будинку; розрізи; вузли; та 3D модель проектованої будівлі
Опис: Налаштування файлу та конфігурація середовища. Створення власного профілю робочого середовища Засоби побудови та редагування. Основний та допоміжний інструментарій створення креслень Складне 3D моделювання Робота з файлами та їх типи у системі ArchiCAD. Робота з файлами сторонніх програм Створення проектної документації. Створення візуалізації в ArchiCAD
Методи та критерії оцінювання: Перевірка правильного виконання графічної роботи. Перевірка знань ДБН, що стосується даного об'єкту під час виконання самостійної роботи.
Критерії оцінювання результатів навчання: Робота над КП в аудиторії (ДФН, ЗФН): Завдання 1. Виконання повного обсягу семестрової роботи – 5 балів; Завдання 2. Побудова ВІМ моделі споруди – 5 балів Завдання 3. Оформлення проектної документації.– 5 балів; Завдання 4. Робота з макетами та публікатором – 5 балів. Загальна ідея КП та відповідність завданню - 80 б.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–0 балів – («незадовільно» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 49–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Інформаційні ресурси 1. Graphisoft help center: https://helpcenter.graphisoft.com/ru/category/getting-started-with-archicad/ 2. ArchDaily's Monthly Topics: http://www.archdaily.com/
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Комп'ютерні технології в архітектурному проєктуванні

Спеціальність: Архітектура та містобудування
Код дисципліни: 6.191.00.O.044
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Архітектура та реставрація
Лектор: к. арх., ст. викл. Михайло ХОХОНЬ
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: В результаті вивчення дисципліни, фахівець повинен мати знання у системі та логіці, володінні засобами для коректного моделювання та анімації архітектурного середовища. Фахівець повинен вільно орієнтуватись у робочому полі програмного середовища, формувати модель на рівні складності одногодинного будинку та елементів історичних будівель, виконувати візуалізації, відео з анімацією архітектурного середовища, вміти оформити результати своєї роботи. Ця мета досягається шляхом демонстрацією базових навичок на занятті викладачем та паралельному повторенні цих вправ студетами, виконанням індивідуальних завдань курсового проекту.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: Загальні компетентності (ЗК): ЗК 01. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. ЗК 07. Здатність приймати обґрунтовані рішення. Спеціальні (фахові) компетентності (ФК): CК 02. Здатність застосовувати теорії, методи і принципи фізико-математичних, природничих наук, комп’ютерних технологій для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. СК 04. Здатність дотримуватися вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, технічних регламентів, інших нормативних документів у сферах містобудування та архітектури при здійсненні нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту будівель і споруд, створення безбар’єрного архітектурно-містобудівного середовища. СК 05. Здатність до аналізу і оцінювання природно-кліматичних, екологічних, інженерно-технічних, соціально-демографічних і архітектурно-містобудівних умов архітектурного проектування. СК 06. Здатність до виконання технічних і художніх зображень для використання в архітектурно-містобудівному, архітектурно-дизайнерському і ландшафтному проектуванні. СК 09. Здатність розробляти архітектурно-художні, об’ємно-планувальні, функціональні та конструктивні рішення, а також виконувати креслення, готувати документацію архітектурно-містобудівних проєктів. СК 10. Здатність до участі в підготовці архітектурно- планувальних завдань на проектування, в організації розробки архітектурно-містобудівних, архітектурно-середовищних і ландшафтних проєктів. СК 15. Здатність до здійснення комп’ютерного моделювання, візуалізації, макетування і підготовки наочних ілюстративних матеріалів до архітектурно-містобудівних проєктів.
Результати навчання: ПР 03. Застосовувати теорії та методи фізико-математичних, природничих, технічних та гуманітарних наук для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР 07. Застосовувати програмні засоби, ІТ-технології та інтернет-ресурси для розв’язання складних спеціалізованих задач архітектури та містобудування. ПР 10. Застосовувати сучасні засоби і методи інженерної, художньої і комп’ютерної графіки, що використовуються в архітектурно-містобудівному проєктуванні. ПР 11. Застосовувати художньо-композиційні засади в архітектурно містобудівному проєктуванні. ПР 18. Знати особливості участі в архітектурно-містобудівному конкурсному проєктуванні.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Архітектурні конструкції Основи містобудування та ландшафтна архітектура Містобудівне проектування Архітектурне проектування інтер'єрів Реконструкція та реставрація архітектурних об'єктів, охорона пам'яток архітектури
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Комп'ютерні технології в архітектурному проектуванні» ґрунтується на наступних розділах: ознайомлення із сучасними методами моделювання та анімації архітектурного середовища, детальне ознайомлення з робочим середовищем програмного забезпечення, логіка роботи BIM проектування, робота зі шарами проекту, робота з модельними виглядами, підготовка документації, як верифікації моделі, експорт моделі у графічну програму для візуалізації та анімації, виконання візуалізації архітектурного об’єкта, анімація архітектурного середовища.
Опис: Дисципліна «Комп'ютерне моделювання та анімація архітектурного середовища» ґрунтується на наступних розділах: ознайомлення із сучасними методами моделювання та анімації архітектурного середовища, детальне ознайомлення з робочим середовищем програмного забезпечення, логіка роботи BIM проектування, робота зі шарами проекту, робота з модельними виглядами, підготовка документації, як верифікації моделі, експорт моделі у графічну програму для візуалізації та анімації, виконання візуалізації архітектурного об’єкта, анімація архітектурного середовища.
Методи та критерії оцінювання: Підсумковий контроль (100%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Виконання графічних робіт Виконання курсової роботи
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Михайленко В.Є., Ванін В.В., Ковальов С.М. Інженерна та комп’ютерна графіка: підручник для студентів вищих закладів освіти / За ред. В.Є.Михайленка. – Київ: Каравела, 2003. – 344 с. 2. Методичні вказівки до практичних та самостійних робіт із дисципліни «Архітектурне моделювання. Основи комп’ютерного моделювання з використанням програмного забезпечення компанії Graphisoft –ArchiCAD 16 /Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова; уклад.: В. С. Коваленко, С. В. Александрович, Д. М. Гура. – Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2015. – 24 с. [Електронний ресурс]. - Режим доступу: https://eprints.kname.edu.ua/39875/ 3. IFC Reference Guide for ARCHICAD 20 / [Graphisoft]. – Budapest: Graphisoft, 2016. – 132 p. 4. Architectural Native BIM Submission Template for ARCHICAD 20 [Graphisoft] – Singapore: Graphisoft, 2016,– 116 p. 5. Основні вимоги до проектної та робочої документації (ГОСТ 21.101-97): ДСТУ Б А.2.4-4-99. [Чинний від 1997-12-10]. – К.: Держспоживстандарт України 1999. – 79 с. – (Національний стандарт України).
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).