Виробнича база та енергоефективні технології будівництва

Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.00.O.035
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Будівельне виробництво
Лектор: професор Саницький Мирослав Андрійович професор Кропивницька Тетяна Павлівна професор Марущак Уляна Дмитрівна доцент Каганов Вадим Оскарович доцент Позняк Оксана Романівна доцент Марків Тарас Євгенович
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою дисципліни є ознайомлення із структурою та принципами формування виробничої бази будівництва, а також викладення основ енергоефективних технологій будівництва для спорудження будівель з мінімальним енергоспоживанням та впливом на довкілля.
Завдання: Інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі будівництва та цивільної інженерії загальні компетентності: ЗК02. Знання та розуміння предметної області та професійної діяльності. фахові компетентності: СК03. Здатність проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди та інженерні мережі (відповідно до спеціалізації), з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці. СК05. Здатність застосовувати комп’ютеризовані системи проєктування та спеціалізоване прикладне програмне забезпечення для вирішення інженерних задач будівництва та цивільної інженерії. СК06. Здатність до інжинірингової діяльності у сфері будівництва, складання та використання технічної документації.
Результати навчання: РН02. Брати участь у дослідженнях та розробках у сфері архітектури та будівництва. РН09. Проєктувати будівельні конструкції, будівлі, споруди, інженерні мережі та технологічні процеси будівельного виробництва, з урахуванням інженерно-технічних та ресурсозберігаючих заходів, правових, соціальних, екологічних, техніко-економічних показників, наукових та етичних аспектів, і сучасних вимог нормативної документації, часових та інших обмежень, у сфері архітектури та будівництва, охорони довкілля та безпеки праці. РН10. Приймати та реалізовувати раціональні рішення з організації та управління будівельними процесами при зведенні об’єктів будівництва та їх експлуатації. РН12. Мати поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач в галузі будівництва та цивільної інженерії (відповідно до спеціалізації). ЗН1. Концептуальні наукові та практичні знання, критичне осмислення теорій, принципів, методів і понять у сфері професійної діяльності та/або навчання. УМ1. Поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у сфері професійної діяльності або навчання. КОМ1. Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень, власного досвіду та аргументації.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Фізика • Будівельне матеріалознавство • Технологія будівельного виробництва
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення дисципліни передбачає вивчення таких розділів: особливості формування об’єктів виробничої бази будівництва, енергоефективні технології - основа розвитку будівельної галузі; проблеми енергоефективності у житлово-комунальному секторі; вимоги до сучасних будівельних матеріалів та технологій; основи розрахунку показників енергоефективності будівель; конструктивні рішення утеплення непрозорих огороджувальних конструкцій; ефективні світлопрозорі конструкції; технології енергоефективного будівництва.
Опис: Основи організації матеріально-технічної бази будівництва. Класифікація промислових підприємств виробничої бази будівництва. Визначення економічної ефективності розвитку матеріально-технічної бази будівництва. Основи проектування промислових підприємств будівельної індустрії. Загальні положення. Розрахунок виробничої потужності промислових підприємств. Енергоефективні технології як реалізація принципів сталого розвитку в будівництві; проблеми енергоефективності у житлово-комунальному секторі; вимоги до сучасних будівельних матеріалів та технологій; термомодернізація будинків – основний резерв енергозбереження в житлово-комунальному господарстві; пасивне будівництво – технологія майбутнього; технології енергоефективних конструкцій, енергетична класифікація будинків; технології екологічного будівництва.
Методи та критерії оцінювання: тестування (20%) контрольна робота (50%) захист лабораторних робіт (30%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Підсумкова оцінка з навчальної дисципліни складається з оцінки результатів поточного контролю протягом семестру. Оцінка поточного контролю студента здійснюється за результатами підготовки і виконання лабораторних, практичних робіт, комп’ютерного тестування та за результатом успішного виконання контрольної роботи. Форма семестрового контролю – диференційований залік
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Електронний навчально-методичний комплекс, який використовується для забезпечення дисципліни "Виробнича база та енергоефективні технології будівництва" (https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=14268). 2. Гоц В.І., Амеліна Н.О.,. Нестеров В. Г. Виробнича база будівництва. К.: КНУБА, 2010. 312 с. 3. Саницький М.А., Марущак У.Д., Позняк О.Р. Енергоефективні технології в будівництві: навч. посібник. Львів: Простір-М , 2022. 160 с. 4. Гоц В. І., Павлюк В. В., Шпилюк, П. С. Бетони і будівельні розчини : підручник. Київ : Основа. 2016. 568 с. 5. Виробництво залізобетонних конструкцій і виробів: довідник / Під загальною редакцією Гоца В.І. К.: Основа, 2019. 464 с. 6. Савйовский В.В. Термомодернізація будівель: навч. посібник. Київ: Ліра-К, 2021. 278 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).