Новітні технології в проєктуванні, виготовленні, будівництві і експлуатації

Спеціальність: Будівництво та цивільна інженерія
Код дисципліни: 6.192.03.E.077
Кількість кредитів: 5.50
Кафедра: Будівельне виробництво
Лектор: Гоголь Мирон Васильович, Кропивницька Тетяна Павлівна
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Результати навчання даної дисципліни деталізують такі програмні результати навчання: 1. Застосовувати основні теорії, методи та принципи математичних, природничих, соціально-гуманітарних та економічних наук, сучасні моделі, методи та програмні засоби підтримки прийняття рішень для розв’язання складних задач будівництва та цивільної інженерії. 2. Брати участь у дослідженнях та розробках у сфері архітектури та будівництва. 3. Раціонально застосовувати сучасні будівельні матеріали, вироби та конструкції на основі знань про їх технічні характеристики та технологію виготовлення. 4. Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень, власного досвіду та аргументації. 5. Збір, інтерпретація та застосування даних. 6. Спілкування з професійних питань, у тому числі іноземною мовою, усно та письмово. 7. Управління складною технічною або професійною діяльністю чи проєктами. 8. Спроможність нести відповідальність за вироблення та ухвалення рішень у непередбачуваних робочих та/або навчальних контекстах. 9. Формування суджень, що враховують соціальні, наукові та етичні аспекти. 10. Організація та керівництво професійним розвитком осіб та груп. 11. Здатність продовжувати навчання із значним ступенем автономії.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Будівельні матеріали, хімія, основи технології ремонтно-будівельних робіт, енерго- та ресурсоощадні технології в будівництві, економіка будівництва, основи менеджменту та маркетингу
Короткий зміст навчальної програми: Мета дисципліни: вивчення новітніх технологій в проектуванні, виготовленні, будівництві і експлуатації. придбання комплексу знань в цій галузі, засвоєння передової організації виробничих процесів і їх застосування на практиці. Вивчення дисципліни передбачає вивчення таких розділів: Новітні технології при влаштуванні фундаментів під паркани, пам’ятники, будівлі. Утеплення відмостки, цоколя. Геотекстиль. Енергоощадне будівництво каркасів будинків. Будівництво за метало-каркасною технологією. SIT панелі. Раціональна технологія виконання перегородок і штукатурних робіт. Новітні технології у влаштуванні конструкцій даху. Вентильовані скатні дахи. Екологічне і пасивне будівництво. Технологія будівництва з використанням соломи, торфу, дерева, глини і інших натуральних матеріалів. Зелені технології в будівництві. Нові види утеплення будинків: надтонка теплоізоляція «Mascoat TM»; целюлозний утеплювач юнізол; ефективні керамічні блоки і т.п. Сучасні вікна із спеціального скла (напилення). Альтернатива та відновлювана енергетика сонячна, вітрова, геотермальна, біоенергетика, мала гідроенергетика. Нові технології та тенденції в сфері будівництва вітрових електростанцій. Виробництво енергії з відходів, біопаливо. Геотермальне, повітряне і опалення із із інфрачервоних елементів. Сучасне будівництво будинків і котеджів. Нова технологія проектування і спорудження антишумових стінок. Розумний будинок.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль – 20 Екзамен Письмова компонента – 70 Усна компонента - 10
Рекомендована література: 1. Справочник строителя. Строительная техника, конструкции и технологии (в 2-х томах), т. I / Переклад з німецької. Под ред. Ханса Нестле, М.: Техносфера, 2007, 520 стр. 2. Справочник строителя. Строительная техника, конструкции и технологии (в 2-х томах), т. II / Переклад з німецької. Под ред. Ханса Нестле, М.: Техносфера, 2007, 344 стр. 3. Гоголь М. В. Регулювання напружень у сталевих комбінованих конструкціях: Монографія / М. В. Гоголь. – К.: Вид-во «Сталь», 2018. – 222 с. 4. Енергозберігаючі технології в будівництві: навч. посіб. / М. А. Саницький, О. Р. Позняк, У. Д. Марущак ; Нац. ун-т «Львів. політехніка» . — Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012. — 240 с. 5. Концепція впровадження ВІМ в Україні – Київ, 2020. 6. Талапов В.В. Основы BIM: введение в информационное моделирование зданий. – М.: ДМК Пресс, 2011. – 392 с. 7. European Commission Joint Research Centre Institute for Energy and Transport - План дій для сталого енергетичного розвитку – 2014. 8. Руководство пользователя Tekla 2016i – 2016.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).