Утримання міської забудови

Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.03.E.075
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Будівельне виробництво
Лектор: к.т.н., доцент Парнета Богдан Зіновійович
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Кінцева мета вивчення курсу ”Утримання міської забудови” – сформувати необхідні знання студентів з основних правил утримання та перспектив розвитку міської забудови. Вивчити основні внутрішньо-будинкові інженерно-технічні системи, характерні недоліки та способи їх усунення. Вміти використовувати нормативні документи по утриманню міської забудови.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у студентів необхідних компетентностей: загальні компетентності: - ІНТ. Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні питання у сфері будівництва та цивільної інженерії, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, на основі застосування основних теорій та методів прикладних наук. - ФК11. Знання сучасних вимог нормативної документації в галузі будівництва. фахові компетентності: - КСП307. Здатність прогнозувати кон’юнктуру ринку нерухомості і фінансування містобудівних програм, інформаційно-правову базу з питань економіки містобудування та міського господарства
Результати навчання: ПР18. Демонструвати розуміння принципів проектування міських території та об’єктів інфраструктури і міського господарства. ПРС303. Вміти використовувати системні методи, математичні моделі та інформаційні технології у вирішенні проектно-конструкторських та виробничих задач у містобудування та територіальному плануванні. УМ03. оцінювати отримані результати та аргументовано захищати прийняті рішення. АіВ04. здатність демонструвати розуміння основних засад охорони праці та безпеки життєдіяльності та їх застосування.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Фізика; • Математика; • Будівельна техніка; • Будівельне матеріалознавство.
Короткий зміст навчальної програми: "Утримання міської забудови" розглядається як дисципліна, що формує необхідні знання з основних правил експлуатації інженерно-технічного обладнання будинків, утримання, прибирання та перспектив розвитку міської забудови, вивчає основні нормативні документи по утриманню міської забудови і є необхідною складовою інженерної освіти в епоху науково-технічного прогресу. Утримання та технічна експлуатація інженерно-технічного обладнання житлових і громадських будинків вивчає основні дефекти систем внутрішнього, засоби виявлення та способи їх усунення.
Опис: Взаємозв’язок проектування, будівництва, утримання і використання міської забудови. Технічна експлуатація та утримання внутрішнього водопроводу. Технічна експлуатація та утримання системи каналізації та водовідведення. Технічна експлуатація та утримання системи гарячого водопостачання. Технічна експлуатація та утримання системи центрального опалення. Технічна експлуатація та утримання системи вентиляції. Технічна експлуатація та утримання системи газопостачання. Технічна експлуатація та утримання системи сміттєпроводів. Технічна експлуатація та утримання ліфтів. Технічна експлуатація та утримання електрообладнання будинків, радіомереж і телеантен. Аварійна і диспетчерська служби в системі утримання будинків міської забудови. Правила утримання місць загального користування. Загальні правила утримання дворових територій. Благоустрій та утримання території населених пунктів. Санітарний благоустрій міських територій.
Методи та критерії оцінювання: • письмові звіти з практичних робіт, тестування у ВНС, усне опитування (40%); • підсумковий контроль (60 %, контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (60%).
Критерії оцінювання результатів навчання: Протягом семестру студент виконує практичні роботи. Звіти за виконані роботи оцінюються по 1 балу за одну роботу. Захист роботи проходить протягом тижня з моменту її виконання. Студенту, який до початку СК виконав не всі практичні роботи, передбачені індивідуальним навчальним планом, а 50 та більше відсотків, дозволяється відпрацювати решту робіт у перший тиждень семестрового контролю. У разі відпрацювання всіх практичних робіт студент отримує допуск до екзаменаційного контролю. Письмову компоненту екзаменаційної роботи студенти виконують у ВНС.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1.Електронний навчально-методичний комплекс, який використовується для забезпечення дисципліни "Утримання міської забудови" (http://vns.lp.edu.ua/ course/ view.php?id=5793). 2.Основи технічної експлуатації будівель та інженерних систем. : Навчальний посібник / [Гавриляк А.І. та ін.]. – Львів, 2009. – 292 с. 3.Болгов И.В. Техническая эксплуатация зданий и инженерного оборудования ЖКХ.: Підручник. – М.- “Академия”, 2009. – 208 с. 4. Чабаненко П.М. Утримання міської забудови: Навчальний посібник. – Одеса: ОДАБА, 2011. 5. Технічна експлуатація будівель і міських територій: Підручник/ А.Я. Барашиков, В.О. Гомілко, О.М. Малишев. – К.: Вища шк.., 2005. – 112с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).