Планування та благоустрій міст
Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.03.E.071
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Містобудування
Лектор: доц., к.арх. Кознарська Галина Євгенівна
Семестр: 5 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Завданням викладання курсу є ознайомлення студента з основними питаннями теорії і практики урбаністики та урбанізації, територіального формування розселення, розпланування територій різних рівнів, формування міського розселення, структури розпланування міста та її основних складових, вуличної мережі транспортного і пішохідного руху, засади формування міського ландшафту та архітектурного образу міста, основні положення просторового планування і проектування, оформлення містобудівної документації благоустрою території.
Результати навчання: • Здатність приймати рішення щодо реалізації містобудівних проектів та функціонування об’єктів міського господарства.
• Здатність проведення екологічного моніторингу та оцінки прийнятих рішень щодо оздоровлення міського середовища.
• Здатність виконувати економічний аналіз у процесі планування забудови, благоустрою, реконструкції, утриманні та експлуатації міських територій і об’єктів міського господарства, використовувати методи інвестиційної оцінки містобудівних об’єктів та міських територій, які підлягають реконструкції.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Транспорт і шляхи сполучення
Інженерна геодезія
Технологія будівельного виробництва
Інженерні мережі
Утримання міської забудови
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна «Планування та благоустрій міст» передбачає вивчення сучасних процесів і тенденцій урбанізації у глобалізованому світі, принципів та методів районування території, територіального формування розселення, районного розпланування, територіального формування систем поселень, планувальної організації міст та розподілу їх території разом з приміськими зонами, формування систем і мереж громадського обслуговування, основ реконструкції міст та їх центрів, основи формування міського ландшафту та елементи облаштування і благоустрою міст.
Опис: Основні положення та поняття планування міст. Сучасні види та системи розселення. Ієрархія об’єктів містобудівного проектування. Планувальна структура і функціональне зонування міста. Особливості планування сельбищної, виробничої та ландшафтно-рекреаційної територій. Визначення планувальних обмежень. Благоустрій території: елементи благоустрою та склад робочої документації. Композиційно-планувальна організація міста.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (розрахункові та теоретичні тести) (30 %)
Екзаменаційний контроль: тести (70%)
Критерії оцінювання результатів навчання: Розподіл балів у 100-бальній шкалі
Поточний контроль (ПК):
Розрахунковий тест 1: Розрахунок щільності населення мікрорайону міста - 1
Розрахунковий тест 2: Розрахунок площі територій житлових районів міста - 2
Розрахунковий тест 3: Визначення проектної чисельності населення малого міста та його трудові ресурси - 2
Розрахунковий тест 4: Визначення кількості населення і площі житлового фонду мікрорайону - 2
Розрахунковий тест 5: Розрахунок майданчиків різного призначення - 1
Розрахунковий тест 6: Розрахунок території школи - 2
Теоретичний тест 1: Містить теоретичні та практичні питання першої частини курсу - 10
Теоретичний тест 2: Містить теоретичні та практичні питання другої частини курсу - 10
Разом (ПК) - 30
Семестровий контроль (СК):
Іспит (СК) - 70
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: • Дідик В.В., Павлів А.П. Планування міст: Підручник. – Львів: Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2006. – 412 с.
• Посацький Б.С. Основи урбаністики: Навчальний посібник. — У 2 ч. — Ч. ІІ. Розпланування та забудова міст. – Львів: Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2001. – 244 с.
• Містобудування: Довідник проектувальника / за ред. Панченко Т.Ф.— К.: Укрархбудінформ, 2006. – 192 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).