Вебдизайн

Спеціальність: Комп'ютерні науки
Код дисципліни: 6.122.00.O.007
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Інформаційних систем і технологій
Лектор: доцент Рашкевич М.І.
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: • створювати і підтримувати веб-ресурси та популяризувати їх; • оволодіти мовою HTML, таблицями каскадних стилів CSS; • розміщувати та відтворювати на веб-сторінках мультимедійні дані та використовувати зображення у веб-документах; • користуватись візуальними редакторами веб-сайтів; • застосовувати при створенні веб-сторінок основні принципи веб-дизайну, проводити аналіз та сформулювати власну позицію по відношеню до їх структури, змісту, дизайну і функціональності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • комп’ютерна графіка
Короткий зміст навчальної програми: Веб-сторінка та веб-сайт. Домашні сторінки. Структура веб-сайту. Створення та підтримка веб-ресурсів а автоматизованому режимі. Вступ в HTML (мова гіпертекстової розмітки). Основи створення веб-сайтів. Структура документа. Стиль і зовнішній вигляд документа. Правила побудови документа. Виведення тексту. Колір фону і колір шрифту. Оформлення окремих елементів тексту. Зміна розміру шрифту. Центрування абзаців і фрагментів. Представлення зображення в HTML документах. Створення списків. Види списків. Поняття «Форма». Представлення різних видів форми в HTML документах. Створення таблиць в HTML документах. Створення фреймової структури в документах. Основні поняття каскадних таблиць стилів (CSS). Оформлення та форматування окремих блоків веб-сайту.
Методи та критерії оцінювання: • письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування, контрольна робота (30%) • підсумковий контроль (контрольний захід, іспит): письмово-усна форма (70%)
Рекомендована література: 1. О.Г. Пасічник, О.В. Пасічник, І.В. Стеценко Основи веб-дизайну. Навчальний посібник. – К.: Вид. група BHV. – 2008 – 336 с. 2. Калита Д.М. Web-технології та Web -дизайн . Апаратні засоби та протоколи передачі даних. – К. ВПЦ ”Київський університет”, 2003. – 327 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).